کلینیک لادن - مرکز لیزر موهای زائد - لاغری و زیبایی

بررسی قیمت لیزر موهای زائد در 1401 + عوارض

هر آنچه که درباره لیزر موهای زائد باید بدانید

لیزر موهای زائد همواره یکی از دغدغه های اصلی افراد در زمینه رسیدگی به زیبایی و افزایش سطح بهداشت فردی بوده و هست. انواع روش های لیزر موهای زائد به صورت دائم و موقت وجود دارند، لیزر موهای زائد یکی از بهترین و پر طرفدار ترین روش های حذف این موهاست.

لیزر از روش های متداولی است که از آن برای حذف موهای زائد قسمت های مختلف بدن استفاده می شود. لیزر یک پرتو نوری است که ویژگی های فیزیکی خاصی داشته و بسیار پر انرژی می باشد.

 استفاده از لیزر سالهاست که به عنوان یک روش درمانی مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) است و در کل بیشترین اثر لیزر موهای زائد در کاهش تعداد موهای زائد، کاهش سرعت رشد، نازک شدن موها، کمرنگ شدن موها می باشد. در ادامه به معرفی انواع روش های لیزر موهای زائد و انواع دستگاه لیزر موهای زائد می پردازیم.

روند لیزر موهای زائد با استفاده از لیزر چگونه است؟

لیزر باعث کاهش دائمی موهای زائد می شود. لیزر موهای زائد اگر به شکل درست و اصولی انجام شود می تواند باعث کاهش دائمی بین 70 تا 90 درصد موهای زائد گردد. پس می توان اینگونه گفت که لیزر باعث کاهش دائمی موهای زائد می شود نه حذف دائمی آن ها چون در یک دوره درمانی مشخص انجام چنین کاری تقریبا غیر ممکن و محال است.

 وسعت محدوده و قسمتی از بدن که قرار است لیزر شده و موهای زائد آن حذف شود یا کاهش پیدا کند چه کوچک باشد چه بزرگ می بایست یک دوره درمان مشخص را طی نماید.

این دوره درمان ممکن است با توجه به شرایط متفاوت باشد اما زمان استاندارد و پذیرفته شده برای لیزر موهای زائد یک دوره زمانی 4 تا 6 جلسه ای است که ممکن است حدود 4 تا 6 هفته طول بکشد.

فازهای رویش مو

موها رشته‌ های طویلی هستند، متشکل از سلولهای شاخی شده که از سطح پوست بدن بیرون آمده‌اند و اندازه آنها از نظر طول و قطر بسیار متغیر است. هر مو دارای یک قسمت بیرون از پوست به نام ساقه مو و یک قسمت درون پوستی به نام ریشه مو می‌باشد که هر دو قسمت ساختمان یکسانی دارند. مو از ساختمانی لوله‌ای شکل و مشتق از اپیدرم به نام فولیکول بوجود می‌آید.

فولیکول مو (Hair Follicle)

فولیکول مو ساختمانی لوله‌ای است که از سطح اپیدرم شروع و انتهای عمقی آن در هیپودرم قرار می‌گیرد. انتهای عمقی فولیکول متسع شده و پیاز مو را بوجود می‌آورد.

انواع طول موج های لیزر

ليزر، نوري تك رنگ و تك طول موج است. در ليزر موهاي زائد عمدتا نور ليزر در رنگ دانه ملانيني كه در موها به وفور يافت مي شود، جذب شده و سبب تخريب سلول هاي سازنده مو مي شود و به همين دليل است كه هرقدر مو ضخيم تر و مشكي ترباشد، ملانين بيشتري دارد که نور ليزر را بهتر جذب كرده و راحت تر از بين مي رود.

 در عين حال چون ملانين در خود پوست هم وجود دارد هرچه مقدار آن كمتر باشد، يعني بيمار سفيدتر باشد، انرژي كمتري در پوست جذب شده و احتمال سوختگي ناشي از ليزر مو كمتر مي شود.

انواع دستگاه های لیز موهای زائد

انواع دستگاه ليزر موهاي زائد

بسته به نوع دستگاه، نوع پوست، نژاد افراد و ميزان بودجه و امکانات هر فرد مي توان از انواع مختلف ليزر موهاي زايد جهت از بين بردن موهاي زائد بدن بهره جست. هر چه موها تيره تر و ضخيم تر و نيز پوست روشن تر باشد، تاثير ليزر بيشتر است. اکثر ليزرها بر موهاي بور و کمرنگ تاثير کمي دارند و حدوداً ميتوانند 30 تا 40 درصد اين موها را کاهش دهند. افراد با موي بلوند و روشن کانديد خوبي براي ليزر جهت کاهش موهاي ناخواسته نيستند و نياز به جلسات درماني بيشتري دارند.
اگرچه ليزر ايمن است اما در دوران بارداري، با توجه به حساسيت افراد و مسائل قانوني متعاقب آن، بهتر است از ليزر استفاده نشود.
اساس کار اين دستگاه ها بر دو تکنولوژي مختلف است:
1- سيستم هاي نوري ليزري:
اين سيستم ها شامل دستگاه هاي الکساندريت، دايود و اندی یگ است.
2-سيستم هاي نوري لامپ هاي زنون:
اين سيستم ها شامل دستگاه هاي ايلايت و آي پي ال است.
سيستم هاي نوري ليزري

لیزر مو های زائد

لیزر مو های زائد با دستگاه الکساندرایت

مناسب پوست های خیلی روشن تا گندمی و موهای ضخیم

دستگاه لیزر الکساندرایت ، نوعی از پر کاربرد ترین و بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد بدن در ایران است. مکانیزم لیزر کردن این دستگاه به این صورت است که توسط انتشار یک پرتوی نور پر انرژی از داخل یک کریستال الکساندرایت انجام می گیرد و زمانی که لیزر از درون کریستال الکساندرایت عبور می‌کند، پرتو نور با طول موج 755 نانو متر تولید می‌‌ شود.

رنگ نور این دستگاه لیزر قرمز است می ‌تواند در حالت کیو سوئیچ تنظیم شود که البته این عمل سبب تولید پرتو نور های پر انرژی با پالس‌ های کوتاه می‌ شود. دارا بودن این ویژگی برای دستگاه لیزر الکساندرایت باعث تسریع در از بین رفتن موهای زائد در عمل لیزر با این دستگاه می شود.

این طول موج دستگاه لیزر الکساندرایت مانند لیزر روبی است و عمدتاً توسط ملانین و فولیکول موها جذب می‌ شود. استفاده از دستگاه لیزر الکساندرایت برای از بین بردن موهای زائد بسیار معمول و رایج است و در بین درمان ‌های ارائه شده در بسیاری از کلینیک‌ های لیزر و زیبایی مشهود است.

ليزر الکساندرايت از نوع ليزر هاي جامد است که داراي طول موج 755 نانومتر و در محدوده نور مرئي است. پرتو آن به رنگ قرمز است و به وسيله ملانين پوست و مو جذب مي شود.
اين دستگاه يکي از پيشرفته ترين دستگاه هاي ليزر دنيا براي از بين بردن موهاي زائد است.

