کلینیک لادن

shape
لیزر موهای زائد ران پا چیست؟ + هزینه آن 1401 - کلینیک لادن مرکز زیبایی لادن

لیزر موهای زائد پا یک روش بسیا عالی و سریع برای تمامی افرادی است که قصد دارند، به طور کامل ران پای خود را اصلاح کنند. لیزر مو های زائد ران پا این امکان را می دهد که در تایم کم بتوانید ران پای خود را اصلاح کنید. در ادامه این مقاله ما به بررسی یک سری نکات در مورد لیزرمو های زائد ران پا خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید. در طول هر جلسه لیزر با استفاده از دستگاه لیزر، اشعه لیزر به موهای زائد تابانده می ‌شود. در واقع پزشک یا اپراتور لیزر ناحیه مورد نظر را هدف قرار می‌ دهد و با تاباندن لیزر به آن ناحیه، فولیکول‌ های مو را در آن ناحیه از بین می ‌برد. لازم به ذکر است که نتایج لیزر موهای زائد بعد از جلسه اول نمایان شده و قابل ‌مشاهده هستند. البته نتایج واضح ‌تر لیزر بعد از جلسه سوم و یا چهارم خود را نشان می ‌دهند. در آخر با تکمیل جلسات تجویز شده توسط پزشک یا اپراتور لیزر، می ‌توانید به نتایج دلخواه خود رسیده و پاهایی زیبا و بدون مو داشته باشید.

لیزر موهای زائد پا و هزینه ی آن

لیزر موهای زائد پا برای چه کسانی مناسب است؟

هر کسی که از سلامت عمومی برخوردار باشد و به بیماری خاصی مبتلا نباشد، می ‌تواند موهای زائد ران پای خود را لیزر کند. انجام لیزر تقریبا برای همه افراد با هر نوع پوست و هر رنگ مو مناسب است. اما نکته مهم در فرآیند لیزر برای افراد مختلف این است که تنها زمان و میزان اثرگذاری آن برای هر فرد متفاوت خواهد بود. شایان ذکر است که لیزر موهای زائد پا روی موهای تیره با پوست روشن بهترین نتیجه را خواهد داشت. اما اثرات این روش زیبایی در افرادی با موهای قرمز، بلوند و یا خاکستری با تناژ پوستی تیره کمتر است. نکته مهم و حائز اهمیت دیگر درباره استفاده از فرآیند لیزر برای رفع موهای زائد این است که لیزر موهای زائد بر روی پوست همه افراد نتیجه یکسانی ندارد. به همین دلیل اپراتور لیزر قبل از شروع جلسات اصلی فرآیند لیزر، بر روی بخشی از پوست افراد تست لیزر را انجام می ‌دهد تا مطمئن شود که لیزر روشی اثرگذار برای از بین بردن موهای زائد آن فرد است. در صورتی که لیزر بر روی موهای فرد اثرگذار باشد، نتایج آن کاملا تضمینی است و بعد از گذشت حدود چند جلسه، فرد دیگر احتیاجی به استفاده از روش‌های دیگر از بین بردن موهای زائد خود ندارد. به ‌طور کلی تنها افرادی که مبتلا به بیماری ‌های پوستی هستند و یا در ناحیه ران پاهای خود زخم باز و یا حساسیت دارند، نمی‌ توانند از فرایند لیزر موهای زائد پا استفاده کنند.

همچنین بخوانید: لیزر موهای زائد زیر گردن چگونه است؟

ماندگاری نتایج لیزر موهای زائد پا تا چه زمانی است؟

فرایند لیزر موهای زائد ناحیه پا فرآیندی با ماندگاری طولانی مدت است. البته در بعضی از افراد با انجام تنها یک دوره لیزر، موهای زائد دیگر رشد نخواهند کرد و نتایج آن تا مدتی طولانی باقی خواهد ماند. اما در بعضی افراد دیگر ممکن است که نیاز به تکرار دوره ‌ای جلسات لیزر با فاصله ‌های کمتر برای کسب نتایج دلخواه وجود داشته باشد. البته لازم به ذکر است که این تکرار دوره ‌ای معمولا چند سال به طول می انجامد؛ بنابراین افراد با انجام یک دوره لیزر برای چندین سال از شر موهای زائد پا خلاص خواهند شد. با انجام لیزر موهای زائد، رشد موهای ناخواسته کمتر خواهد شد و تکرار آن نیز سبب کندتر شدن سرعت رشد آن موها می ‌شود.

