کلینیک لادن

shape
تزریق بوتاکس لب چیست؟(هزینه، مزایا و معایب)-کلینیک لادن مرکز زیبایی لادن


  

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش دستاوردهای علم پزشکی، روش‌های زیادی برای جوانسازی پوست و صورت ابداع شده است. افراد زیادی هستند که از ظاهر خود راضی نبوده و قصد تغییر آن را دارند.اگر شما هم جزو کسانی هستید که ظاهر شدن و گسترش چین و چروک اطراف لب، خطوط و چین‌های کوچک و ظریف و غیر جذاب از گوشه‌ی لب‌ها به سراسر لب‌ها و دهان باعث آشفته شدن ذهنتان شده است. خواندن این مقاله که درباره تزریق بوتاکس لب است به شما توصیه میشود. تزریق بوتاکس لب 

نگاهی به تزریق بوتاکس

تزریق سم بوتولینوم نوع A (بوتاکس) به ناحیه لب شما می تواند چندین مزیت از نظر زیبایی برای شما داشته باشد. بوتاکس شکل خاصی از سم بوتولینوم است، ماده ای شیمیایی که می تواند به طور موقت عضلات شما را ضعیف یا فلج کند. یک دور تزریق می تواند باعث شود ماهیچه های شما برای حدود سه ماه حالت آرامی پیدا کنند. اگر از خطوط و چین و چروک های ناخواسته در اطراف لب یا دهان خود رنج می برید، بوتاکس ممکن است راه حلی برای شما باشد. جراحان زیبایی با دانش گسترده ای که در زمینه ماهیچه های صورت دارند می توانند از بوتاکس استفاده کنند تا این ناحیه صاف تر و حجیم تر به نظر برسد.

هزینه تزریق بوتاکس لب

تزریق بوتاکس به لب چگونه است؟

بوتاکس لب شامل استفاده از بوتاکس برای تقویت لب بالایی است. فقط چند تزریق سریع می تواند به شل شدن لب بالایی کمک کند و کمی به سمت بالا می رود که باعث می شود قسمت بیشتری از لب بالایی قابل مشاهده باشد. این روش یک جایگزین عالی برای پر کننده ها به خصوص برای بیمارانی است که خواهان بهبودی بیشتری نسبت به پرکننده ها هستند یا برای کسانی که می‌خواهند شکل لب بالایی خود را با حداقل تلاش بهبود بخشند. برای انجام بوتاکس لب، متخصصان در این حوزه از تزریقاتی برای لب بالایی ، در عضله ماهیچه حلقوی دهان، که اطراف دهان است، استفاده می کنند. بوتاکس بخشی از عضله روی لب بالایی را به طور موقت شل می کند و باعث می شود که لب کمی به سمت بالا بچرخد بنابراین حجیم تر و برجسته تر به نظر می رسد. این آرامش عضلانی همچنین می تواند به صاف کردن خطوط عمودی اطراف لب کمک کند.

اسید هیالورونیک و معجزه آن در تزریق بوتاکس لب

اسید هیالورونیک به محصولی تبدیل شد که می‌توان آن را به لب‌ها تزریق کرد تا چین و چروک‌ها و خطوط روی لب و اطراف آن را کاهش دهد. از آنجایی که این یک ماده طبیعی است، اسید به راحتی توسط بدن پذیرفته شده و در طی چند ماه تجزیه می شود. از آنجایی که اسید هیالورونیک تجزیه می شود، باید به طور دوره ای مجدداً تجویز شود. از آنجایی که بیشتر پرکننده های لب از اسید هیالورونیک استفاده می کنند، عملکرد مشابهی نیز خواهند داشت. ابتدا پرکننده های به داخل لب تزریق می شود. سپس، اسید هیالورونیک آب را جذب می کند و باعث می شود لب ها حجیم تر به نظر برسند.

همچنین بخوانید: درمان میگرن با بوتاکس!

چگونه می توان از بوتاکس لب نتیجه بهتری گرفت؟

اگر ترکیبی از روش‌ها را انتخاب کنید، پزشک شما احتمالاً از بوتاکس برای ایجاد لبه لب و فیلر هیالورونیک اسید برای افزایش حجم لب استفاده می‌کند. این اثر معمولا دو تا سه هفته طول می کشد و آن را به یک انتخاب محبوب برای موقعیت های خاص تبدیل می کند. همچنین ممکن است شما بخواهید از بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه ای خودتان استفاده کنید. اگر لثه‌های بالای دندان‌های بالایی شما هنگام لبخند زدن ظاهر شوند، لثه‌ای در نظر گرفته می‌شود. برخی از افراد ممکن است هنگام لبخند زدن لب بالایی را کم یا اصلاً نشان ندهند. روش کاهش لبخند لثه ای شبیه به بوتاکس لب نیز می باشد.

تزریق بوتاکس لب چگونه است؟

برای انجام این کار، پزشک شما بوتاکس را در ناحیه لب شما به نام کمان کوپید تزریق می کند. این قسمت وسط لب بالایی شماست، جایی که عضله حلقوی دهان قرار دارد. این عضله ای است که هنگام جمع کردن لب ها به صورت خودکار فعال خواهد بود. بوتاکس ماهیچه های شما را شل می کند و باعث می شود لب های شما حالت خاصی بگیرند. وقتی لبخند می‌زنید، عضلات شل شده شما به پوشاندن لثه‌ها کمک می‌کنند و اجازه می‌دهند بیشتر لب‌هایتان نمایان شوند. این اثر باعث می شود که لب شما بزرگتر به نظر برسد.