از خصوصيات منحصر به فرد اين دستگاه قابل تنظيم بودن عرض پالس (Pulse Duration) و ميزان انرژي براي از بين بردن هر نوع مو و پوست (موهاي نازک و روشن، موهاي ضخيم و تيره) است.

با توجه به جذب بالاي ملانين در اين طول موج (755 نانومتر)، کاربرد ويژه آن، از بين بردن موهاي زائد است. برخي از کارشناسان ليزر الکس را قدرتمند ترين و پر تأثيرترين ليزر مي دانند. به علاوه اين دستگاه قابليت تنظيم براي پوست های خیلی روشن تا گندمی را دارد اين دستگاه مجهز به سيستم خنک کننده مخصوص براي جلوگيري از سوزش است.

 لازم به ذکر است ميزان درد استفاده از اين دستگاه به طرز قابل توجهي بيشتر از موارد ديگر و به خصوص ليزرهاي آي پي ال و ايلايت است.

 در حال حاضر ليزر الکساندريت سريع ترين، موثرترين و کم خطرترين ليزر موجود در دنيا براي درمان موهاي زائد به شمار مي رود. در يک زمان بسيار کوتاه (در حد هزارم ثانيه) نور ليزر با شدت بالا به پوست مي تابد و به طور همزمان ده ها فوليکول مو را تخريب مي کند.

دریک جمع بندی کلی در مورد این دستگاه باید گفت: سیستم لیزر الکساندرایت مورد استفاده در دستگاه های لیزر سریعترین نوع لیزر موجود در بازار برای از بین بردن موهای زائد بدن می باشد و بهترین دستگاه دارای این سیستم، دستگاه لیزر الکساندرایت دکا نام دارد.

بهترین نتایج توسط لیزر با دستگاه لیزر الکساندرایت یا دستگاه لیزر پوست سفید در کسانی دیده می‌ شود که پوست روشن مایل به زیتونی دارند و یا دارای پوست بسیار روشن هستند.

همچنین بخوانید : دستگاه لیز الکس نابلکس

 

لیزر مو های زائد با استفاده از دستگاه لیزر دایود

مناسب پوست های روشن و سبزه و موهای ضخیم و نازک

ليزرهاي دايود يکي از کارآمدترين منابع نوري هستند که تاکنون ساخته شده اند. به علت ساختاري مجتمع تر و سبک تر نسبت به ليزرهايي که بر پايه تحريک فلاش لامپ کار مي کنند، به جهت مقاصد کلينيکي بسيار مناسب ترند.

ليزرهاي دايود 790 – 808 نانومترند. طول موج آنها نزديک به طول موج طيف پايين مادون قرمز است. جذب اين طول موج در ملانين تاحدي کمتر از ليزرهاي الکساندريت و بيشتر از Nd: YAG، IPLها است، ولي آنها مي توانند در عمق بيشتري از درم نفوذ کنند و ميزان بيشتري در فوليکول مو جذب شوند و متعاقباً اثر حرارتي و نابود کنندگي بيشتري را در مرکز فوليکول و سلول هاي بنيادي رشد مو، نسبت به الکساندريت ايجاد کنند.

داراي طول عمر بيشتري نسبت به ديگر ليزرها بوده و هزينه تعميرات و نگهداري کمتري نيز دارند. هزينه خريد و هزينه هاي ايجاد شده براي بيمار به مراتب کمتر از ديگر ليزرها است. به علت سرعت شات بسيار بالا در آنها براي استفاده در مساحت هاي بزرگ بسيار مناسب است.

شایان ذکر است که در زمان درمان هاي ليزري، سيستم هاي خنک کننده مناسب نقش تاثیر گذاری در کاهش دماي اپي درم داشته و ضمن کاهش احتمال صدمات حرارتي، سبب افزايش سرعت درمان نیز مي شوند.

طول موج بلند تر دستگاه لیزر دایود هم خطر احتمال آسیب های پوستی را کاهش می‌دهد و نیز درمان کوتاه ‌تر و ریکاوری سریعتری نیز دارد. از بهترین دستگاه لیزر دایود، می توان دایود وکتوس را نام برد.

دستگاه لیزر مونولیت

دستگاه لیزر مونولیت که با نام مدیواستار هم شناخته می شود از جدیدترین دستگاه های لیزر مو است که به وسیله پزشکان مختلف زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. کیفیت کارو انجام لیزر موهای زائد با این دستگاه به دلیل ویژگی هایی که دارد  نسبت به انواع دیگر بالاتر است. هند پیس این دستگاه دارای 4 اسپات با سایز متفاوت است که اسپات های آن از نظر اندازه نسبت به دستگاه های مشابه بزرگتر هستند که طبعا سرعت عمل را افزایش می دهد. همچنین هندپیس دستگاه لیزر مونولیت از نظر وزن نسبت به انواع دیگر سبک تر است که باعث می شود اپراتور یا دکتر مربوطه کارهای خود را راحت تر انجام دهند.

مزیت ها و ویژگی های دستگاه لیزر مونولیت

از مزیت های دستگاه لیزر مونولیت می توان به سیستم شات وایرلس اشاره کرد که باعث می شود کاربر بتواند پدال را در جای مناسب قرار دهد و در نتیجه راحت تر کار کند. امکان کالبیره کردن و تنظیم این دستگاه به صورت آنلاین وجود دارد  و نیاز به حضور فیزیکی تعمیرکار متخصص نیست که این وضعیت باعث می شود در هزینه، انرژی و زمان صرفه جویی شود.

از دیگر ویژگی های دستگاه لیزر مونولیت برخورداری آن از توان 5000 وات است که  نشانگر افزایش 100 درصدی در توان هند پیس آن نسبت به دستگاه های مشابه است. همچنین منو این دستگاه طوری طراحی شده است که تنظیمات آن باعث راحت تر شدن کار اپراتور و کاربر می گردد.‌

این قابلیت باعث می شود که کاربر بتواند قبل از آغاز کار نوع و تیپ پوستی، ضخامت مو و میزان تراکم را انتخاب کرده و کار با دستگاه را آغاز کند که می تواند برای کاربر تازه کار بسیار مفید باشد.

بیشتر بخوانید : دستگاه لیزر مونولیت

لیزر مو های زائد با دستگاه پی دی ال

لیزر با دستگاه دارای سیستم آی پی ال

سیستم نوری دستگاه IPL نیز روش کار کردی مشابه دیگر لیزر ها در رفع موهای زائد دارد. انواع جدید IPL به جز نور از رادیوفرکانس هم به طور هم زمان استفاده می کند و به همین علت بر موهای (طلایی، سفید و بور ) اثر گذاری بهتری دارد.

البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که دستگاه های لیزر دارای سیستم آی پی ال ارزان و در دسترس هستند و اغلب در منازل و… استفاده می شوند.

