کلینیک لادن - مرکز لیزر موهای زائد - لاغری و زیبایی

لیزر موهای زائد جای جوش

لیزر موهای زائد جای جوش

لیزر موهای زائد جای جوش می تواند دغدغه افرادی باشد که به دلیل داشتن پوستی حساس و جوش دار برای رفع همیشگی موهای زائد از انجام لیز موهای زائد واهمه داشته  و از آن اجتناب می کنند. ظاهر شدن موهای زائد جای جوش می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از آن جمله می‌توان به اختلالات هورمونی، علائم ناشی از رسیدن به سن بلوغ و … اشاره کرد.

برای برطرف کردن موهای زائد جای جوشقبل از انجام هر کاری باید به پزشک متخصص مراجعه شود و جنبه های مختلف  این کار به صورت دقیق بررسی شود سپس در صورت مساعد بودن شرایط نسبت به لیزر موهای زائد جای جوشاقدام گردد.

برای لیزر موهای جای جوش باید به چه نکاتی توجه شود؟

معمولاً بیشتر جوش هایی که بعد از سن بلوغ بر روی صورت یا جای جوش ظاهر می شوند ممکن است به دلیل شیوه اصلاح موهای زائد آن ناحیه باشد در نتیجه جوش ها نتنها مانعی بر سر راه لیزر موهای زائد صورت نیستند بلکه به کمک لیزر می توان هم موهای زائد صورت را برطرف نموده  و هم از شر جوش های ایجاد شده بر روی صورت رهایی پیدا کرد.

البته باید به این نکته توجه داشت که ظاهر شدن جوش ها بر روی صورت می تواند دلایل دیگری مانند اختلالات هورمونی هم داشته باشد که بهتر است قبل از انجام هر کاری به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه شود. چون  در این شرایط ممکن است انجام لیزر موهای زائد برای پوست خطرناک باشد.

در بعضی از افراد ممکن است جوش ها با التهاب و قرمزی شدیدی همراه باشند که در این وضعیت ابتدا باید قبل از انجام هر کاری التهاب و قرمزی جوش ها برطرف شود سپس در صورت مساعد بودن شرایط لیزر موهای زائد انجام گردد. چون لیزر موهای زائد در صورت عدم معاینه اولیه و آگاهی نسبت به وضعیت آن ها می تواند التهاب و قرمزی را تشدید نمایند.

برای لیزر موهای جای جوشباید به این نکته توجه داشت که در زمان  لیزر موهای زائد، اشعه  لیزر بر روی پوست تابانده می ‌شود که تابش آن بر روی پوست باعث از بین رفتن فولیکول های مو های زائد شده و به مرور باعث از بین رفتن آنها می گردد.

اشعه لیزر موهای زائد پوست و بدن بر روی عمق سطحی پوست اثرگذار است و احتمال نفوذ آن به نقاط عمیق تر پوست در حد بسیار پایینی می باشد لذا می توان اطمینان داشت که به لایه های عمیق پوست آسیب وارد نمی شود.

جای جوش

 برای برطرف کردن موهای زائد  صورت استفاده از لیزر چه ویژگی ها و فوایدی می تواند داشته باشد؟

از مهمترین ویژگی ها و فوائد لیزر موهای صورت صرفه جویی در هزینه ها و وقت می باشد. چون موهای زائد صورت با سرعت بیشتر و در زمان کوتاه تری برداشته می شوند. همچنین لیزر موهای صورت باعث می شود مواد مغذی پوست به وسیله موهای زائد مصرف نشده و به مصرف بافتهای پوست برسد که باعث افزایش لطافت پوست می شود.

همچنین استفاده از لیزر برای برطرف کردن موهای زائد پوست باعث می شود فولیکول های مو که دارای رنگدانه هستند و ممکن است رنگدانه آنها در طولانی مدت باعث ایجاد لک و تیرگی روی پوست شود بر طرف شوند. در نتیجه لیزر موهای زائد پوست باعث یکدست شدن پوست صورت و روشن تر شدن آن می شود.

سخن پایانی

برای لیزر موهای زائد جای جوشابتدا باید به پزشک متخصص مراجعه شود سپس در صورت عدم وجود  مشکلات پوستی نسبت به لیزر موهای جای جوشاقدام گردد.

در سال های اخیر با ورود دستگاه های لیزر با کیفیت و جدید به بازار شرایط برداشتن موهای زائد جای جوشاز وضعیت بهتری برخوردار شده است و عوارض کمتری برای افراد متقاضی می تواند در پی داشته باشد.

لیزر موهای زائد به این صورت انجام می شود که ابتدا اشعه نوری لیزر بر پوست قسمت مورد نظر تابانده می‌ شود تا بر روی فولیکول‌ موهای زائد تاثیر گذاشته و باعث از بین رفتن آن ها در یک دوره زمانی مشخص شود.

معمولاً روال کار در کلینیک‌ های  زیبایی برای برداشتن موهای زائد جای جوشبه این شکل است که پس از بررسی و سنجش شرایط پوست اگر مشکلی وجود نداشته باشد ابتدا  ناحیه مورد نظر با یک ژل لوبریکانت پوشانده شده و سپس دستگاه لیزر با دقت و روی پوست صورت چرخانده می شود.

گاهی اوقات یک بار قرار دادن موهای زائد صورت در معرض اشعه لیزر باعث می شود فولیکول  آنها آسیب دیده و از بین بروند و در خیلی از موارد برای از بین رفتن آنها باید چندین بار پوست ناحیه مورد نظر  در معرض اشعه لیزر قرار گیرد تا به فولیکول موهای آن بخش آسیب وارد شده و از بین بروند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *