حمام پس از لیزر موهای زائد

حمام پس از لیزر موهای زائد
حمام پس از لیزر موهای زائد
shape
حمام پس از لیزر موهای زائد | چند روز بعد از لیزر حمام کنیم؟ - کلینیک لادن مرکز زیبایی لادن

لیزر موهای زائد یکی از پرطرفدارترین کارهای زیبایی این روزهاست. اغلب افراد برای حذف دائمی موهای زائد بدن خود از لیزر استفاده می کنند. لیزر موهای زائد بدن نیز مانند دیگر کارهای زیبایی، نیاز به مراقبت های قبل و بعد از درمان دارد. اگر قصد دارید نتیجه خوبی از درمان خود دریافت کنید، باید این مراقبت ها را جدی بگیرید و به دقت رعایت نمایید. حمام پس از لیزر موهای زائد یکی از مهم ترین نکاتی است که باید مورد توجه قرار دهید. در این مقاله در مورد حمام پس از لیزر موهای زائد صحبت می کنیم و به بیان نکات مراقبتی آن می پردازیم.  

چند روز بعد از لیزر حمام کنیم؟ 

حمام کردن پس از لیزر مشکلی برای پوست ایجاد نمی کند، اما رعایت نکاتی در این مورد بسیار ضروری می باشد. پوست پس از لیزر کمی حساس می شود و علائمی چون قرمزی، تورم و خارش را از خود نشان می دهد. این علائم در تماس با آب شدت بیشتری پیدا می کنند و باعث آزار انسان می شوند. بنابراین توصیه می شود پس از جلسات درمانی خود کمی به پوستتان استراحت دهید و بعد از آن اقدام به شستشو نمایید. بهترین زمان برای حمام پس از لیزر موهای زائد، 24 تا 48 ساعت بعد از جلسات درمانی است. 

بیشتر بدانید: لیزر موهای زائد زیر بغل 

showering after laser hair removal | clinicladan

عوارض حمام پس از لیزر موهای زائد 

رعایت زمان مناسب برای حمام کردن و دوش گرفتن، یکی از مهم ترین نکاتی است که باید پس از لیزر موهای زائد به آن توجه داشته باشید. تماس منطقه مورد درمان با آب، عوارضی به دنبال دارد. این عوارض عبارتند از:  

  • پوست پس از لیزر حساس شده و دچار التهاب می شود. تماس آب با منطقه درمان باعث تحریک بیشتر پوست شده و التهاب ایجاد شده را افزایش می دهد.  
  • دستگاه لیزر منافذ کوچکی بر روی پوست ایجاد می کند. تماس آب با منطقه درمان باعث می شود تا باکتری ها از طریق این منافذ به پوست وارد شوند و مشکلاتی چون عفونت را ایجاد کنند.  
  • پس از اتمام جلسه درمانی، پزشک از پمادهای موضعی بر روی منطقه درمان استفاده می کند تا پوست را مقداری تسکین دهد. تماس آب باعث پاک شدن پماد ها شده و اثر آن ها را از بین می برد.  

نکات مهم حمام کردن پس از لیزر موهای زائد  

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم، بهتر است حداقل به مدت یک روز صبر کنید و پس از آن حمام کنید، اما اگر زودتر از این زمان نیاز به دوش گرفتن داشتید، نکات زیر را به یاد داشته باشید:  

  • حداقل 6 تا 8 ساعت صبر کنید و پس از آن با آب سرد دوش بگیرید. 
  • تا جایی که می توانید از رسیدن آب به نواحی لیزر شده جلوگیری کنید. 
  • دقت داشته باشید که به هیچ عنوان نباید از شوینده ها استفاده کنید. 
  • پس از دوش گرفتن از کرم مرطوب کننده بر روی ناحیه درمان استفاده کنید و یک لایه نازک از کرم را بر روی آن بمالید. 
  • به هیچ عنوان حوله را بر روی پوست خود نکشید. برای خشک کردن بدن، حوله را به آرامی بر روی پوست خود قرار دهید و بردارید. 
  • حتی اگر 2 روز پس از جلسه لیزر موهای زائد حمام می کنید، از آب ولرم استفاده کنید و تا چند روز از آب داغ و بخار دور بمانید.  
  • برای شستشوی پوست، بهتر است از شامپوهای ملایم و شوینده های ویژه کودکان استفاده کنید.  

لیزر موهای زائد بیکینی: بدانید

حمام بعد از لیزر موهای زائد - کلینیک لادن

چه چیزی درباره حمام بعد از لیزر موهای زائد آموختیم؟

در این مقاله در مورد حمام پس از لیزر موهای زائد صحبت کردیم. همان طور که گفتیم، لیزر موهای زائد نیاز به مراقبت هایی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. یکی از مهم ترین نکات مراقبتی، حمام پس از لیزر موهای زائد است. توصیه می شود تا 48 ساعت پس از جلسه درمانی از حمام کردن خودداری کنید و از دوش آب گرم، بخار، استخر و سونا دور بمانید.

دقت داشته باشید که پوست بدن پس از انجام لیزر حساس می شود و دچار التهاب می گردد. تماس گرما با پوست، میزان التهاب را افزایش داده و باعث بروز مشکلاتی چون عفونت، خارش و ... می شود. بنابراین توصیه می شود نکات مراقبتی حمام پس از لیزر موهای زائد را جدی بگیرید تا بهترین نتیجه را از درمان خود دریافت کنید.  

دیدگاه کاربران
تماس و مشاوره رایگان
09331721326