دستگاه لیزر ELITE+

از شرکت سایناشور آمریکا و دارای تائیدیه FDA آمریکا می باشد و دارای دو طول موج ALEX و ND-YAG است که قابل استفاده هم برای پوست های تیره (طول موج ND-YAG) و هم برای پوست های روشن (طول موج ALEX) می باشد.

این دستگاه به دلیل داشتن خنک کننده قوی (Air Cooling) درد در حین انجام کار را کم کرده و آرامش بیشتری به مراجعه کننده می دهد.

هندپیس این دستگاه کمترین تماس را با پوست دارد و به همین علت ریسک انتقال بیماری از این طریق وجود ندارد.

بیشتر بخوانید : بهترین دستگاه لیزر مو چیست؟

چرا باید از لیزر موهای زائد استفاده کنیم؟

چرا باید از لیزر مو های زائد استفاده کنیم؟

استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد به دلیل سرعت بالا، تاثیر گذاری طولانی مدت و کم ترین عوارض ممکن به یک روش پر طرفدار برای از بین بردن موهای زائد تبدیل شده است.

در ادامه این گفتار فایده های اصلی و مهم لیزر موهای زائد را می ‌شماریم تا شما بتوانید آن را با دیگر روش‌ های رفع موهای زائد مقایسه کنید و در صورت نیاز برای رفع موهای زائد بدن خود بهترین روش را انتخاب کنید.

اثر گذاری بالا

به دلیل تاثیر بالای پرتو نور یا نور لیزری بر کاهش رشد فولیکول های مو، لیزر کردن روشی با اثر گذاری بالا در سطح وسیعی از پوست است.

صرفه جویی در وقت

به علت آسانی و بدون درد بودن این روش، لیزر موهای زائد روشی سریع، پر طرفدار و مطمئن برای از بین بردن دائمی مو های زائد است.

کاهش تحریک پوست

لیزر موهای زائد کمترین میزان تحریک پوست را نسبت به دیگر روش های افشان بین بردن موهای زائد مانند بند انداختن، موم داغ و… را دارد.

صرفه جویی در هزینه

از آنجایی که نتایج لیزر بلند مدت است و حتی با اولین جلسه می توان نتیجه مثبت آن را مشاهده کرد؛ بنابراین هزینه آن نسبت به نتایج مثبت و اثر گذاری زیادش کاملا معقول و به صرفه است.

نرساندن آسیب به پوست

لیزر موهای زائد تقریبا آسیبی برای پوست ندارد زیرا او تنها بر فولیکول های مو اثر می گذارد و حتی عوارض بعد از آن هم موقتی و قابل درمان هستند.

موثر و دائمی بودن نتیجه کار

با از بین بردن فولیکول های مو این روش، روشی دائمی و موثر می شود که پوستی با رنگ روشن تر و بدون مو و صاف را برای شما به ارمغان می آورد.

سفید تر و نرم تر شدن پوست ناحیه لیزر شده

لیزر موهای زائد به جز از بین بردن موهای زائد پوست لیزر شده را چند درجه روشن تر هم می کند.

جلوگیری از ایجاد موهای زیر پوستی

از مهم ترین خواص لیزر موهای زائد جلوگیری از ایجاد موهای زیر پوستی است که با وجود از بین بردن فولیکول های مو توسط لیزر، از ایجاد موهای زیر پوستی جلوگیری می شود.

همه چیز در مورد لیزر بدن

لیزر مو های زائد بدن بدون درد

در مقایسه با دردی که روش های دیگر از بین بردن موهای زائد دارند لیزر کم ترین درد را دارد. هر چند مقوله احساس درد به آستانه تحمل افراد، نوع پوست و میزان ضخامت موهای زائد افراد بستگی دارد، اما استفاده از لیزر بی شک یکی از کم درد ترین روش ها برای رفع طولانی مدت یا دائمی موهای زائد است.

لیزر بدون درد مو های زائد باعث می شود که فرد درد نکشد و با خیالی آسوده موهای زائد بدنش را از بین ببرد.

لیزر مو های زائد

جلوگیری از ضخیم و پر پشت شدن موهای زائد

لیزر کردن نه تنها از ضخیم و پر پشت شدن موهای زائد جلوگیری می کند بلکه فولیکول های مو را هم از بین می برد. بررسی های آماری نشان می دهد استفاده مکرر از لیزر برای رفع موهای زائد باعث کاهش حجم و ضخامت این موها و یا حذف دائمی آن ها می شود.

نحوه لیزر کردن موهای زائد

نحوه لیزر موهای زائد به نوع پوست و هم چنین محل انجام لیرز در بدن افراد بستگی دارد. در اینجا به برخی از مدل های لیزر بدن برای قسمت های حساس پوست مانند بخش های ملتهب بر اثر زخم و جوش و بخش هایی از بدن که برای انجام لیزر طرفداران بیشتری دارند می پردازیم.

لیزر موهای زائد خط بیکینی

لیرز موهای زائد خط بیکینی که معمولا بین 8 تا 10 دقیقه طول می کشد، با 6 الی 10 جلسه می تواند شما را برای همیشه از شرهای موهای زائد این ناحیه خلاص کند. لیزر خط بیکینی که توسط تنظیم دستگاه روی تابش های مخصوص این ناحیه انجام می شود علاوه بر حذف موهای زائد به روشن شدن پوست این ناحیه حساس هم کمک می کند.

هزینه لیزر موهای زائد

هزینه لیزر مو های زائد در1401 چقدر است؟

میزان قیمت و هزینه لیزر مو های زائد در سال 1401 شاید سوال رایج و متداولی باشد که ذهن مخاطبان و کسانی را که تمایل به لیزر موهای زائد دارند به خود جلب کند.‌ از روش های جدید حذف موهای زائد انجام لیزر است که می تواند روشی موثر و تقریبا دائمی برای حذف موهای زائد باشد.

برای لیزر موهای زائد از دستگاه های لیزر استفاده می شود به این شکل که با ارسال حرارت به ریشه و فولیکول مو باعث آسیب رساندن به آن ها و از بین رفتن شان می شود.‌ لیزر موهای زائد یکی از روش های ایمن و کم خطر است که می تواند نقش مهمی در از بین بردن موهای زائد داشته باشد.‌

هزینه لیزر موهای زائد با توجه به شرایط مو و رنگ پوست ممکن است متفاوت باشد و ‌نمی توان رنج قیمت مشخصی برای آن در نظر گرفت. یعنی هرچه پوست تیره تر باشد یا موهای زائد ضخامت بیشتری داشته باشند ممکن است تعداد جلسات لیزر آنها بیشتر و متعاقباً باعث افزایش هزینه های جاری شود.

لیزر موهای زائد فول بادی

لیزر مو های زائد فول بادی

لیزر مو های زائد فول بادی یا لیزر کل موهای بدن روشی جدید برای خلاصی از موهای زائد برای یک زمان طولانی می باشد.