هزینه تزریق بوتاکس لب چه مقدار است؟

هزینه تزریق بوتاکس لب، بر مبنای نواحی تزریقی و مقدار دوزهای تزریقی بوتاکس لب برآورد می شود. ولی به طور کلی هزینه تزریق بوتاکس لب از دو میلیون و چهارصد هزارتومان شروع می شود و تا حدود شش میلیون تومان نیز این مقدار هزینه ادامه خواهد داشت. مهم است که به خاطر داشته باشید که بوتاکس لب فقط سه تا چهار ماه طول می کشد و شما باید دو تا سه بار بیشتر از تزریق فیلر برای درمان مراجعه کنید. با این حال، بوتاکس می تواند یک راه حل بسیار مقرون به صرفه برای بیمارانی باشد که مایل به بهبودی در ظاهر لب خودشان هستند.

عوارض تزریق بوتاکس لب

کبودی و تورم

تورم صورت یک واکنش طبیعی پس از تقریباً هر روش غیرجراحی یا جراحی است که شامل قرار دادن پوست زیر سوزن است. التهاب پوست پاسخ بدن به ضربه وارد شده در ناحیه است در حالی که خود پوست منتظر میماند تا بافت ها وسلول های جدید بازسازی شده و محل تزریق را التیام بخشند. کبودی و قرمزی موقت نیز پس از تزریق بوتاکس و فیلرهای صورت شایع است. صدها رگ خونی در زیر پوست وجود دارد. تزریق‌های کوچک به صورت ممکن است به این رگ‌های خونی ریز برخورد کند که می‌تواند باعث خونریزی و کبودی شود.

این عوارض جانبی بیشتر در عرض 24 تا 48 ساعت پس از عمل قابل مشاهده است. بیشتر تورم و کبودی باید تا روز سوم پس از تزریق فروکش کرده باشد. برای کمک به کاهش شدت کبودی و ورم ها می توانید از کمپرس آب یخ روی ناحیه تحت درمان استفاده کنید. ژل آرنیکا همچنین می تواند به بهبود هر گونه زخم و کبودی ناشی از تزریق کمک کند.

همچنین بخوانید : تزریق بوتاکس به زیربغل

بی حسی

بی حسی یک عارضه جانبی است که در آن هیچ احساسی در لب ها ندارید. بوتاکس از سم بوتولینوم می آید که ماده ای قوی است که به عنوان تعدیل کننده عصبی عمل می کند. هنگامی که در لب ها یا هر قسمتی از صورت تزریق می شود، با مسدود کردن سیگنال های عصبی که عضله را منقبض می کنند، عضلات را شل می کند و ظاهر چین و چروک را کاهش می دهد. از دست دادن حس و ضعف موقت صورت یک واکنش جزئی است که به دلیل مسدود کردن نوروتوکسین هر نوع سیگنال بین لب و مغز است. به همین ترتیب، بی حسی در محل تزریق ممکن است به دلیل بی حسی موضعی باشد که برای کاهش درد ناشی از استفاده از بوتاکس و فیلرهای آرایشی صورت استفاده می شود. با بهبودی بدن، احساس بی حسی پس از چند روز خود به خود از بین می رود.

سردرد

در حالی که بوتاکس می تواند میگرن مزمن را درمان کند، مواردی وجود دارد که تزریق سم بوتولینوم به صورت نیز می تواند باعث سردرد تنشی خفیف به عنوان یک عارضه جانبی موقت شود. این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که درمان بیش از حد تزریق باشد که باعث انقباض بیش از حد عضله صورت می شود. سردرد نیز زمانی اتفاق می افتد که از بوتاکس برای تزریق در قسمت پیشانی و از بین بردن چین و چروک های آن قسمت استفاده شود. داروهای بدون نسخه و مسکن ها می توانند به تسکین سردردهای ناشی از بوتاکس کمک کنند.

حالت تهوع

علائم شبه آنفولانزا مانند حالت تهوع، سرفه، گلودرد و آبریزش بینی نیز می تواند از عوارض جانبی موقت تزریقات بوتاکس باشد.

سوالات متداول

-بوتاکس چه کمکی به نواحی اطراف دهان می کند؟

تزریق بوتاکس عالی است زیرا می تواند خطوط و چروک های خاصی را که روی و اطراف لب و دهان ایجاد می شود را به حداقل برساند. این شامل خطوط و چین و چروک هایی است که در اثر خندیدن، لبخند زدن، اخم کردن، بوسیدن، سیگار کشیدن و پیری ایجاد می شود. بوتاکس همچنین می تواند گوشه های دهان شما را بالا ببرد و لبخند لثه ای را اصلاح کند. برخی از افراد از تزریق بوتاکس برای تقویت لب بالایی استفاده می کنند.

-چگونه می توانیم از تزریق بوتاکس لب انتظار نتایج طبیعی داشته باشیم؟

اگرچه ممکن است انجام آن ساده به نظر برسد، اما مهم است که این درمان را از یک متخصص دارای مجوز دریافت کنید. اطمینان از داشتن بالاترین کیفیت حرفه ای برای انجام درمان، نتایج شما را بسیار طبیعی تر نشان می دهد.

کلام آخر

در این مقاله ما تزریق بوتاکس لب را بررسی نمودیم و جزییات آن را نیز مورد بررسی قرار دادیم، نکته مهم در زمینه تزریق بوتاکس لب این است که شما اگر می خواهید بهترین نتیجه را از تزریق بوتاکس لب بگیرید با به سراغ یک متخصص با تجربه در زمینه تزریق بوتاکس لب بروید. منبع: Health Line 
دیدگاه کاربران
تماس و مشاوره رایگان
09331721326