کلینیک لادن

لیزر موهای زائد زیر بغل زنان
لیزر موهای زائد زیر بغل زنان
shape
لیزر موهای زائد زیر بغل زنان چگونه است؟ - کلینیک زیبایی لادن مرکز زیبایی لادن
یکی از کارهای زیبایی که در سال‌های اخیر موردتوجه قرار گرفته،  لیزر موهای زائد بدن است. بدن انسان‌ها، چه زن و چه مرد، پس از رسیدن به سن بلوغ هورمون‌های جنسی را ترشح می‌کند که منجر به رشد موها در برخی از نقاط بدن می‌شود. بسیاری از افراد به دلیل رعایت بهداشت و زیبایی ترجیح می‌دهند این موها را اصلاح کنند و پوستی صاف، شفاف و بدون مو داشته باشند. اصلاح مو با روش‌های مختلفی چون تیغ، موم،  بند انداختن یا استفاده از کرم‌های موبر انجام می‎شود، اما هیچ‌کدام از این روش‌ها دائمی نیستند و در بازه‌های زمانی کوتاه نیاز به تمدید دارند.در این مقاله در مورد لیزر موهای زائد زیر بغل زنان صحبت کرده و عوارض آن را نیز بیان می‌کنیم. با ما همراه باشید. یکی از جدیدترین روش‌های از بین بردن موهای زائد بدن، استفاده از روش لیزر می‌باشد. این روش در سال‌های اخیر رواج بسیار پیدا کرده و به یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کارهای زیبایی تبدیل شده است. یکی از اصلی‌ترین نقاط بدن که دارای موی زائد می‌باشد، زیر بغل انسان است. این ناحیه در صورت پوشیدن لباس‌های آستین کوتاه در معرض دید قرار می‌گیرد و اگر پوشیده از مو باشد، جلوه خوبی ندارد. از این رو، لیزر موهای زائد زیر بغل متقاضیان بیشتری نسبت به دیگر جاهای بدن دارد.

لیزر موهای زائد زیر بغل زنان چگونه است؟

 

لیزر موهای زائد زیر بغل زنان

لیزر موهای زائد زیر بغل زنان با استفاده از دستگاه لیزر انجام می‌شود. این دستگاه، پرتوهای شدید نور را به پیاز مو وارد کرده و به آن آسیب می‌رساند. پرتوهای نور مستقیما فولیکول مو را هدف قرار می‌دهند و با متمرکز کردن گرما بر روی فولیکول، آن را از بین می‌برند. در نتیجه پس از چند جلسه رشد مو متوقف می‌شود و موهای زائد برای همیشه از بین می‌رود.  
همچنین بخوانید: لیزر موهای زائد زیر بغل چگونه است؟

تأثیر لیزر بر موهای زائد زیر بغل زنان و مردان

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که قبل از انجام لیزر پرسیده می‌شود این است که آیا تأثیر لیزر در افراد مختلف فرق دارد؟ در جواب این سوال باید بگوییم: بله!  البته میزان تأثیر لیزر ربطی به جنسیت ندارد، بلکه به تفاوت بین رنگ پوست و موی افراد مختلف بستگی دارد. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، لیزر به طور مستقیم فولیکول‌های مو را هدف قرار می‌دهد. در واقع دستگاه لیزر به دلیل تضاد رنگ پوست و مو این هدف‌گیری را به درستی انجام می‎دهد.  بنابراین، هرچه رنگ پوست فرد روشن‌تر و رنگ مو تیره‌تر باشد،  نتیجه درمان بهتر خواهد بود. با توجه به این مسئله، تعداد جلسات درمان با توجه به رنگ پوست و مو در نظر گرفته می‎شود و بین 4 تا 8 جلسه متفاوت است. هرچه پوست روشن‌تر و موها تیره‌تر باشد، درمان زودتر نتیجه داده و جلسات کمتر خواهد بود. نکته دیگری که باید به آن توجه داشت، زمان انجام عمل لیزر است. رشد مو دارای 3 مرحله رشد فعال، انتقال و استراحت می‌باشد. عمل لیزر زمانی نتیجه دارد که در مرحله رشد فعال مو انجام شود. در غیر این صورت نمی‌تواند رشد مو را متوقف کند. مرحله رشد فولیکول‌های مو حدود 6 هفته طول می‎کشد. بنابراین، عمل لیزر باید در این بازه زمانی انجام شود تا نتیجه خوبی داشته باشد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از انجام کار، در مورد لیزر موی بدن خود با پزشک مشورت کنید و میزان پاسخگویی دستگاه را با توجه به رنگ پوست و موی خود بپرسید. پزشک شرایط شما را مورد بررسی قرار داده و توصیه‌های لازم را بیان می‌کند. علاوه بر این، پزشک می‌تواند مرحله رشد مو را تشخیص دهد و زمان مناسب را برای انجام عمل لیزر انتخاب کند.   هزینه لیزر موهای زائد زیر بغل زنان

مزایای لیزر موهای زائد زیر بغل زنان

روش‌های متعددی برای اصلاح و از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارد، اما هیچ‌کدام از آن‌ها دائمی نیستند. از هر روشی که استفاده کنید، پس از مدتی بسیار کوتاه شاهد رشد دوباره موهای خود هستید و باید دوباره اقدام به اصلاح آن نمایید. در حال حاضر تنها راهی که می‌توانید با استفاده از آن موهای زائد خود را به طور دائم از بین ببرید، لیزر است. لیزر موهای زائد زیر بغل زنان  مزایای متعددی دارد که عبارتند از:

زیباتر شدن پوست

از مهم‌ترین دلایل لیزر موهای زائد زیر بغل زنان می‌توان به زیبا و شفاف شدن پوست اشاره کرد.  بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده، اغلب افراد ترجیح می‌دهند که موهای زائد خود را اصلاح کنند تا پوستی تمیز و زیبا داشته باشند.

بهداشت زیر بغل و رهایی از بوی نامطبوع

برخی از نقاط بدن در اثر عرق کردن دچار بوی نامطبوع می‎شوند. این بو هم خود فرد و هم اطرافیان او را اذیت می‏‎کند. جالب است بدانید که عرق به تنهایی بوی بدی ندارد، بلکه عواملی وجود دارد که باعث ایجاد بوی ناخوشایند آن می‌شود. چیزی که باعث می‌شود عرق انسان بوی بدی داشته باشد، وجود باکتری‌ها بر روی پوست بدن است. این باکتری‌ها در اثر عرق کردن تکثیر شده و باعث اسیدی شدن عرق می‎شوند و نهایت بوی نامطلوبی را ایجاد می‌کنند. تجمع باکتری در نقاطی که موی زائد وجود دارد، بیشتر است. زیرا، عرق به موهای زائد می‌چسبد و در این نقطه جمع می‎شود. تجمع عرق باعث رشد باکتری‌ها شده و میزان آن را افزایش می‌دهد. در صورتی که موی زائدی در زیر بغل وجود نداشته باشد، عرق سریع‌تر تبخیر می‌شود و این کار از تجمع باکتری‌ها و ایجاد بوی نامطبوع جلوگیری می‌کند.

روشن‌تر شدن و نرمی‎ ناحیه زیر بغل

از دیگر مزایای لیزر می‌توان به خاصیت روشن‌کنندگی آن اشاره کرد.  حتی اگر موهای زیر بغل را به طور کامل هر روز شیو کنید،  ریشه مو هم‌چنان در پوست باقی مانده و باعث تیرگی ناحیه زیر بغل می‌شود. لیزر ریشه‌ی مو را به طول کلی می‌سوزاند و از این طریق تیرگی ایجادشده توسط فولیکول‌ها را از بین می‌برد.  علاوه بر این،  پوست زیر بغل پس از چند جلسه نرم‌تر شده و احساس خوبی به انسان می‌دهد.

کاهش موهای زیر پوستی

موهای زیر پوستی موهایی هستند که نمی‌توانند از پوست خارج شوند. این موها در زیر پوست رشد کرده و باعث ایجاد برجستگی می‌شوند. این برجستگی‌ها گاهی اوقات با درد همراه هستند و ممکن است پس از اصلاح مو با روش‌هایی چون تیغ، وکس و ... عفونت ایجاد کنند. دستگاه لیزر تمامی فولیکول‌های مو را هدف قرار می‌دهد و موهای زیر پوستی را نیز نابود می‌کند.