روش رفع موهای زائد به وسیله انجام لیزر می تواند از روش های دیگر بهتر و مقرون به صرفه تر باشد‌.‌ لیزر کل بدن یا فول بادی روشی مناسب برای از بین بردن موهای زائد و ایجاد تعادل ظاهری است که طرفداران زیادی در بین مردان و زنان دارد. همانطور که گفته شد لیزر فول بادی برداشتن همه موهای زائد بدن مثل صورت، دست ها، زیر بغل، قفسه سینه، پاها، خط شکم، کمر و پشت بدن، بیکینی یا ناحیه تناسلی، واژن خانم ها، ران ها و باسن می باشد.

انجام لیزر موهای زائد قسمت های مختلف بدن به شکل مجزا ممکن است باعث افزایش هزینه ها شود اما انجام لیزر فول بادی باعث کاهش هزینه ها شده و در یک دوره زمانی مشخص فرد را از رویش موهای زائد خلاصی می بخشد. لیزر موهای زائد بدن به شکل فول بادی بین 6 تا 8 جلسه و هر جلسه لیزر به طور متوسط بین 30 تا 60 دقیقه ممکن است طول بکشد.

آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

 آیا لیزر مو های زائد دائمی است؟

لیزر موهای زائد در نقاط مختلف بدن با توجه به نوع ریشه یا فولیکول مو یا رنگدانه پوست ممکن است متفاوت بوده و تعداد جلسات لیزر برای از بین بردن موهای زائد متفاوت باشد.‌ برای لیزر موهای زائد در قسمت های مختلف بدن از دستگاه های مختلف لیزر استفاده می شود.

این دستگاه ها با کیفیت های مختلف نور را به شکل متمرکز به ناحیه مورد نظر ارسال می کنند که با توجه به شرایط پوست و مو درجه تنظیم شده این دستگاه ها برای جلوگیری سوختگی و قرمز شدن پوست ممکن است متفاوت باشد.

به دلیل آنکه چرخه رشد موها و مقاومت ریشه های آن ها در مقابل این نور متمرکز متفاوت است ممکن است در یک جلسه درمانی موهای زائد به طور کامل حذف نشود و نیاز به چند جلسه لیزر داشته باشد.

حتی گاهی پس از یک دوره زمانی، موهای زائد به شکل دانه، دانه و تنک شروع به رشد می کنند که برای امحاء آن ها از جلسات دوره های تکمیلی 6 ماهه یا یک ساله استفاده می شود تا موهای زائد به طور کامل و تقریبا دائمی از بین برود. البته مهارت و عملکرد مناسب تکنسین دستگاه لیزر هم در امحاء‌ دائمی موها می تواند بسیار موثر و کار ساز باشد.

 خط بیکینی یا قسمت بیکینی چیست؟

خط یا قسمت بیکینی بدن بر اساس نوع پوشش و لباس بیکینی به این نام شناخته می شود. از آنجا که بیکینی نوعی لباس دو تکه زنانه است که از دو بخش مجزای پوشش پستان ها و آلت جنسی تشکیل شده و برای شنا در فضا های عمومی استفاده می شود.

معمولا در تبلیغات شرکت ها و متخصصان لیزر موهای زائد بجای استفاده از واژگان لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی یا آلت جنسی از ادبیات پوشیده تر و مودبانه تری مثل واژگان خط بیکینی و یا قسمت بیکینی استفاده می شود‌.

از گذشته های دور تا به زمان حاضر انسان ها برای از بین ‌مورد موهای زائد در قسمت های شرم گاهی یا آلت جنسی و یا قسمت بیکینی از روش های مختلفی استفاده می کرده اند که جدید ترین روش معمول برای از بین بردن موهای این ناحیه لیزر موهای این بخش می باشد یعنی با تابش اشعه نور لیزر باعث از بین رفتن فولیکول و ریشه موها می شوند.

عوارض لیزرموهای زائد واژن

 عوارض لیزر موهای زائد واژن

لیزر موهای زائد آلت تناسلی بخصوص قسمت واژن به دلیل حساس بدون پوست این ناحیه از بدن شاید برای خیلی از افراد حساسیت برانگیز بوده و نسبت به لیزر موهای آن از ترس عوارض جانبی تردید داشته باشند.

اما باید به این نکته توجه داشت که لیزر و از بین بردن موهای زائد این ناحیه از بدن می تواند تاثیر مستقیمی در سلامتی افراد داشته باشد و باعث جلوگیری از ایجاد بیماری های عفونی و مقاربتی شود که ممکن است در اثر نزدیکی جنسی ایجاد گردد.

لیزر موهای زائد واژن هم می تواند مثل هر کاری عوارض خاص خود را داشته باشد ولی اگر انجام اینکار به وسیله افراد کار بلد و ماهر در کلینیک های مجهز با دستگاه های استاندارد انجام شود قطعا عوارض و خطرات جدی به همراه نخواهد داشت.

شایعاتی نیز برای عوارض لیزر واژن وجود دارند و باعث شده خانم ها از انجام لیزر ترسیده خودداری کنند. مواردی از این شایعات ناباروری و آسیب دیدن پرده بکارت پس از انجام لیزر می باشند که صرفا شایعه بوده و حقیقت ندارند.

نوع لیزری که برای از بین بردن موی زائد واژن استفاده می شود، کمتر از 1 میلی متر به پوست نفوذ می کند و توانایی برخورد به هیچ کدام از اندام های داخلی را ندارد. پس با خیال راحت به انجام لیزر بپردازید و به شایعاتی از این قبیل توجه نکنید.

خطرات لیزر بیکینی چیست؟

ازجمله خطرات لیزر بیکینی که در اذهان عمومی و میان مردم شایع است آسیب رسیدن به پرده بکارت، نازایی، سرطان و …می باشد که ممکن است افراد مختلف را نسبت به لیزر موهای این ناحیه از بدن مردد کند اما در واقعیت، لیزر موهای بیکینی یک فرایند بسیار ساده است که نه تنها خطر برای بدن ندارد بلکه افراد مختلف بابت انجام آن نباید نگرانی خاصی به خود راه بدهند چون باعث بالا رفتن کیفیت تمیزی این ناحیه از بدن می شود.

منتهی برای جلوگیری از عوارض جانبی و لیزر بدون خطر ناحیه بیکینی باید دقت شود که اینکار به وسیله یک ‌پزشک ‌متخصص پوست و مو انجام شود و یا اگر قرار است این کار به وسیله تکنسین انجام شود انجام لیزر می بایست حتی المقدور زیر نظر یک پزشک متخصص انجام شود تا عوارض آن به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.‌

تنها نکته ای که در زمان لیزر موهای زائد بیکینی باید به آن دقت شود باردار بودن متقاضی است که باید تا بعد از وضع حمل از اینکار خود داری شود تا مشکلی برای نوزاد پیش نیاید.

