لاغری

عناوین صفحه لاغری

لاغری چیست؟ به چه کسی لاغر گفته می شود؟

در جامعه ما به افرادی که از اطلاحا پوستِ استخوان هستند لاغر میگویند. یا برای مثال فردی که دچار سرگیجه و ضعف میشود و نسبت به بقیه وزن کمتری دارد لاغر به نامیده میشود.

در حالی که لاغر بودن از نظر علمِ تغذیه دارای ویژگی ها و استاندارد های خاصی است.

لاغری درجات گوناگونی دارد و بهترین راه برای تشخیص آن، تعیین توده بدنی یا همان BMI است که وقتی از 5.18 کمتر شود به آن فرد لاغر میگویند. اگر این شاخص بین

5.18 تا 5.17 باشد به آن لاغری درجه 1 و هرچه فاصله این شاخص از 5.17 کمتر شود لاغری فرد شدیدتر است و با مشکلات جدیدتری روبه رو خواهد بود.این نکته را در نظر داشته باشین که بهترین زمان برای اندازه گیری وزن وقتی است که شما ناشتا باشید و مثانه و روده ی شما خالی باشد. فرمول بدست آوردن شاخص توده : تقسیم وزن( بر حسب کیلوگرم ) بر مجذور قد ( بر حسب متر) است.

لاغری

 آنالیز بدن

آنالیز بدن یعنی سنجش ترکیب بدن. ترکیب بدن یا Body Composition نشان دهنده اجزای تشکیل دهنده بدن است. مجموعه ترکیبات بدن به این موارد اطلاق میشود : مجموعه بافت چربی (Fat)، بافت غیرچربی (Lean) ،آب (Water) ، و مواد معدنی استخوانی (Bone mineral content).
همچنین آنالیز بدن در 5 سطح اتمی ، مولکولی ، سلولی ، بافت ها  و کل بدن اندازه گیری میشود.

هدف از آنالیز بدن :

به کمک دستگاه های آنالیز بدن میتوان میزان دقیق آب داخل و خارج سلولی، چربی و عضله بدن را به تفکیک بالا تنه و پایین تنه و راست و چپ بدن پی برد و در نهایت برنامه تغذیه ای و ورزشی دقیق تری برای فرد تنظیم کرد.

کویتیشن لاغری

کویتیشن لاغری

در کویتیشن برای لاغری از امواج فراصوت برای از بین بردن سلول هایی چربی انباشته شده استفاده میشود. این چربی ها بعد از درهم شکسته شدن توسط سیستم لنفاوی جذب بدن میشوند. کویتیشن نسبت به سایر روش های مشابه مانند لیپوساکشن بسیار ایمن تر و بهتر است زیرا هیچ گونه برشی جهت خروج چربی از بدن انجام نمیشود.

عدم برش در این روش لاغری موضعی کمک میکند تا بهبودی و ریکاوری راحت تر و سریع تر باشد.

شاک ویو چیست؟

شاک ‏ویو

دستگاه لاغری شاک ویو امواج صوتی با انرژی بالا تولید میکند. این امواج با فشار های مثبت بالا تا 100 مگاپاسکال و منفی در حدود 5 تا 10 مگاپاسکال مشخص میشود.

این امواج بعد از تولید شدن از دستگاه و با ورود به داخل بدن از محیط مایع و بافت نرم بدن عبور میکنند و اثر آنها در مرز مشترک دو بافت امپدانس متفاوت مانند محل اتصال استخوان و بافت نرم ظاهر میشود.

شاک ویو در برخورد با مرز مشترک دو بافت با امپدانس های مختلف صوتی به دو شکل انعکاس و انکسار از مسیر خود منحرف میشوند این دو پدیده منجر به آزاد شدن انرژی جنبشی در محل اتصال بافت ها و باعث تغییر ان بافت ها میگردند. شاک ویو با امواج صوتی که ایجاد میکند قسمت هایی از پوست را که سلولیت دارد تحت تاثیر قرار میدهد و زمانی که به چربی های زیر پوستی برخورد میکنند باعث کوچکتر شدن و از بین رفتن چربی های زیر پوست میشوند بدون اینکه به دیگر ساختار های بدن نظیر مویرگ ها و ماهیچه ها و عضله آسیبی برسد.

لاغری با دستگاه ال پی جی

ال پی جی

ال پی جی لاغری یک روش غیر تهاجمی برای حذف چربی های اضافه بدن می باشد. ال پی چی دستگاهی ایمن و بدون درد است که از آن برای لاغری موضعی و کاهش وزن استفاده می شود. ال پی جی یکی از  کم خطر ترین و در عین حال ارزان ترین روش هایی است که برای از بین بردن چربی های بدن و تراشیدن اندام مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 ال پی جی نوعی ماساژ درمانی است که از آن برای حذف چربی های رسوب گرفته در اندام های مختلف به شکل موضعی استفاده می شود.

 

 در این روش با استفاده از دستگاه ال پی جی پوست ناحیه مورد نظر ماساژ داده می شود تا به آرامی چربی های انباشته شده در موضع مورد نظر تحلیل برود و سلول های چربی تجزیه شده از طریق گردش خون برای دفع شدن به سیستم گوارش منتقل شده و در نهایت از طریق ادرار دفع می شود.

