شیو بعد از لیزر موهای زائد

شیو بعد از لیزر موهای زائد
شیو بعد از لیزر موهای زائد
shape
شیو بعد از لیزر | چند وقت بعد از لیزر شیو کنیم؟-کلینیک لادن مرکز زیبایی لادن

لیزر، یکی از بهترین روش ها برای حذف موهای زائد بدن است. با لیزر می توانید موهای زائد بدن خود را برای همیشه از بین ببرید و پوستی صاف و زیبا داشته باشید. اگر می خواهید بهترین نتیجه را از لیزر موهای زائد دریافت کنید، باید نکات مراقبتی قبل و بعد از انجام لیزر را جدی بگیرید و آن ها را رعایت کنید. یکی از این نکات، نحوه انجام شیو بعد از لیزر است. در این مقاله در مورد شیو بعد از لیزر صحبت می کنیم و اطلاعاتی در این  زمینه در اختیارتان قرار می دهیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.  

چند وقت بعد از لیزر شیو کنیم؟ 

یکی از سوالاتی که اغلب مراجعه‎ کنندگان از تکنسین لیزر سوال می کنند، بهترین زمان شیو بعد از لیزر است. لیزر موهای زائد نیاز به چند جلسه درمانی دارد تا موها را به طور کامل از بین ببرد. در بازه زمانی بین جلسات، موهای بدن رشد می کند و نیاز به اصلاح دارد. با توجه به این که پوست بدن انسان پس از جلسه درمانی لیزر موهای زائد، کمی تحریک شده و ممکن است دچار التهاب شود، توصیه می شود بین جلسه لیزر تا اصلاح موهای زائد بین 7 تا 10 روز فاصله بیندازید و سپس شیو بعد از لیزر را انجام دهید. در این فاصله زمانی پوست کمی استراحت می کند و شیو کردن باعث ایجاد حساسیت نمی شود. 

شیو مو های زائد قبل و بعد لیزر چگونه است؟ - کلینیک دلتا

نحوه شیو بعد از لیزر موهای زائد 

همان طور که می دانید، لیزر موهای زائد با استفاده از یک دستگاه انجام می شود. این دستگاه امواجی را به سمت فولیکول های مو هدایت می کند و با سوزاندن آن ها، باعث سست شدن و از بین رفتنشان می شود. تشخیص فولیکول های مو از طریق تفاوت رنگ بین پوست و مو اتفاق می افتد. در واقع دستگاه فولیکول های مشکی رنگ را تشخیص داده و امواج را به سمت آن می تاباند. هرچه تفاوت بین رنگ پوست و مو بیشتر باشد، لیزر موهای زائد بهتر انجام می شود.  

با توجه به نحوه انجام کار لیزر، هرچه مو بر روی پوست بهتر دیده شود، هدف‌گیری دستگاه دقیق تر بوده و کار بهتر انجام می شود.  بنابراین توصیه می شود به هیچ عنوان موهای خود را از ریشه نکنید و شیو بعد از لیزر را تنها با ژیلت انجام دهید. 

نکات شیو قبل از لیزر موهای زائد 

یکی از کارهایی که قبل جلسات درمانی خود باید انجام دهید، شیو موهای زائد بدن است. قبل از حضور در جلسه لیزر موهای منطقه مورد نظر را شیو کنید و با موهای بلند در جلسه حاضر نشوید. برای شیو قبل از لیزر موهای زائد، نکات زیر را رعایت کنید:  

  • بهترین زمان برای شیو قبل از لیزر موهای زائد، 24 ساعت پیش از جلسه لیزر درمانی است. شیو کردن کمی التهاب به همراه دارد. پوست در این فاصله التهاب ایجاد شده را بر طرف می کند و آماده لیزر می شود.  
  • اگر به ژیلت حساسیت دارید، از ماشین اصلاح برای شیو قبل از لیزر موهای زائد استفاده کنید.  
  • برای شیو قبل از لیزر موهای زائد، از یک ژیلت مرغوب و تمیز استفاده کنید. دقت داشته باشید که در هنگام اصلاح موهای خود، خراشی بر روی پوست ایجاد نکنید. 
  • دقت داشته باشید که در هنگام شیوه قبل از لیزر، از آب ولرم یا خنک برای خیس کردن پوست استفاده کنید. آب داغ منافذ پوست را بیش از اندازه باز می کند و باعث نرمی پوست می شود.  

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

 نکات شیو بعد از لیزر موهای زائد 

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم، برای شیو بعد از لیزر موهای زائد باید چند روز به پوست خود استراحت دهید. پوست پس از انجام لیزر کمی حساس می شود و استفاده از ژیلت بر روی آن حساسیت ایجاد می کند. بنابراین توصیه می شود حداقل 7 تا 10 روز پس از انجام لیزر به پوست خود استراحت دهید و پس از آن موهای زائد را اصلاح کنید. برای شیو بعد از لیزر موهای زائد نکات زیر را رعایت کنید:  

  • قبل از انجام شیو، از یک لایه بردار ملایم بر روی پوست استفاده کنید. این کار را با دقت و به آرامی انجام دهید.  
  • اگر به ژیلت حساسیت دارید، از ماشین اصلاح برای شیو بعد از لیزر موهای زائد استفاده کنید.  
  • بین هر جلسه لیزر، 2 بار کار شیو را انجام دهید و بیش از این از ژیلت استفاده نکنید.  
  • به هیچ عنوان موهای خود را نکنید و ریشه ها را از بین نبرید. 

جمع بندی 

در این مقاله در مورد شیو بعد از لیزر صحبت کردیم و نکات مهم را بیان نمودیم. لیزر موهای زائد معمولا بین 6 تا 8 جلسه طول می کشد. شما می توانید در بین جلسات لیزر موهای خود را اصلاح کنید، اما باید نکاتی را رعایت نمایید. توصیه می شود این کار را 7 تا 10 روز پس از جلسه درمانی خود انجام دهید و تنها از ژیلت برای این کار استفاده کنید. دقت داشته باشید که نباید از اپلاسیون و دیگر روش هایی که باعث کندن موها و از بین رفتن ریشه مو می شود، استفاده نمایید. نکات شیو قبل و بعد از لیزر را به طور دقیق رعایت کنید تا بهترین نتیجه را از درمان خود دریافت نمایید.  دیدگاه کاربران
تماس و مشاوره رایگان
09331721326