بیشتر بخوانید : لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد صورت

آیا لیزر موهای زائد روی ها جوش خطر دارد؟

یکی از موضوعات مهمی که در زیبایی و بهداشت افراد وجود دارد حذف موهای زائد بدن و صورت است.و از آنجا که موها با سرعت زیاد رشد می‌کنند اشخاص نیز باید به صورت مداوم درگیر از بین بردن آنها باشند.

در سال‌های قبل با آمدن دستگاه‌های لیزر موهای زائد این مشکل تا حد زیادی برطرف شده است. لیزر موهای صورت روشی مؤثر و دائمی برای خلاص شدن از شر موهای ناخواسته شما است.

لیزر موها به این صورت است که اشعه ی نوری لیزر روی پوست تابانده می شود و با نابود کردن فولیکول های موی آن قسمت باعث از بین بردن موها می شود. البته باید توجه داشت که لیزر موهای زائد بدن بر روی عمق سطحی پوست اثر دارد و هیچ گاه از ریشه ی موها عمیق تر نمی رود و آسیبی به سلامتی شما نمی رساند.

بسیاری از افراد از موهای زائد صورت خود رنج می‌برند اما به دلیل داشتن پوستی حساس و جوش‌دار از انجام لیزر برای رفع همیشگی موهای زائد دوری می‌کنند.

معمولاً اکثر جوش‌هایی که بعد از سن بلوغ ظاهر می‌شوند می‌توانند به دلیل شیوه اصلاح موهای زائد باشد.

در نتیجه نه تنها جوش‌ها مانعی برای لیزر موهای صورت نیست بلکه با کمک لیزر می‌توان با یک تیر دو نشان زد و از پوست جوش‌دار خود خلاص شوید.

البته در برخی افراد ظاهر شدن جوش‌ها می‌تواند دلایل دیگری داشته باشد نظیر اختلالات هورمونی که توصیه می‌شود قبل از اقدام به انجام کار از پزشک خود درخواست کنید کل جنبه‌های کار را سنجیده و بعد  لیزر موهای صورت را شروع کند.

در بعضی افراد جوش ها با التهاب و قرمزی شدیدی همراه هستند در این شرایط باید ابتدا این التهاب و قرمزی برطرف شود و سپس لیزر موهای صورت انجام شود چون که لیزر نیز می تواند این التهاب و قرمزی را تشدید کند اما به طور کلی جوش‌ها نمی‌توانند مانع جدی برای انجام لیزر موهای زائد صورت باشند.

مزایای استفاده از روش لیزر موهای صورت

 • استفاده از لیزر برای حذف موهای صورت می‌تواند هم در هزینه و هم در وقت شما به مقدار زیادی صرفه‌جویی کند.
 • عدم حضور مو بر روی صورت باعث می‌شود تا مواد مغذی که مورد نیاز پوست است تأمین شود و برای تغذیه‌ی مو‌ها هدر نرود. و از این رو لیزر مو نه تنها صورت را بدون مو خواهد کرد بلکه پوست را هم دارای کیفیت بهتری می‌کند.
 • لیزر باعث می‌شود تا فولیکول‌های مو که دارای رنگدانه هستند و در زیر پوست قرار دارند از بین بروند و این عمل سبب یکدست شدن پوست صورت و روشن‌تر شدن آن می‌شود البته باید دقت کنید افرادی که مو‌های بور و روشن و پوست تیره یا مو‌هایی با ضخامت کم دارند ممکن است لیزر برای آنها نتیجه بخش نباشد و یا نیاز به تکرار چندین جلسه در طول سال داشته باشند. در هر صورت باید قبل از لیزر با پزشک خود مشورت کنید.

عوارض لیزر موهای زائد صورت

عوارض لیزر موهای زائد صورت آنچنان خطرناک و غیر قابل درمان نیست و اکثراً گذرا و موقتی هستند. برخی از این عوارض ها عبارتند از:

 • قرمزی و درد خفیف: اگرچه این عارضه می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد اما در بیشتر موارد نگران کننده نیست و به صورت گذرا به وجود می‌آید. با گذشت زمان این عارضه برطرف میشود و دیگر تکرار نمیشود.
 • پوسته پوسته شدن: ایجاد این عارضه به نوع دستگاه لیزر مورد استفاده شما بستگی دارد اما جای نگرانی وجود ندارد چون که این عارضه نیز دائمی نیست.
 • ایجاد تاول: اگر دستگاه مورد استفاده، برای پوست شما مناسب نباشد یا اپراتور دستگاه مهارت های کافی نداشته باشد، امکان زدن تاول در محل لیزر وجود دارد.
 • بافت جوشگاهی: در صورتی که اپراتور مهارت کافی نداشته باشد یا مشکلی در تنظیمات دستگاه لیزر وجود داشته باشد، به ندرت امکان ایجاد اسکار وجود دارد که متأسفانه این عارضه دائمی و برگشت‌ناپذیر است.

موارد منع لیزر موهای صورت

 • افرادی که دچار بیماری های پوستی هستند، نباید از لیزر استفاده کنند.
 • افرادی که بیماری دیابت دارند.
 • افرادی که دچار بیماری های پوستی مادرزادی هستند.
 • افرادی که بیماری های دستگاه قلب و عروق دارند.
 • افرادی که دچار بیماری های عفونی هستند.
 • افراد باردار
 • پوست خیلی تیره دارید یا آفتاب سوختگی تازه در پوست خود دارید.
 • لیزر نباید در افراد مشکوک به سرطان لوزه یا تیروئید استفاده شود.
 • وجود اختلالات هورمونی در افراد

هزینه لیزر موهای زائد صورت

لیزر مو‌های زائد صورت قیمت مختلفی با توجه به نوع دستگاه لیزر، دستمزد پزشک، هزینه‌های مربوط به خدمات کلینیک و همچنین تعداد جلسات درمانی شما خواهد داشت. در حال حاضر انواع مختلفی از دستگاه‌ها در کلینیک‌ها برای لیزر مو‌های زائد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آیا لیزر مو های زائد موجب نازایی می شود ؟

اکثر کارشناسان حوزه سلامت معتقدند لیزر موهای زائد قسمت های مختلف بدن بخصوص ناحیه تناسلی تاثیری در باروری نداشته و موجب نازایی نمی شود.

عمق نفوذ نور تابانده شده به ناحیه تناسلی برای حذف موهای زائد به حدی نیست که باعث نفوذ به بافت پوست و آسیب رساندن به این ناحیه شده باعث نازایی گردد بلکه پرتو لیزر در حد چند میلی متر در سطح پوست نفوذ کرده و فقط برای آسیب رساندن به فولیکول یا ریشه مو می تواند موثر باشد. بنابراین هیچ جای نگرانی برای آسیب رسیدن به دستگاه تناسلی و نازایی در کوتاه مدت و بلند مدت باقی نمی ماند.

