مراقبت های قبل و بعد لیزر موهای زائد

مراقبت های قبل و بعد لیزر موهای زائد
مراقبت های قبل و بعد لیزر موهای زائد
shape
دانستنی های لیزر موهای زائد و نکات قبل و بعد آن-کلینیک لادن مرکز زیبایی لادن

لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش ها برای حذف موهای زائد بدن است. این روش نتیجه بسیار خوبی دارد و یکی از پرطرفدارترین کارهای زیبایی محسوب می شود. اگر قصد دارید از لیزر برای حذف موهای زائد بدن خود استفاده کنید، باید قبل از شروع کار نکاتی را رعایت نمایید و بعد از لیزر نیز مراقبت هایی را داشته باشید.  

در این مقاله در مورد لیزر موهای زائد صحبت می کنیم و به بیان نکات قبل و بعد از انجام آن می پردازیم. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید. 


مراقبت های قبل و بعد لیزر موهای زائد| کلینیک لادن 

نکات مراقبتی قبل از لیزر موهای زائد 

پیش از لیزر موهای زائد به نکات زیر توجه کنید:

نکات بهداشتی و ایمنی پیش از لیزر موهای زائد

24 ساعت قبل از انجام لیزر موهای زائد، موهای سطح پوست را با استفاده از ژیلت اصلاح کنید. وجود ساقه مو بر روی پوست، خطر سوختگی را افزایش می دهد و باعث کاهش تأثیر لیزر می شود. اگر داروی خاصی مصرف می کنید، حتما قبل از انجام لیزر این مورد را به اپراتور اطلاع دهید و از یک ماه قبل از جلسه درمان، مصرف داروهایی چون ماینوکسیدیل، ایزوترتینوئین، فنی‏تویین، سیکلوسپورین، کورتون، راکوتان، رتین آ را قطع کنید. 

 توجه داشته باشید افرادی که مبتلا به بیماری ام اس، ویتیلیگو، کیست تخمدان، نازایی، تیروئید و دیابت هستند یا پریود نامنظمی دارند، قبل از انجام لیزر با پزشک خود مشورت کنند. اگر سابقه بیماری روحی دارید یا دچار اختلالات هورمونی هستید، قبل از انجام لیزر با پزشک خود مشورت کنید و این مورد را با اپراتور لیزر در میان بگذارید.  

برای کاهش درد می توانید از پماد های بی حسی مانند زایلاپی، لیدوکایین یا زایلوژل در ناحیه درمان استفاده کنید. 30 تا 60 دقیقه قبل از شروع درمان پماد را بزنید و سپس منطقه را با آب گرم و مواد شوینده تمیز کرده و خشک کنید.  حتما اگر از مواد آرایشی و بهداشتی مانند لوسیون، کرم، مام، بادی اسپلش و دیگر مواد بر روی منطقه مورد درمان استفاده کرده‌اید، قبل از انجام لیزر، ناحیه درمان را به خوبی با آب و شوینده تمیز کرده و خشک کنید.  

به اپراتور یا پزشک خود اطلاع دهید اگر:

  1. دچار حساسیت پوستی و دارویی هستید یا سابقه تبخال دارید.
  2. در منطقه مورد درمان مواردی چون اگزما، کهیر، تبخال، زگیل یا جوش فعال دارید.
  3. تزریق ژل یا بوتاکس انجام داده اید.

ممنوعیت های پیش از لیزر موهای زائد

دقت داشته باشید یک ماه قبل از شروع جلسه لیزر به هیچ عنوان از روش هایی چون بند، وکس، اپیلاسیون و غیره برای اصلاح ساقه مو و محصولات لایه بردار استفاده نکنید، همچنین یک ماه قبل از شروع جلسه لیزر از کارهایی چون برنزه کردن پوست دوری کنید و آفتاب نگیرید. انجام این کارها باعث سوختگی و التهاب پوست می شود و مشکلاتی را ایجاد می کند.   

لیزر در دوران بارداری ممنوع است. بانوانی که قصد بارداری دارند نیز بهتر است از این کار صرف نظر کنند و لیزر موهای زائد خود را به دوران بعد از بارداری و شیردهی موکول نمایند. با توجه به اختلالات هورمونی که در دوران شیردهی ایجاد می شود، توصیه می شود قبل از انجام لیزر در این دوران با پزشک خود مشورت نمایید. 

مراقبت های قبل و بعد لیزر موهای زائد| کلینیک لادن

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد 

  1. تا 24 ساعت پس از انجام لیزر حمام نکنید. در طول این مدت استخر و سونا نیز توصیه نمی شود.  
  2. توصیه می شود از کرم های ترمیم کننده مانند مدیلن، آلفا، برناگل و میموزا سی‏گل برای رفع التهابات پوستی استفاده کنید.  
  3. اگر دچار خارش هستید برای رفع آن می توانید از قرص هیدروکسی‏زین یا سیتریزین استفاده کنید.  
  4. نواحی لیزر شده را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید و اگر مجبور به خروج از منزل هستید، این مناطق را با لباس های خود بپوشانید.  
  5. کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید و آن را به طور مداوم مورد استفاده قرار دهید. 

هر آن چه که درباره مراقبت های قبل و بعد لیزر موهای زائد خواندیم 

در این مقاله در مورد لیزر موهای زائد صحبت کردیم و نکات قبل و بعد از انجام آن را نیز بیان نمودیم. تعداد جلسات لیزر موهای زائد و نتیجه آن به رنگ پوست و مو بستگی دارد.  

هرچه تفاوت بین رنگ پوست و مو و ضخامت مو بیشتر باشد، نتیجه کار بهتر بوده و تعداد جلسات نیز کمتر خواهد بود. توصیه می شود مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد را نیز به دقت انجام دهید تا بهترین نتیجه را از درمان خود دربافت کنید. دیدگاه کاربران
تماس و مشاوره رایگان
09331721326