پیشگیری از آسیب‌های پوستی

زمانی که از تیغ یا وکس برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌کنید،  علاوه بر فولیکول‌های مو، بخشی از لایه‌های فوقانی پوست نیز برداشته می‌شود. این مسئله  باعث تحریک پوست شده و مشکلاتی چون راش پوستی را ایجاد می‌کند.

رهایی از اصلاح روزانه

موهای زیر بغل در معرض دید هستند. این مسئله زمانی که یک لباس بدون آستین می‌پوشید، کاملا نمایان است و ظاهر زیبایی ندارد. در بسیاری از موارد مانند رفتن به مهمانی، باشگاه، استخر و ... از این نوع لباس‌ها استفاده می‌کنید و قبل از آن باید اصلاح موهای زائد زیر بغل خود را انجام دهید. زمانی که درمان لیزر را انتخاب می‌کنید، همیشه برای پوشیدن این نوع لباس‌ها آمادگی دارید و زمان خود را صرف اصلاح موهای زائد نمی‌کنید.  
همچنین بخوانید: لیزر موهای زائد زیر گردن
  عوارض لیزر موهای زائد زیر بغل زنان

مراقبت‌های قبل و بعد از انجام لیزر موهای زائد زیر بغل

برای این‌که بهترین نتیجه را از درمان خود دریافت کنید، باید مراقبت‌هایی را قبل و بعد از عمل لیرز انجام دهید. مراقبت‌های قبل از لیزر موهای زائد عبارتند از:
  • از 6 هفته قبل از شروع درمان از انجام اپیلاسیون خودداری کنید. به هیچ عنوان از وکس یا کرم موبر استفاده نکنید. اگر قصد اصلاح دارید، می‌توانید این کار را با استفاده از تیغ یا قیچی انجام دهید.
  • استفاده از محصولات برنزه کننده‌ی پوست از 6 هفته قبل از درمان ممنوع است. در طول این مدت حمام آفتاب نگیرید و از دستگاه سولاریوم نیز استفاده نکنید.

مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد عبارتند از:

  • پس از انجام درمان و بازگشت به خانه پیشنهاد می‌شود از کیسه یخ یا کمپرس سرد بر روی زیر بغل استفاده کنید.
  • پس از رسیدن به منزل یک لباس گشاد پنبه‌ای به تن کنید و به ناحیه زیر بغل دست نزنید.
  • تا 48 ساعت پس از انجام درمان از رفتن به استخر، سونا و جکوزی خودداری کنید و در صورتی که قصد دوش گرفتن دارید، این کار را با آب ولرم یا سرد انجام دهید. به هیچ عنوان از آب داغ برای این کار استفاده نکنید.
  • متخصص لیزر برای کاهش ورم یک کرم استروئیدی موضعی تجویز می‌کند. در صورت  تجویز، این کرم را طبق دستور مصرف کنید.

عوارض لیزر موهای زائد زیر بغل

زیر بغل پوست نازک‌تری دارد و نسبت به دیگر نقاط بدن حساس‌تر  می‌باشد. از این رو، ممکن است پس از انجام درمان با مواردی چون خارش، بی‌حسی، قرمزی پوست و تورم مواجه شوید. پرتوهای نوری که از دستگاه لیزر ساتع می‌شوند، فولیکول‌ها را هدف قرار می‌دهند و با گرم کردن  به آن‌ها آسیب می‎زنند. این گرما باعث می‌شود تا ناحیه زیر بغل قرمز شود و گاهی اوقات تاول‌هایی را نیز ایجاد کند. به همین دلیل متخصص پس از انجام کار از اسپری یا ژل خنک‌کننده بر روی ناحیه لیزر شده استفاده می‌کند. در صورت بروز این موارد نگران نباشید. عوارض لیزر موهای زائد زیر بغل زنان موقتی است و معمولا پس از 3 روز از بین می‎رود. از دیگر عوارض لیزر موهای زائد می‌توان به ایجاد لکه‌های پوستی اشاره کرد. در صورتی که پوست روشنی دارید، با لکه‌های تیره و اگر پوستی تیره دارید، با لکه‌هایی روشن مواجه خواهید شد. این لکه‌ها به دلیل تغییر رنگدانه‎های پوست ایجاد می‎شوند و موقتی هستند. قبل از انجام کار با متخصص پوست و مو مشورت کنید و از راهنمایی‌های او استفاده نمایید.

لیزر موهای زائد زیر بغل زنان و خطرات آن

یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های افرادی که قصد لیزر موهای زائد زیر بغل خود را دارند، تأثیر لیزر بر روی غدد لنفاوی بدن است. غدد لنفاوی یکی از مهم‎ترین غدد موجود در بدن انسان است. این غدد یکی از بخش‌های اصلی سیستم ایمنی بدن محسوب می‌شوند  و گلبول‌های سفید را به قسمت‌های مختلف می‏رسانند. غدد لنفاوی در زیر چانه، گردن، زیر بغل و اطراف کشاله‌ ران قرار دارند. به همین دلیل برخی از افراد برای انجام لیزر موهای زائد زیر بغل زنان دچار سردرگمی می‌شوند و نگران آسیب به غدد لنفاوی هستند. بسیاری از افراد تورم ناحیه زیر بغل پس از انجام لیزر را  دلیل بر تحریک غدد لنفاوی می‌دانند و نگران سلامتی خود می‌شوند. همان‌طور که در بالا عنوان کردیم، تورم ایجاد شده تنها به علت واکنش‌های پوستی است و هیچ ربطی به غدد لنفاوی ندارد. این تورم در صورتی خطرناک می‎شود که همراه با تب  و سردرد باشد که در این شرایط بهتر است به پزشک مراجعه شود. به طور کلی می‌توان گفت، تأثیر لیزر بر روی غدد لنفاوی فقط یک شایعه است و صحت ندارد. امروزه از لیزر نه تنها برای حذف موهای زائد، بلکه برای درمان نیز استفاده می‌شود. این تکنولوژی کاملا ایمن و بی‌خطر است و مشکلی برای انسان ایجاد نمی‌کند. تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر  تحریک غدد لنفاوی در اثر استفاده از دستگاه لیزر داده نشده و هیچ مشکلی پوستی نیز برای افراد به وجود نیامده است. البته، همان‌طور که در بالا عنوان کردیم، پوست انسان پس از انجام لیزر واکنش‌هایی را نشان می‌دهد که کاملا طبیعی است و پس از چند روز برطرف می‌شود، اما مشکل دائمی و همیشگی وجود ندارد. یکی دیگر از مواردی که باعث نگرانی بانوان می‌شود، مشکل باروری پس از انجام  درمان لیزر است. در این مورد نیز اطمینان می‌دهیم هیچ مشکلی وجود ندارد. لیزر بر روی پوست و با پرتوهای نور انجام می‌شود. این پرتوها نفوذ چندانی در پوست ندارند و فقط تا 5 میلی‌متر پیش می‌روند. بنابراین، هیچ مشکلی برای روابط جنسی و باروری بانوان پس از انجام درمان لیزر ایجاد نمی‌کنند.  
همچنین بخوانید : بهترین دستگاه لیزر مو های زائد چیست؟

کلام آخر

در این مقاله در مورد لیزر موهای زائد زیر بغل زنان صحبت کردیم و مزایا و عوارض آن را نیز برشمردیم. همان‌طور که مشاهده کردید­، لیزر یک درمان ایمن و بی‌خطر است و عوارضی برای انسان ندارد. اگر می‌خواهید با اطمینان بیشتر این کار را انجام دهید و بهترین نتیجه را دریافت نمایید، توصیه می‌کنیم لیزر موهای زائد را در یک کلینیک معتبر و با کمک یک متخصص حرفه‌ای انجام دهید تا کمترین عوارض را داشته باشید.  این مسئله در مورد بخش‌های حساس بدن مانند زیر بغل از اهمیت بیشتری برخوردار می‌باشد و باید حتما تحت نظر یک متخصص انجام شود.  
دیدگاه کاربران
تماس و مشاوره رایگان
09331721326