فقط تنها نکته ای که در زمان لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی باید مورد توجه قرار گیرد استفاده از دستگاه های لیزر استاندارد و مراجعه به مراکز معتبر و شناسنامه دارد است چون عدم مراجعه به مراکز و پزشکان معتبر و بکارگیری نادرست دستگاه های لیزر موهای زائد می تواند باعث آسیب های جبران ناپذیری به قسمت های مختلف بدن بخصوص ناحیه تناسلی شود که‌ در موارد نادر باعث اختلال در کار باروری گردد.

لیزر موهای زائد در چه قسمت هایی از بدن کاربرد دارد؟

لیزر موهای زائد را در هر نقطه ای از بدن می توان انجام داد اما باید به این نکته توجه داشت که با توجه و به جنسیت فرد و نوع شرایط می تواند ناحیه انجام لیزر متفاوت باشد. مثلا در خانم ها بیشتر لیزر موهای زائد ناحیه بیکنی و تناسلی یا صورت بیشتر مورد توجه بوده و شایع تر است.

‌ اما بر عکس خانم ها در آقایان بیشتر لیزر موهای زیر بغل، خط ریش، کمر و پشت گردن مورد توجه بوده و انجام می شود. انجام لیزر موهای زائد به قدری انعطاف پذیر بوده و سریع و آسان انجام می شود که می توان کل موهای زائد بدن را در یک جلسه حدود یک ساعته با شرایط مطلوب لیزر نمود.

لیزر موهای زائد ممکن است در برخی موارد باعث ایجاد زخم، سوختگی و جوش شود ولی اگر انجام آن به وسیله افراد کار بلد و متخصص انجام شود می تواند عوارض آن به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.

البته باید توجه داشت که کمی قرمزی، تورم و گرم شدن پوست محل لیزر از عوارض طبیعی لیزر موهای زائد محسوب می شود که با استفاده از کمپرس یخ و کرم‌ های کورتیکو استروئیدی در یک دوره زمانی کوتاه برطرف می شوند.

لیزر موهای زائد ران پا

ران پا هم یکی از نقاطی است که به خصوص برای خانم ها برطرف سازی موهای زائد اهمیت زیادی دارد. لیزر ران پا با تابش های مخصوص پوست این ناحیه انجام می شود و معمولا بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به طول می انجامد. بسته به نوع پوست بیمار و میزان ضخامت های موهای ران پا ممکن است تعداد جلسات لازم برای لیزر موای زائد ران پا متغییر باشد.

لیزر موهای زائد روی جوش

لیزر موهای زود روی جوش ها هم باید توسط اپراتور ماهر و با درجه تابش مخصوص انجام شود تا از بروز التهاب در ناحیه جوش دار جلوگیری شود. لیرز نواحی جوش دار اگر به درستی انجام شود هم موهای زائد را حذف می کند و هم جوش ها را بهبود می بخشد.

لیزر موهای زائد روی زخم

لیزر موهای زائد نباید روی نواحی که زخم باز دارد انجام شود. انجام لیزر برای این نواحی ممکن است به تشدید التهاب ناشی از زخم منجر شود و سوختگی مصافع در ناحیه ایجاد کند. اما انجام لیزر موهای زائد روی زخم و اسکارهای قدیمی مانعی ندارد و به لایه برداری از اسکار ها هم کمک می کند.

لیزر موهای زائد زیر بغل زنان

ناحیه زیر بغل هم جزء بخش هایی از بدن است که حذف موهای زائد آن نقش مهمی در سلامت و بهداشت فردی دارد. لیزر موهای زائد زیر بغل زنان یک راه حل تاثیر گذار برای رفع موهای زائد این ناحیه است.

لیزر موهای زائد زیر گردن

لیزر مو های زائد زیر گردن بیشتر در آقایان شایع است اما گاهی به دلیل برخی از اختلالات هورمونی ممکن است این ناحیه از پوست خانم ها هم دارای مو باشد. استفاده از لیزر برای رفع این موهای زائد به صرفه ترین پیشنهاد ممکن است.

آقایان تمایل زیادی دارند که با حذف موهای اضافه در ناحیه زیر گردن ظاهر زیبا تری داشته باشد. لیزر موهای این ناحیه حدودا بین ۵ تا ۸ دقیقه طول می کشد و بعد از ۶ الی ۸ جلسه لیزر، این ناحیه کاملا عاری از مو خواهد بود.

لیزر موهای زائد سینه

جدیدا واسه خلاص شدن از دست موهای زائد بدن روش لیرز خیلی کارایی دارد. لیزر کردن موهای زائد سینه بهترین و امن ترین راه برای حذف دائمی موهای زائد سینه هستش.

از اونجایی که بیشتر روش‌ های زیبایی و درمانی، هر چقدر هم که امن و کم تهاجم باشن، استفاده ازشون بازم یک سری عوارض دارن پس بهتره برای لیزر موهای زائد سینه به مراکز معتبر مراجعه کنید.

عوارض  لیزر موهای زائد سینه

موهایی در یک قسمت از بدن وجود دارد، همگی دارای رشد یکسان و همزمان نیستند ، درحالی که خیلی از موهای یک قسمت از بدن قدرت رویش بالایی دارند ، برخی دیگر در از موهای بدن هم توانایی رویش کمتری دارند ، پس باید برای رفع کل این موها ، لیزر درمانی در چند جلسه با فاصله ی ماهانه انجام بشه ، این گونه همه ی موهای یک قسمت در اثر لیزر درمانی به طور یکسان از بین می روند.

راجب خطرات لیزر موهای زائد سينه اول باید ذکر کرد که سینه هم مثل زیر بغل دارای غدد لنفاوی زیادی هستش که باید دید لیزر موهای این ناحیه منجر به تحریک غدد لنفاوی میشه یا نه ؟

در جوابه این سوال می شود گفت که روش لیزر موهای زائد مثل یقیه ی عمل های زیبایی خوبی ها و بدی های خودش رو داره که در این بین وجود عوارضی مثل: سوختگی با لیزر، تاول، عفونت، تورم، قرمزی ، جوش و. . . از جمله بدی های این روش هستن.

ولی نگران این عوارض نباشید چون گذرا و موقتی هستن. در صورت رخ دادن در چند روز پس از لیزر، با مصرف کردن دارو یا پمادهایی موضعی دکتر تجویز کرده درمان میشن ، از طرف دیگه از زمان شروع شدن لیزر زیر بغل و سینه تا امروز هیچ گونه عارضه ی شدید که باعث آسیب دیدن به غدد لنفاوی سینه و زیربغل شده باشه، گزارش نشده، چون عمق نفوذ اشعه ی لیزر در پوست واسه نابود کردن فولیکول های موهای زائد اندازه ی چند میلی متر که به فولیکول ها نفوذ کند، هستش و قدرت نفوذ به دیگر اعضای داخلی بدن رو نداره.

بیشتر بخوانید : لیزر مو های زائد  سینه چگونه است؟

اطلاعات کلی که باید در اختیار بیمار قرار داده شود چیست؟

در فایل pdf زیر می توانید تمامی نکات قبل از لیزر مو های زائد را مطاللعه  کنید.

