کلینیک لادن

چند عامل مؤثر در هزینه لایه برداری یا پیلینگ صورت
چند عامل مؤثر در هزینه لایه برداری یا پیلینگ صورت
shape
عوامل موثر بر هزینه پیلینگ صورت چیست؟ - کلینیک لادن مرکز زیبایی لادن
لایه برداری یا پیلینگ صورت یکی از تکنیک های جوان سازی پوست است. در این تکنیک سلول های مرده از روی پوست جمع آوری می شوند و فضا را برای رشد سلول های جدید و جوان باز می کنند. لایه برداری پوست با روش های مختلفی انجام می شود. هریک از روش ها مزیت هایی دارند و متناسب با نوع پوست فرد و مشکلات پوستی ایجاد شده، انتخاب می شوند. اگر قصد انجام لایه برداری را دارید، ادامه مطلب را دنبال کنید. در این مقاله به معرفی پیلینگ صورت می پردازیم و اطلاعاتی در مورد روش های انجام این کار و هزینه لایه برداری در اختیارتان قرار می دهیم.

روش های لایه برداری یا پیلینگ صورت

لایه برداری یا پیلینگ صورت یک روش درمانی و زیبایی است. در این روش لایه‌ سطحی پوست که شامل سلول های فرسوده و مرده است، از سطح پوست جدا می شود و با خود اسکارهای سطحی، چین و چروک های ظریف، جوش ها و آکنه ها، لکه های ناشی از نور خورشید و آلودگی ها را نیز از بین می برد. لایه برداری با روش های مختلفی انجام می شود که از مهم ترین آن ها می توان به روش لیزر، میکرودرم ابریژن پیلینگ شیمیایی اشاره کرد.

لایه برداری با لیزر

دستگاه لیزر این روزها کاربرد گسترده ای دارد و در بسیاری از کارهای زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از این کارها، لایه برداری یا پیلینگ پوست است. در این روش لایه برداری با دستگاه لیزر و با کمک امواج انجام می شود.

روش میکرودرم ابریژن

در این روش از یک دستگاه لایه بردار فیزیکی استفاده می شود. این دستگاه لایه برداری را با کریستال‌های آلومینیوم و سایش ملایم پوست انجام می دهد.

پیلینگ شیمیایی

در این روش از محلول های شیمیایی مانند اسید سیتریک، اسید مالیک، اسید تارتریک، اسید لاکتیک، اسید گلیکولیک و مانند آن برای لایه برداری استفاده می شود.

عوامل مؤثر در هزینه لایه برداری

هزینه لایه برداری به عوامل متعددی بستگی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به عمق پیلینگ و گستردگی سطح تحت درمان اشاره کرد.

عمق پیلینگ

لایه برداری به دو صورت عمقی و سطحی انجام می شود. در روش سطحی تنها لایه اپی درم پوست مورد درمان قرار می گیرد و در روش عمقی، درمان به لایه های زیرین پوست نیز نفوذ پیدا می کند. انتخاب عمق پیلینگ بستگی به شرایط پوست و نظر پزشک دارد. بدیهی است که اگر پیلینگ به صورت عمقی باشد، هزینه لایه برداری بیشتر خواهد بود.

گستردگی سطح تحت درمان

در برخی موارد لایه برداری برای حذف یک مشکل، مانند لکه های پوستی، انجام می شود. اگر لکه ایجاد شده در منطقه خاصی از صورت باشد، لایه برداری در همان بخش انجام می شود و هزینه نیز متناسب با آن دریافت می گردد. گاهی اوقات لکه ها پراکنده هستند و باید کل صورت لایه برداری شود. در این شرایط منطقه تحت درمان گسترده تر بوده و هزینه لایه برداری نیز بالاتر خواهد بود.

روش درمانی

همان طور که در بالا اشاره کردیم، لایه برداری با روش های مختلفی انجام می شود و هر روش نیز نیاز به وسایل یا مواد خاصی دارد. پزشک ابتدا روش مناسب را به بیمار پیشنهاد می دهد و متناسب با آن هزینه را مشخص می کند.

کلینیک

تجهیزات و اعتبار کلینیک از دیگر مواردی است که بر روی هزینه لایه برداری تأثیر دارد. هرچه کلینیک معتبرتر باشد و تجهیزات جدیدتر و بروز تری داشته باشد، هزینه بیشتری از مراجعه کننده دریافت می کند.

تجربه متخصص

از دیگر عوامل تأثیر گذار بر روی هزینه لایه برداری می توان به میزان مهارت و تجربه متخصص اشاره کرد. هرچه متخصص تجربه بالاتری داشته باشد، هزینه دریافتی برای انجام کار نیز بیشتر خواهد بود.

جمع بندی

در این مقاله در مورد لایه برداری یا پیلینگ صورت و هزینه آن صحبت کردیم. همان طور که گفتیم، پیلینگ صورت با روش های مختلفی انجام می شود. پزشک ابتدا صورت بیمار را مورد معاینه قرار می دهد و با توجه به مشکلات ایجاد شده، روش لایه برداری و نوع آن را مشخص می کند. سپس با توجه به گستردگی محل درمان، تعداد جلسات درمانی را تعیین کرده و هزینه را به شخص اعلام می کند. بدیهی است، هرچه تعداد جلسات بیشتر باشد، هزینه لایه برداری نیز بالاتر خواهد بود. عمق پیلینگ، مهارت متخصص و کلینیک درمانی، از دیگر موارد تأثیرگذار بر روی هزینه لایه برداری است.
دیدگاه کاربران
تماس و مشاوره رایگان
09331721326