لیزر موهای زائد ران پا تا چه حد موثر است؟

اگر فرایند لیزر به شکل صحیح به صورت صحیح و اصولی یعنی با استفاده از دستگاه به روز و متناسب با تناژ پوست و برنامه‌ درمانی مناسب انجام بگیرد، اثرات آن دائمی و چشمگیری است. اما به طور کلی اثرات اشعه لیزر به این صورت است که حدود ۶۰ تا ۹۰ درصد موهای زائد ران پا برای همیشه حذف خواهند شد و حدود ۱۰ تا ۴۰ درصد موهای زائد ران پا باقی خواهد ماند.

مزایای لیزر موهای زائد پا

لیزر یکی از روش های مطمئن و تضمینی برای رفع موهای لیزر بدون درد و خونریزی است که مزایای زیادی برخوردار است. از مزایای این فرآیند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نتایج فرایند لیزر موهای زائد برای مدتی طولانی باقی می‌ مانند.
 • لیزر روشی ایمن و بدون انتقال بیماری و ویروس به پوست ناحیه ران پا است.
 • لیزر بهترین روش جهت جلوگیری از ایجاد موی زیر پوستی در ناحیه ران پا است.
 • روش لیزر موهای زائد ران پا با دقت و سرعت بالا انجام می شود.
 • لیزر به زمان استراحت نیلز ندارد و تنها با توجه به سیکل رشد موها انجام می شود.
 • توسط فرآیند لیزر به سرعت می توان مناطق وسیعی را تحت درمان قرار داد.
 • دوران نقاهت این روش بسیار کوتاه است و در این فرآیند پوست مورد هدف قرار نمی گیرد.
 • لیزر موهای زائد ناحیه ران پا روشی سریع و کم دردسر برای از بین بردن موهای زائد است.
 • لیزر موهای زائد ناحیه ران پا به پوست آسیبی نمی ‌رساند و در مواردی حتی می ‌تواند موجب افزایش کیفیت پوست نیز شود. فرایند لیزر موهای زائد ناحیه ران پا سبب زیبا تر شدن پاها و در نتیجه افزایش اعتماد به ‌نفس فرد و افزایش جذابیت او می‌ شود.
 • برخلاف سایر روش ‌های از بین بردن موهای زائد پا، لیزر موهای زائد این ناحیه درد ندارد و باعث ایجاد هیچ گونه زخم یا بریدگی نیز نمی ‌شود.
 • اشعه لیزر سرطان زا نیست و تنها باعث گرم شدن فولیکول ‌های مو و از بین رفتن آن ها می ‌شود.


تعداد جلسات لیزر موهای زائد پا

تعداد جلسات لیزر موی پا چقدر است؟

در جلسات قبل از انجام لیزر، پزشک یا اپراتور لیزر، افراد را معاینه می ‌کنند تا از وضعیت سلامتشان مطمئن شوند و در نهایت با توجه به حجم، تراکم و نوع موهای زائد، تعداد جلسات مورد نیاز برای هر فرد را تعیین می کنند. توجه داشته باشید که فرایند تولید فولیکول ‌های مو و رشد آن ها تنها با یک بار تاباندن لیزر متوقف نمی ‌شود و به همین دلیل نیاز است که جلسات لیزر تکرار شوند تا موهای زائد ناحیه پا به‌ طور کامل از بین بروند. در رابطه با فاصله جلسات لیزر نیز قابل ذکر است که معمولا بین 4 تا 8 هفته است. اما بعد از تکمیل یک دوره کامل که تعداد جلسات این دوره وابسته به تشخیص پزشک است، تا چند سالی نیاز به تکرار دوره لیزر نخواهد بود. معمولا حجم موهای زائد ناحیه پا نسبت به سایر قسمت ‌های بدن بیشتر و سطح پا ها نیز بسیار زیاد تر است و همین امر باعث می ‌شود که لیزر موهای زائد ناحیه پا نسبت به سایر قسمت ‌های بدن بیشتر طول بکشد. شایان ذکر است مدت‌ زمان لیزر ران پا ها بستگی به حجم و تراکم موهای زائد پا دارد؛ بنابراین هر چقدر حجم موهای زائد بیشتر باشد، زمان انجام این فرآیند هم طولانی ‌تر خواهد شد و تعداد جلسات مورد نیاز برای از بین بردن آن ‌ها نیز بیشتر می شود. با وجود اینکه تعیین تعداد جلسات و زمان مراجعه هر جلسه بر عهده پزشک و یا اپراتور لیزر است و از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود اما پزشکان اعتقاد دارند که لیزر موهای زائد ناحیه پا حداقل به ۶ جلسه لیزر نیاز دارد. البته در برخی موارد این ۶ جلسه کافی نیست و برای دستیابی به نتیجه دلخواه لازم است ۸ تا ۱۲ جلسه لیزر انجام شود. به‌ طورکلی نوع پوست، رنگ موهای زائد پا، سابقه پزشکی، ضخامت، حجم و تراکم موها، سابقه لیزر و… از جمله فاکتور هایی هستند که روی زمان انجام فرآیند لیزر موهای زائد پا و تعداد جلسات مورد نیاز و نتایج آن تاثیر می ‌گذارند.

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد

مراقبت های قبل از لیزر نیز به اندازه مراقبت های بعد از لیزر اهمیت دارندو برخی از مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد ناحیه پا عبارت اند از:

 • قبل از انجام هر جلسه لیزر برای مدت دو هفته از نور آفتاب دوری کنید.
 • در صورت تزریق ژل و بوتاکس حتما به اپراتور لیزر خود اطلاع دهید.
 • شما می توانید قبل از انجام لیزر موهای زائد ران پا از پای خود عکس بگیرید تا تغییرات را به صورت واضح و ملموس تر مشاهده کنید.
 • بهتر است خانم ها در زمان عادت ماهیانه خود درمان توسط لیزر را انجام ندهند.
 • در صورتی که در طول دوران لیزر شروع به مصرف دارویی کرده اید حتما در جلسه بعدی به اپراتور لیزرتان اطلاع دهید.
 • اگر سولاریوم انجام داده ‌اید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید. چراکه معمولا لیزر بر روی پوست ‌های برنزه نتیجه نمی‌ دهد.
 • در صورتی که در ناحیه پا حساسیت پوستی دارید و یا به بیماری‌ های پوستی مبتلا هستید، از انجام لیزر موهای زائد ناحیه پا خودداری کنید.
 • از مصرف آنتی بیوتیک ها قبل از انجام فرآیند لیزر موهای زائد ران پا خودداری کنید. چراکه این دارو ها حساسیت به نور ایجاد می کنند و منجر به سوزاندن پوست می شوند.
 • از هفته قبل لیزر موهای زائد از وکس یا اپیلاسیون موهایتان، اجتناب کنید و تنها از شیو کردن برای از بین بردن موهای لیزر استفاده کنید.
 • ۳ یا ۴ روز قبل از لیزر موهای زائد ناحیه پا لایه ‌برداری نرم و آرام انجام بدهید.
 • حتما شب قبل از لیزر موهای زائد ناحیه پا مناطقی که قرار است تحت لیزر قرار بگیرد را لیزر کنید.
 • در روز درمان نیز اطمینان حاصل کنید که تمام نواحی که قرار است تحت درمان لیزر قرار بگیرد عاری از هرگونه نرم‌ کننده، کرم و محصولات آرایشی، اسپری، کرم‌ های برنزه و مرطوب کننده، روغن ‌ها و... است.