پاسخ به چند سوال رایج درباره لیزر موهای زائد

در ادامه به رایج ترین سوالات درباره رفع موهای زائد توسط لیزر پاسخ خواهیم داد.

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد چیست؟

اگر قصد لیزر موهای زائد صورت و بدنتان را دارید، توجه داشته باشید که از 1الی2 ماه قبل از انجام لیزر از هیچ یک از روش های بند انداختن، استفاده از موم و و وکس و… برای رفع موهای زائد استفاده نکنید. حتما 1 روز قبل از لیزر موهای زائد، ناحیه مورد نظرتان را توسط ژیلت شیو کنید.

چه کسانی نباید لیزر موهای زائد انجام دهند؟

1 – افرادی که بیماری های خاص پوستی از جمله پسوریازیس، ویتیلیگو، لیکن پلان، لوپوس، کلوئید یا سرطان های پوستی دارند.

2 – افرادی که دارای زخمهای عفونی ییا جراحت باز در ناحیه مورد نظر برای انجام لیزر دارند.

3 – افرادی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می کنند.

4 – افرادی که توده مشکوک در سینه، زیربغل، بیکینی و یا هرناحیه دیگر دارند. انجام لیزر در آن نواحی فقط زیر نظر پزشک و یا با قبول مسئولیت از جانب شخص مراجعه کننده صورت می پذیرد.

5 – افرادی که اختلالات هورمونی، کیست تخمدان و یا تیروئید دارند بهتر است همزمان با انجام لیزر درمان توسط پزشک متخصص صورت پذیرد و به مراجعه کننده توضیح دهید که بدون درمان دارویی میزان جوابگیری آنها از لیزر کم است. (افرادی که مشکلات هورمونی دارند ابتدا به پزشک برای درمان دارویی معرفی شوند و پس از تائید پزشک لیزر آنها انجام شود.

6 – افرادی که دارای بیماری های همراه با تشنج مانند صرع هستند.

7 – افرادی که داروهایی استفاده می کنند که حساسیت به نور آفتاب را افزایش میدهد(مانند تترا سیکلین)

8 – برای افراد دارای بیماری HPV (زگیل تناسلی)، تبخال با زائده مشخص انجام لیزر در آن ناحیه ممنوع است.

9 – برای افراد زیر 18 سال فقط با نظر پزشک و رضایت کتبی والدین لیزر انجام می شود.

10 – برای افرادی که قصد بارداری دارند و یا باردار هستند انجام لیزر ممنوع است.(لازم به توضیح است برای افرادی که قصد بارداری دارند تا زمانیکه باردار نیستند انجام لیزر بلامانع است)
توجه: تمامی موارد بالا توسط اپراتور در مشاوره اولیه باید بررسی و از مراجعه کننده سوال شود و در صورت مشاهده حتما مراجعه کننده به پزشک ارجاع داده شده و فقط با نظر و تائید پزشک لیزر انجام شود.

لیزر موهای زائد

چه مناطقی از بدن قابل لیزر نیست؟

مناطقی از بدن که دارای موهای کرکی هستند به علت اینکه ضخیم می شوند و نقاطی که به چشم نزدیک هستند مانند پلک ها که بسیار حساس و آسیب پذیر هستند، قابل لیزر نیستند.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت های بعد از لیزر مو های زائد

1 – تا 24 ساعت بعد از انجام لیزر دوش نگیرید و نواحی لیزر شده را فقط با آب سرد بشوئید. مواردی که باعث تحریک پوست می شوند انجام ندهید. استخر، سونا، تزریق بوتاکس (درصورتی که ناحیه انجام لیزر صورت و زیربغل باشد)، و لیزر کیوسوئیچ تا 1 هفته بعد انجام نشود.

2 – روی موضع تا زمانی که التهاب دارید، روزی 3 تا 4 بار کرم ترمیم کننده بزنید. در صورت ادامه دار بودن التهابات یا مشاهده موارد خاص بلافاصله تماس بگیرید و به پزشک مراجعه کنید. در صورت عدم دسترسی جهت التیام پوست در صورت ادامه دار بودن التهابات سوختگی به پزشک اطلاع دهید و برای خارش قرص هیدروکسی زین یا سیتریزین (که حالت خواب آلودگی ایجاد می کنند) هر شب 1عدد مصرف کنید.

3 – در تمام مراحل و جلسات لیزر و ما بین آن، تا زمانی که به دوره های شارژ می رسید از آفتاب گرفتن و سولاریوم پرهیز کنید و توسط لباس، کلاه، دستکش و کرم ضد افتاب محل های انجام لیزر را از آفتاب دور نگه دارید.

4 – بعد از لیزر از کرم ضد آفتاب استفاده شود و بهتر است در طی مدت لیزر درمانی برای نواحی تحت تاثیر آفتاب، از صبح تا قبل از غروب آفتاب جهت پیشگیری از لک، از کرم ضد آفتاب استفاده شود.

5 – تعداد جلسات و میزان جوابدهی با توجه به ناحیه، رنگ پوست و نوع ضخامت مو متغیر است و تمام جلسات لیزر با فاصله 6 تا 8 هفته و طبق نظر پزشک برای نواحی مختلف مشخص می شود و در صورتی که تا 3 جلسه با وجود انجام لیزر رویش نداشتید لیزر را ادامه دهید ولی با فاصله زمانی بیشتر (2 تا3 ماه یکبار)
بعد از این زمان می توانید در فواصل 3 تا 6 ماه یکبار و در نهایت هر 6 ماه یکبار تا یک سال جهت شارژ مراجعه داشته باشید.

( هدف از لیزر موهای زائد از بین رفتن موی زائد و یا کاهش رشد، کم کردن ضخامت و تراکم موها می باشد حتماً تاکید بر مشاوره حضوری رایگان در شعبه توسط پزشک یا اپراتور ها انجام شود )

تعداد جلسات مورد نیاز لیزر مو  هایی زائد

با توجه به نوع پوست و ضخامت مو در ناحیه و افراد مختلف و باتوجه به تشخیص پزشک یا اپراتور، بین 6تا8 جلسه با فاصله های زمانی حداقل 30 روزه برای درمان اولیه لازم است و بعد از آن در فواصل 3 تا 6 ماه یکبار و در نهایت هر 6 ماه یکبار و بعد یک سال یکبار باید جهت شارژ مراجعه داشته باشید.
توجه: بالارفتن تعداد جلسات می تواند به علت مشکلات هورمونی مراجعه کننده باشد.

توجه: لیزر موهای زائد روی موهای سفید هیچ تاثیری ندارد. زیرا لیزر بر روی رنگدانه های مو تاثیر میگذارد.

لیزر مو های زائد با دستگاه تیتانیوم مناسب است؟

لیزر مو های زائد با استفاده از دستگاه تیتانیوم یک سری عوارض و یک سری مزایای خودش را دارد که برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد لیزر مو های زائد با دستگاه تیتانیوم اینجا کلیک کنید.