کرایو لیپولیز

در روش کرایولیپولیز ، سلول های چربی به گونه ای تحت تاثیر قرار میگیرند که سرد میشوند و بدن قادر میشوند آنها را شکسته و دفع کند.در این روش، رسوبات چربی ناخواسته به شیوه ای کنترل شده و غیر تهاجمی شکسته میشوند تا بهبود کنترل شده فرم بدن امکان پذیر شود.قرار گرفتن در معرض دمای پایین باعث میشود که بافت چربی زیر پوست بدون اسیب رسیدن به بافت های اطراف آن نابود شود. کرایولیپولیز یک جایگزین خوب بدون هیچ گونه جراحی برای عمل لیپوساکشن است.

کرایو لیپولیز

آر اف وکیوم

استفاده از دستگاه RF برای لاغری موضعی، لیفت پوست، جوان سازی و رفع چین و چروک، رفع سلولیت و… مرسوم است. این درمان که یکی از روش های غیر تهاجمی به حساب می آید که تاثیرات مثبت و عوارض جانبی اندکی دارد. دستگاه آر اف به وسیله جریان الکتریسیته کار می‎کند؛ در اثر برخورد امواج الکتریکی تولید شده توسط این دستگاه با یون ها و سایر مولکول های باردار انرژی گرمایی زیادی تولید می شود.

 در طی این متد درمانی، ابتدا سطح پوست به لوبریکانت آغشته می شود و سپس توسط دستگاه آر اف امواج رادیویی با فرکانس بالا به پوست تابیده می شود. این امواج رادیویی گرما را از لایه اپی درم پوست به عمق پوست در لایه درم منتقل می کند.

آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال

یکی از دستگاه های عالی برای زیبایی پوست شما، دستگاه آر اف فرکشنال است. این دستگاه با استفاده از لیزر RF (رادیو فرکانسی) روی بافتهای پوستی تاثیر می گذارد و باعث بازسازی و جوانسازی سلولهای پوستی می شود. استفاده از این دستگاه باعث زیبایی پوست صورت، کاهش چین و چروک، از بین رفتن آثار زخم و اسکار روی پوست، بهبود بافتهای پوستی، روشن شدن پوست،لیفت صورت و گردن، رفع منافذ بافت پوست و… خواهد شد. آر اف پوست یک روش عالی و کم تهاجمی برای جوانسازی پوستاست. اصلی ترین عملکرد دستگاه آر اف فرکشنال، تاثیر روی لایه های سطحی و عمقی پوست است.

آر اف فرکشنال دارای کاربرد های متنوعی برای پوست می باشد که در ادامه قصد داریم به برخی از مهم ترین این کاربرد ها اشاره کنیم.

سفت کردن پوست: از مهم ترین کاربرد استفاده از آر اف فرکشنال، سفت کردن پوست، درمان شلی و افتادگی پوست می باشد. این دستگاه می تواند باعث لیفتینگ طبیعی پوست شود. در حقیقت با بهره گیری از این دستگاه بدون نیاز به عمل جراحی، می توان به درمان افتادگی پوست، افتادگی پلک و همچنین افتادگی ابرو اقدام کرد.

درمان چین و چروک و خطوط روی پوست: این دستگاه همچنین برای درمان های چروک های پوستی و از بین بردن چروک های دور چشم و خطوط آهن و یا خط لبخند گزینه ی بسیار مناسبی به حساب می آید. اگر تصمیم دارید تا از شر خطوط اضافه ی صورتتان خلاص شوید، می توانید از دستگاه آر اف فرکشنال کمک بگیرید و شاهد تاثیر بی نظیر آن روی جوانی پوست صورتتان باشید.

خدمات لاغری و تناسب اندام کلینیک لادن

تیم کلینیک لادن با استفاده از بهترین دستگاه های روز آماده ارائه خدمات لاغری و تناسب اندام برای شما عزیزان می باشد. شما برای دریافت مشاوره در زمینه خدمات لاغری و تناسب اندام می توانید با استفاده از راه های ارتباطی از کارشناسان تیم کلینیک لادن مشاوره دریافت کنید.

برای رزرو وقت لاغری
با ما تماس بگیرید

  نظرات کاربران
  آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

  2 دیدگاه ها

  • غزال, 6 مهر, 1401 @ 12:57 ب.ظ پاسخ

   سلام روز بخیر
   میخواستم بدونم شما خدمات لاغری برای تناسب اندام و زیبایی هم دارید؟ یعنی بر اساس رژیم و اینا برنامه بدنسازی دریافت کنیم

   • ladanclinic-admin, 6 مهر, 1401 @ 1:00 ب.ظ پاسخ

    سلام روز بخیر
    برای دریافت رژیم برای لاغری می توانید از طریق لینک زیر به صفحه رژیم درمانی ما مراجعه کنید.
    https://clinicladan.com/DIet-therapy/
    اما برای لاغری های موضعی می توانید از دستگاه های ما مانند : آر اف وکیوم و کویتیشن و… استفاده کنید که بهتره قبل از استفاده از کارشناسان کلینیک لادن مشاوره رایگان دریافت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.