مراقبت های پس از لیزر موهای زائد

رعایت مراقبت های پس از لیزر موهای زائد تا حد زیادی به دریافت نتایج بهتر و سریع تر از فرآیند لیزر کمک می کند. برخی از این نکات عبارت اند از:

 • حداکثر تا 48 پس از انجام لیزر استحمام نکنید و یا پاهایتان را خیس نکنید.
 • توجه داشته باشید که از پوشیدن شلوار و شلوارک تنگ بعد از لیزر خودداری کنید.
 • توصیه می‌شود که به مدت 48 ساعت پس از لیزر در محیط های گرم قرار نگیرید.
 • در صورت احساس سوزش بعد از انجام لیزر می‌ توانید کیسه یخ را روی پاهای خود قرار دهید.
 • پس از لیزر می ‌توانید برای التیام پوست از ژل آلوئه ورا و یا کرم‌ های آرامبخش استفاده کنید.
 • به مدت یک هفته بعد از لیزر موی زائد ناحیه پا نباید از دوش آب داغ برای استحمام استفاده کنید.
 • پس از انجام لیزر می توانید از پماد زینک اکساید استفاده کنید تا پوستتان دچار سوختگی و التهاب نشود.
 • حداقل تا ۳ روز بعد از انجام لیزر مکهای زائد ران پا از اسکراب ها و مواردی مانند کیسه کشیدن پرهیز کنید چراکه پوست ناحیه لیزر شده حساس است و این کار موجب حساس تر شدن ناحیه می شود.
 • تا 72 ساعت بعد از انجام لیزر موهای زائد ناحیه پا، از رفتن به سونا، جکوزی، حمام ترکی و استخر خودداری کنید.
 • به مدت 2 هفته بعد از لیزر موهای زائد از لایه برداری ‌های شیمیایی یا سایر درمان های لیزری خودداری کنید.

عوارض لیزر موهای زائد پا

عوارض لیزر مو ران پا

به طور کلی لیزر موهای زائد ناحیه پا روشی ایمن و بدون خطر است اما اگر یک فرد بی تجربه این کار را انجام دهد و یا از دستگاه ‌های غیر استاندارد استفاده شود، ممکن است عوارضی در کمین افراد باشد. برخی از عوارض لیزر مو ران پا عبارت اند از:

قرمزی و سوزش

از آنجایی که لیزر موهای زائد تمامی نقاط بدن به فولیکول ‌های موی ناحیه هدف آسیب می‌ رساند و قاعدتا بدن به این اشعه واکنش نشان می ‌دهد، این امر سبب می ‌شود که بسیاری از افراد بعد از انجام لیزر قرمزی و سوزش را در نواحی آسیب دیده تجربه کنند. در این حالت ممکن است پوست بدن حساس و قرمز شود و فرد احساس سوزش کند.

لکه ‌های پوستی

این عارضه ممکن است در صورت بی تجربه و نا بلد بودن اپراتور ایجاد شود که درمان این لکه های پوستی تیره بسیار دشوار است و در برخی از افراد ممکن است که هیچگاه برطرف نشود.

پوسته پوسته شدن

در برخی افراد ممکن است که عارضه پوسته پوسته شدن در ناحیه تحت لیزر ایجاد شود. البته این عارضه معمولاً یک مشکل جزئی است ولی ممکن است برای برخی افراد ناراحت کننده باشد.

تغییر در رنگ پوست

تغییر در رنگ پوست عارضه ای است که در برخی افراد ممکن است ایجاد شود. به عنوان مثال ممکن است برخی افراد پس از لیزر موهای زائد ران پا، رنگ پوستشان کمی تیره ‌تر و یا روشن ‌تر شود.

خطر عفونت پوست

ممکن است مانند سایر روش ‌های از بین بردن موهای زائد ران پا، آسیب رسیدن به فولیکول ‌های مو با فرآیند لیزر خطر عفونت ایجاد شود که البته این عارضه بسیار نادر است.