لیزر موهای زائد بدن چقدر طول می کشد؟

باتوجه به عواملی مانند مهارت، کند دست بودن و یا تند دست بودن اپراتور و ناحیه مورد نظرتان ، مدت زمان مورد نیاز برای انجام لیزر موهای زائد متفاوت است. ولی معمولا مدت زمان لیزر موهای زائد کل بدن حدودا 1 ساعت و هر ناحیه به صورت جداگانه 5 الی 10 دقیقه  طول می کشد.

همچنین بخوانید : لیزر موهای زائد حین مصرف راکوتان چگونه است؟

 

سوالات متداول در مورد لیزر موهای زائد

بهترین شرایط لیزر برای مو و پوست تیره است، اما افرادی که مو یا پوست روشن هم دارند نگران نباشند، اما نسبت به افرادی که مو و پوست تیره دارند به جلسات بیشتری نیاز دارند.

لیزر کدام قسمت از بدن را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد؟

لیزر در تمام نواحی بدن موثر است، اما به طور کلی در مناطقی که موها متراکم و ضخیم هستند، موثرتر است.

چند جلسه لیزر لازم است و مدت زمان درمان چقدر است؟

لیزر موهای زائد برای هر فرد متفاوت عمل می کند، برای یک شخصی ممکن است 6 جلسه، برای یک شخص دیگه ای  10 جلسه نیاز باشد، اما به طور متوسط ​​بین 6 تا 8 جلسه طول بکشد.

آیا امکان رشد موهای ناخواسته بعد از لیزر وجود دارد؟

این موردامکان پذیر است زیرا لیزر موهای زائد یک درمان طولانی مدت است. چند ماه پس از لیزر درمانی، موهای ناخواسته ممکن است دوباره در قسمت هایی از بدن رشد کنند. بدیهی است که این از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما این در مناطقی از بدن اتفاق می افتد که هورمون رشد کنترل بیشتری بر آن نواحی دارد. برای مثال، چانه، لب بالایی و خط بیکینی شما بیشتر از پاها و دست‌ها تحت تأثیر هورمون‌ها قرار می‌گیرند. جلسات لیزر درمانی بیشتر

آیا لیزر موهای زائد را برای همیشه از بین می برد؟

لیزر موهای زائد یک درمان طولانی مدت است، دائمی نیست، لیزر می تواند تا 80 درصد باعث ریزش مو و تراکم مو شود، سپس باید هر 6 ماه یکبار برای تمدید آن به کلینیک مراجعه کنید تا دچار ریزش مو نشوید.

آیا قبل از لیزر نباید هیچ دارویی مصرف کرد؟

در مرحله اول با پزشک و متخصص لیزر مشورت کنید اما به طور کلی داروهایی که باعث حساسیت پوست به نور می شوند مانند راکوتان یا آنتی بیوتیک ها و همچنین لایه بردارها قبل از لیزر که پوست شما را نرم می کند. . و می تواند به نور خورشید بعد از جلسه لیزر پاسخ دهد.

چگونه قبل و بعد از لیزر موهای زائد اصلاح و اصلاح کنیم؟

24 ساعت قبل از لیزر اصلاح و اصلاح کنید، اصلاح با تیغ مستقیم بهترین راه برای انجام این کار است زیرا فولیکول شما دست نخورده و آماده لیزر است.

آیا لیزر موهای زائد برای پوست های تیره هم موثر هست؟

بله، کسانی که پوست تیره ای دارند باید از دستگاه تجهیزات Nd:YAG استفاده کنند.

آیا لیزر موهای زائد در دوران شیردهی خطری ندارد؟

گاهی اوقات لیزر می تواند تغییرات هورمونی به خصوص در خانم ها ایجاد کند و این تغییرات در دوران شیردهی توصیه نمی شود و ممکن است مادر در اولین جلسه لیزر کمی استرس و اضطراب داشته باشد. این غیرقابل قبول است زیرا این تغییر می تواند مستقیماً شیر مادر را تحت تأثیر قرار دهد.

آیا لیزر می تواند باعث ناباروری در زنان شود؟

خیر، اشعه لیزر فقط تا 1 میلی متر به پوست نفوذ می کند و به هیچ وجه نمی تواند به تخمدان ها برسد.

نظرات کاربران
5/5- میانگین امتیازات

13 دیدگاه ها

 • farnaz, 4 آبان, 1401 @ 4:20 ب.ظ پاسخ

  آیا لیزر موهای زائد باعث سفیدی مو میشود؟

  • Ladanclinic, 11 آبان, 1401 @ 4:16 ب.ظ پاسخ

   خیر

 • farzane, 12 آذر, 1401 @ 11:49 ب.ظ پاسخ

  برای لیزر موهای زائد باید شیو کرد؟

  • ladanclinic-admin, 14 آذر, 1401 @ 12:54 ب.ظ پاسخ

   سلام وقت بخیر بله بهتره که شیو کنید
   نکته ای که وجود داره اینه که حتما حتما طوری این اصلاح رو انجام بدید که زخم ایجاد نشه

 • سعید, 23 آذر, 1401 @ 2:51 ب.ظ پاسخ

  ُسلام وقتتون بخیر باشه

  میخواستم بدونم لیزر موهای زائد برای موهای کرکی هم کاربرد داره؟

 • احمدرضا, 30 آذر, 1401 @ 4:30 ب.ظ پاسخ

  ایا لیزر موهای زائد باعث سفیدی پوست می شود

  • ladanclinic-admin, 3 دی, 1401 @ 9:27 ق.ظ پاسخ

   سلام وقت بخیر نه به طور کامل اما یک مقدار تاثیر گذار هستش

 • unes, 30 آذر, 1401 @ 4:36 ب.ظ پاسخ

  سلام خسته نباشید
  ایا لیزر موهای زائد باعث زگیل تناسلی میشود

  • ladanclinic-admin, 3 دی, 1401 @ 4:13 ب.ظ پاسخ

   لیزر موهای زائد هیچ گونه تاثیری بر زگیل تناسلی ندارد. مگر اینکه به این بیماری دچار باشید و لیزر می تواند آن را حاد تر کند

 • سحر, 30 آذر, 1401 @ 4:39 ب.ظ پاسخ

  سلام خسته نباشید
  ایا لیزر موهای زائد در بارداری خطرناک است

  • ladanclinic-admin, 3 دی, 1401 @ 4:10 ب.ظ پاسخ

   در کل لیزر کردن مو خطر آن چنانی نداره اما بهتره که در هنگام بارداری لیزر انجام نشه

 • ziba, 5 دی, 1401 @ 8:20 ق.ظ پاسخ

  سلام و درود
  آیا لیزر موهای زائد باعث سرطان میشود

  • Ladanclinic, 5 دی, 1401 @ 3:02 ب.ظ پاسخ

   سلام و درود
   خیر هیچ عوارض جانبی ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *