کلینیک لادن

shape
نکات مهم مراقبت‌ های بعد از میکرونیدلینگ صورت مرکز زیبایی لادن
میکرونیدلینگ، یکی از جدید ترین و البته پرطرفدار ترین روش های جوان سازی پوست صورت است. این روش، تولید کلاژن و الاستین در بدن را افزایش می دهد و از این طریق باعث جوان سازی و شادابی پوست می شود. اگر قصد دارید از این روش برای جوان سازی پوست خود استفاده کنید و به نتیجه دلخواه برسید، باید مراقبت‌ های بعد از میکرونیدلینگ صورت را جدی بگیرید. به دستورات پزشک خوب گوش کنید و تمام نکات را به دقت انجام دهید. در این مقاله مراقبت‌ های بعد از میکرونیدلینگ صورت را بیان می کنیم و شما را در جریان مهم ترین نکات قرار می دهیم.

نکات مهم قبل از میکرونیدلینگ صورت

اگر می خواهید بهترین نتیجه را از میکرونیدلینگ صورت خود دریافت کنید، قبل از انجام این کار، نکات زیر را مد نظر داشته باشید:
 • حداقل به مدت 2 هفته قبل از شروع درمان بوتاکس و ژل تزریق نکنید و از انجام کارهایی چون پیلینگ شیمیایی و مصرف رتین آ خودداری کنید.
 • اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، یک هفته قبل از شروع درمان مصرف این داروها را قطع کنید. داروهای رقیق کننده خون، زخم و کبودی پس از درمان را بیشتر می کنند.
 • یک هفته قبل از شروع درمان از وکس یا کرم های مو بر در منطقه تحت درمان استفاده نکنید.
 • حداقل 3 روز قبل از جلسه درمانی از داروهای مسکن و ضد التهاب استفاده نکنید. این داروها بر روی نتیجه کار تأثیر منفی دارند.
 • 24 ساعت قبل از شروع درمان از ورزش کردن خودداری کنید.
 • 48 ساعت قبل از شروع جلسه درمانی از شیو کردن منطقه تحت درمان خودداری کنید.
 • دقت داشته باشید که در صورت وجود هرگونه زخم، خراشیدگی، ساییدگی، تبخال یا آکنه بر روی پوست صورت، امکان انجام میکرونیدلینگ وجود ندارد و درمان شما به تعویق می افتد. بنابراین، در صورت مشاهده هریک از این موارد، پزشک را در جریان قرار دهید.
مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت

مراقبت‌ های بعد از میکرونیدلینگ صورت

مراقبت‌ های بعد از میکرونیدلینگ صورت بر روی نتیجه کار تأثیر بسیاری دارند و باید مورد توجه قرار گیرند. این مراقبت ها عبارتند از:
 • تا 24 ساعت پس از میکرونیدلینگ صورت از هیچ گونه مواد آرایشی و بهداشتی بر روی پوست خود استفاده نکنید. پوست شما باید فرصت تنفس و ترمیم داشته باشد. مواد آرایشی و بهداشتی منافذ پوست را می بندند و احتمال جوش و التهاب پوستی را افزایش می دهند.
 • تا 72 ساعت پس از انجام میکرونیدلینگ صورت، از دوش گرفتن با آب گرم و داغ دوری کنید و استخر و سونا نروید. پوست صورت خود را با آب ولرم بشویید. از هیچ مواد شوینده ای بر روی پوست استفاده نکنید و پس از شستشو پوست را با یک دستمال تمیز به آرامی خشک کنید.
 • استعمال دخانیات و الکل را کنار بگذارید. مصرف دخانیات جریان خون را افزایش داده و باعث التهاب بیشتر پوست می شود.
 • به تغذیه خود توجه داشته باشید و از مواد غذایی سالم و مقوی استفاده کنید. ماهی سالمون، سوپ قلم، آناناس و آب آلبالو را در برنامه غذایی خود بگنجانید و از مکمل‌های کلاژن‌دار استفاده کنید.
 • تا زمان بهبودی کامل پوست، مصرف لبنیات و گندم را کنار بگذارید. برای ترمیم و بهبود سریع تر، بهتر است نوشیدنی های خنک و مایعات فراوان بنوشید.
 • پس از انجام میکرونیدلینگ، پوست صورت قرمز و ملتهب می شود. می توانید از ماسک های خنک کننده بر روی پوست استفاده کنید تا میزان التهاب آن را کاهش دهید. کمپرس آب سرد نیز میزان جریان خون را کاهش می دهد و التهاب پوست را کمتر می کند.
 • در میکرونیدلینگ‌های عمقی، پوست قهوه‌ ای رنگ می شود و به صورت پوسته پوسته در می آید. در این شرایط به هیچ عنوان پوست های جدا شده را نکنید. اجازه دهید کار ترمیم به آرامی انجام شود. پوست‌ قدیمی کم کم می ریزد و با پوست جدید جایگزین می شود. اگر دچار خارش پوست هستید، می توانید طبق تجویز پزشک از کرم های ترمیمی و آبرسان برای حفظ رطوبت پوست و خارش کمتر استفاده کنید.
 • تا چند روز پس از انجام میکرونیدلینگ‌، از ورزش کردن اجتناب کنید و زیر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. اگر قصد خروج از منزل را دارید، حتما از کلاه و کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت

کلام آخر

میکرونیدلینگ یکی از جدیدترین روش های جوان سازی پوست است. میکرونیدلینگ با استفاده از یک دستگاه انجام می‌شود و با ایجاد روزنه های بسیار کوچک بر روی پوست، بافت های پوستی را تحریک کرده و آن ها را وادار به تولید کلاژن بیشتر می کند. افزایش کلاژن سازی، جوانی و شادابی پوست را به دنبال دارد. مراقبت‌ های بعد از میکرونیدلینگ صورت را مورد توجه قرار دهید تا بهترین نتیجه را از درمان خود دریافت کنید.
دیدگاه کاربران
تماس و مشاوره رایگان
09331721326