سوختگی و تاول

خطر عوارض جانبی همچون تاول و سوختگی ممکن است در صورت انتخاب نادرست یک پزشک غیر قابل اعتماد، بدهد. اما به طور کلی اگر لیزر موهای زائد ران پا به درستی انجام نشود، خطر سوختگی و تاول وجود دارد ولی اگر فرآیند لیزر توسط یک پزشک یا اپراتور متخصص انجام شود، احتمال بروز سوختگی و تاول بسیار نادر است.

بهترین سن برای لیزر موهای زائد ران پا

برای شروع لیزر موهای زائد ران پا حداقل سن تایید شده توسط پزشکان می ‌تواند ۱۴ سالگی باشد، اگر چه برخی از متخصصان توصیه می‌ کنند که تا زمان بلوغ کامل صبر کنید و یا باید سیکل عادت ماهیانه‌ آغاز شده باشد. خانم ‌ها نباید شرایط سلامتی خاصی مانند سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) داشته باشند و باید از لحاظ هورمونی در شرایط ثابتی قرار گرفته باشند. در کل انجام فرآیند لیزر بعد از رسیدن به بلوغ کامل توصیه می شود.

قیمت لیزر موهای زائد پا

هزینه لیزر مو زائد ران پا

هزینه‌ لیزر مو به عوامل بسیاری بستگی دارد که در ادامه به بررسی آن ها پرداخته ایم. البته بسته به موقعیت جغرافیایی و مرکز لیزر موها زائد انتخابی نیز قیمت آن متفاوت خواهد بود. البته اگر نگاهی بلند مدت نسبت به لیزر موهای زائد ناحیه ران پا داشته باشید، خواهید دید که با توجه به زمان ماندگاری و دیگر مزایای لیزر موهای زائد پا، هزینه انجام این کار در مقایسه با سایر روش ها کاملا به‌صرفه است. همان طور که گفته شد هزینه‌ لیزر موهای زائد ناحیه ران پا به عوامل مختلفی بستگی دارد که این عوامل شامل موارد زیر هستند:

میزان حجم و تراکم مو‌های زائد

به هر اندازه که تراکم و ضخامت مو‌های زائد پا بیشتر باشد، افراد به تعداد جلسه ‌های بیشتری برای انجام لیزر نیاز دارند. طبیعتا زمانی که تعداد جلسه ‌های لیزر بیشتر شود، هزینه‌ های آن نیز افزایش پیدا خواهند کرد.

فاصله با کلینیک

یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه لیزر فاصله افراد با کلینیک است. به هر اندازه که فاصله فرد با کلینیک مورد نظر کم ‌تر باشد، تبعا هزینه کم ‌تری هم برای رفت و آمد می‌ پردازد. با این حال در نظر داشته باشید که رفتن به کلینیک ‌های غیر معتبر حتی اگر هزینه کمی را به همراه داشته باشد، ممکن است یک آسیب پوستی به پوست شما بزند. همچنین معمولا تعرفه کلینیک های معتبر که در مناطق بالا شهر و مرکز شهر قرار دارند بیشتر از مراکز غیر معتبر و یا مراکط قرار گرفته در پایین شهر ها است.

تعداد جلسات مورد نیاز

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد یکی از اصلی ترین فاکتور های موثر بر هزینه لیزر موهای زائد است. بسته به شرایط پوست و موی افراد و عوامل دیگر گاها ممکن است کسی به تنها 6 جلسه لیزر و گاهی نیز ممکن است کسی به 12 جلسه لیزر برای دریافت نتایج بهتر نیاز داشته باشد.

رنگ پوست و رنگ مو

رنگ پوست و مو نقش اساسی در هزینه ‌های لیزر مو‌های زائد دارد که این مسئله مرتبط با لیزر جذب شده در رنگدانه‌ ها است. به طور معمول افرادی که دارای موی روشن و یا پوست تیره هستند، به تعداد جلسات بیشتری برای از بین بردن مو‌های زائد نیاز دارند و این امر هزینه‌ های لیزر را برای آن ‌ها افزایش می ‌دهد. بالعکس مو‌های سیاه روی پوست سفید، بهترین نتیجه را در انجام فرآیند لیزر به همراه می‌ آورند و قاعدتا به تعداد جلسات و پرداخت هزینه کمتری هم نیاز دارند.

نوع دستگاه مورد استفاده و تکنولوژی آن

بدیهی است که استفاده از دستگاه‌ های جدید‌، پیشرفته و مطابق با تکنولوژی روز دنیا، نتایج ‌ایده ‌آل‌ تری را برای افراد به ارمغان می‌ آورند اما در عین حال، می بایست هزینه بیشتری را نیز برای لیزر با این دستگاهها پرداخت کرد؛ بنابراین انتخاب دستگاه هم در هزینه ‌های نهایی لیزر موهای زائد موثر خواهد بود.

تعرفه لیزر


سوالات متداول

در ادامه به چند سؤال پر تکرار و رایج پیرامون لیزر موهای زائد ران پا پاسخ داده ایم.

آیا رنگ موها در نتیجه لیزر موهای زائد ران پا موثر است؟

پاسخ ما به این سوال بله است. رنگ موها به طور مستقیم در تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد ران پا و نتایج آن تاثیر دارد. تجربه ثابت کرده است که نتایج لیزر موهای زائد ران پا در افرادی که موهای تیره با پوستی روشن دارند، بهتر جواب داده است و این افراد به تعداد جلسات کمتری برای لیزر موهای زائد ران پا نیاز دارند. هم‌چنین افرادی که موهای روشن و یا پوستی تیره دارند به تعداد جلسات بیشتری برای لیزر موهای زائدشان نیاز خواهند داشت.

آیا می‌ توان از لیزر موهای زائد ران پا برای از بین بردن موهای انگشتان نیز استفاده کرد؟

بله می‌ توان از لیزر موهای زائد ران پا برای از بین بردن موهای انگشتان و سایر نقاط بدن استفاده کرد. البته این امر محدودیت ‌هایی را نیز به همراه دارد اینکه لیزر موهای انگشتان پا برای کسانی که پوست روشن با موهای تیره دارند، هیچ محدودیتی نخواهد داشت و به ‌راحتی قابل انجام است. اما در کسانی که پوستی تیره با موهای روشن دارند، دارای محدودیت است و پاسخ نمی ‌دهد و این افراد باید سراغ روش‌ های دیگری برای برطرف کردن موهای زائدشان بروند.

آیا بانوان می ‌توانند در دوران بارداری و شیردهی از لیزر موهای زائد ران پا استفاده کنند؟

بله لیزر این ناحیه در دوران بارداری مشکلی ندارد و تاکنون هیچ دلیلی دال بر مضر بودن لیزر برای جنین یا نوزاد پیدا و اثبات نشده است. لیزر موهای زائد از این جهت ضرر ندارد که اشعه های لیزر تنها به لایه ‌های میانی پوست نفوذ می‌ کند و به همین دلیل هیچ آسیبی به جنین نخواهد زد. تنها ضرر لیزرموهای زائد پا در این دوران این است که نکته‌ای که در دوران شیردهی و بارداری هورمون ‌ها تعادل خود را از دست داده ‌اند و رشد موهای زائد حالتی طبیعی ندارند؛ بنابراین انجام لیزر در این دوران نتیجه مناسبی را به همراه ندارد و باعث هدر رفتن پول می شود.

آیا لیزر موهای زائد ناحیه ران پا درد دارد؟

خیر؛ لیزر یکی از روش‌ های کم تهاجمی و بدون درد برای رفع موهای زائد است و نیاز به هیچ گونه بی حسی و یا مصرف مسکن ندارد. منبع: Vogue

دیدگاه کاربران
تماس و مشاوره رایگان
09331721326