کلینیک لادن

shape
لیزر موهای زائد در پاسداران مرکز زیبایی لادن
لیزر موهای زائد یکی از روش های زیبایی می باشد که از لیزر برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کنند. لیزر موهای زائد معمولا نمی تواند به طور همیشگی رشد مو های زائد را متوقف کند ولی می تواند جلوی رشد همیشگی آن را بگیرد. اگر شما نیز از موهای زائد رنج می برید می توانید با مراجعه به کلینیک لادن برای لیزر موهای زائد در پاسداران اقدام کنید تا از شرشان خلاص شود. ما در این مقاله قصد داریم لیزر موهای زائد در پاسداران را بررسی کنیم و جزئیاتش را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید. هزینه لیزر موهای زائد در پاسداران

 لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد یک روش پزشکی است که از پرتو متمرکز نور (لیزر) برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کند. در طی انجام  لیزر موهای زائد، لیزر نوری از خود ساطع می کند که توسط رنگدانه (ملانین) موجود در مو جذب می شود. انرژی نور به گرما تبدیل می شود که به کیسه های لوله ای شکل داخل پوست (فولیکول های مو) که مو تولید می کنند آسیب می رساند. این آسیب رشد مو در آینده را مهار یا به تاخیر می اندازد. اگرچه لیزر موهای زائد به طور موثر رشد مو را برای دوره های طولانی به تاخیر می اندازد، اما معمولا منجر به حذف دائمی موهای زائد نمی شود. چندین درمان لیزر موهای زائد برای حذف اولیه موهای زائد مورد نیاز است و همچنین ممکن است به درمان های نگهداری نیز نیاز باشد. لیزر موهای زائد برای افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند بسیار موثر است، اما می توان آن را با موفقیت برای انواع پوست استفاده کرد.
همچنین بخوانید: لیزر موهای زائد زیر بغل بانوان
کلینیک لیزر موهای زائد در پاسداران

چرا از لیزر برای رفع موهای زائد استفاده می کنیم؟ مهم ترین فواید لیزر موهای زائد در پاسداران

لیزر موهای زائد برای کاهش موهای زائد استفاده می شود. مکان های رایج درمان شامل پاها، زیر بغل، لب بالایی، چانه و خط بیکینی است. با این حال، درمان موهای ناخواسته تقریباً در هر ناحیه ای به جز پلک یا ناحیه اطراف آن امکان پذیر است. پوست دارای خالکوبی نیز  برای استفاده از لیزر باید مورد درمان قرار گیرد. رنگ مو و نوع پوست بر موفقیت لیزر موهای زائد تاثیر می گذارد. اصل اساسی این است که رنگدانه مو، نه رنگدانه پوست، باید نور را جذب کند. لیزر باید تنها به فولیکول مو آسیب برساند و در عین حال از آسیب به پوست جلوگیری کند. بنابراین، تضاد بین رنگ مو و پوست  موهای تیره و پوست روشن  بهترین نتایج را به همراه دارد. خطر آسیب به پوست زمانی بیشتر می شود که تضاد کمی بین رنگ مو و پوست وجود داشته باشد، اما پیشرفت در فناوری لیزر، لیزر موهای زائد را به گزینه ای برای افرادی که پوست تیره تری دارند تبدیل کرده است. لیزر موهای زائد برای رنگ‌هایی که نور را به خوبی جذب نمی‌کنند موثر است که این رنگ ها شامل: خاکستری، قرمز، بلوند و سفید می شوند. با این حال، گزینه های لیزر درمانی برای موهای رنگ روشن همچنان در حال توسعه هستند.
همچنین بخوانید: بهترین دستگاه های لیزر کدام اند؟

استفاده از لیزر برای رفع مو های زائد چه عوارضی دارد؟

تحریک پوست.  کهیر موقت پوست، قرمزی و تورم پس از لیزر موهای زائد ممکن است. هر گونه علائم و نشانه ها معمولا در عرض چند ساعت ناپدید می شوند. رنگدانه ها تغییر می کند. لیزر موهای زائد ممکن است پوست آسیب دیده را تیره یا روشن کند. این تغییرات ممکن است موقت یا دائمی باشند. روشن شدن پوست در درجه اول بر روی افرادی که قبل یا بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب نمی کنند و افرادی که پوست تیره تری دارند، تاثیر می گذارد. به ندرت، لیزر موهای زائد می تواند باعث ایجاد تاول، پوسته پوسته شدن، زخم یا سایر تغییرات در بافت پوست شود. سایر عوارض جانبی نادر شامل سفید شدن موهای درمان شده یا رشد بیش از حد مو در اطراف نواحی تحت درمان، به ویژه در پوست های تیره تر خواهد بود. لیزر موهای زائد برای پلک ها، ابروها یا نواحی اطراف به دلیل احتمال آسیب شدید چشم توصیه نمی شود.  
همچنین بخوانید: لیزر موهای زائد زیر گردن چگونه است؟
 

بعد از انجام لیزر موهای زائد چه دستوراتی را باید دنبال کنیم؟

دور ماندن از آفتاب. توصیه های پزشک خود را برای اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید قبل و بعد از درمان دنبال کنید. هر زمان که بیرون می روید، از یک ضد آفتاب استفاده کنید از روشن کننده ها استفاده نکنید  اگر اخیراً برنزه شده یا پوست تیره‌تری دارید، پزشک ممکن است کرم سفیدکننده پوست را نیز تجویز کند. اجتناب از سایر روش های حذف موهای زائد مثل  اپیلاسیون و الکترولیز می تواند فولیکول مو را مختل کند و حداقل چهار هفته قبل از درمان باید از انجام آنها خودداری کرد. پرهیز از داروهای رقیق کننده خون. از پزشک خود در مورد مصرف چه داروهایی مانند آسپرین یا داروهای ضد التهابی قبل از انجام عمل بپرسید. اصلاح ناحیه درمان را باید در نظر بگیرید. اصلاح یک روز قبل از لیزر توصیه می شود. موهای بالای پوست را از بین می برد که می تواند منجر به آسیب پوست سطحی ناشی از موهای سوخته شود، اما ساقه مو را در زیر سطح دست نخورده می گذارد.

کلام آخر

در این مقاله لیزر موهای زائد را بررسی کردیم و جزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دادیم، حال اگر شما قصد انجام لیزر موهای زائد را دارید می توانید به کلینیک لادن پاسداران مراجعه کنید تا از خدماتشان بهره مند شوید.
دیدگاه کاربران
تماس و مشاوره رایگان
09331721326