لیزر موهای زائد بیکینی

shape
لیزر موهای زائد بیکینی به چه شکلی است؟| کلینیک لادن مرکز زیبایی لادن

لیزر موهای زائد بیکینی می تواند به سرعت نظر خانم های عزیز را در رابطه با تمیزی خط بیکینی از موی زائد به نسبت راه حل های قبلی مثل وکس یا شیو عوض کند. لیزر موهای زائد بیکینی یک راه حل همیشگی و بی دردسر است تا برای همیشه از مشکل موهای زائد منطقه نزدیک بیکینی خلاص شوید.

با لیزر موهای زائد دیگه نگران زخمی کردن نواحی حساس بدن خود نمی شوید و در نتیجه شما پوسته نرم و لطیف و بدون مو در نواحی خاص که شیو کردن آن ها مشکل است، دارید؛ گویا که انگار هیچ وقت در آن ناحیه مویی وجود نداشته است.

لیزر موهای زائد بیکینی چگونه انجام می شود؟

در این قسمتای بدن موهای زائد معمولا ضخیم‌ تر و تیره‌ تر از بقیه ی جاهای بدن بوده و به خاطر تفاوت بیشتر رنگ پوست و این موها، لیزر موهای زائد می تواند به راحتی انجام شود. متخصصان کار بلد در زمینه لیزر موهای زائد میانگین زمان جلسات لیزر موهای زائد بیکینی این نواحی را از 6 تا 8 جلسه تخمین زده شده است.

لیزر موهای زائد بیکینی- کلینیک لادن

مراقبت‌های قبل از لیزر بیکینی

اگر می خواهید از این روش برای از بین بردن موهای زائد استفاده کنید، باید مراقبت های قبل از لیزر مو را به خوبی انجام دهید. شما باید درست یک هفته قبل از لیزر بیکینی قسمت مورد نظر را با تیغ شیو کنید. دقت کنید که برای شیو کردن تنها تیغ باید استفاده شود و شما نمی توانید از بقیه لوازم از جمله موم و یا وکس و غیره استفاده کنید.

استفاده از هرکدام این روش ها تاثیر لیزر را بسیار پایین آورده و ممکن است خطراتی را ایجاد کند. به طور کلی بهتر است یک ماه قبل از درمان از انواع روش هایی که به پوست ربط دارند (مثل وَکس و اپیلاسیون) خودداری کنید؛ زیرا ریشه موها باید کاملاً سالم و دست نخورده باقی بمانند تا لیزر بتواند به خوبی آن‌ها را نابود کند.

۲ ساعت قبل از لحظه شروع لیزر بیکینی باید ناحیه مورد نظر را به طور دقیق با تیغ شیو کنید. برای کسب بهترین نتیجه باید هرگونه محصولات پوستی مثله لوسیون‌ها، پودرها، عطر، دئودورانت و… را از ناحیه بیکینی تمیز کنید و هرگز از آن استفاده نکنید.

شیو و اصلاح با تیغ

برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه دوازده تا بیست و چهار ساعت قبل از انجام لیزر، موهای ناحیه ی مورد نظر را با تیغ یا ژیلت بتراشید.

استحمام

قبل از رفتن حتما حمام کنید، چون رعایت بهداشت در لیزر بسیار اهمیت دارد. از شوینده هایی که PH آن ها برای ناحیه ی بیکینی مناسب است، استفاده کنید. بهتر است محصولات شیمیایی معطر مصرف نکنید. مواد شیمیایی موجود در این محصولات پوست حساس این نواحی را تحریک کرده و بعد از لیزر باعث سوزش و خارش می شود.

اشعه نور خورشید

قرار گرفتن در معرض اشعه نور خورشید و برنزه کردن قبل از لیزر، باعث کم شدن تاثیر لیزر شده و زمینه آسیب به پوست را فراهم می کند.

لباس نرم، گشاد و راحت

لباس تنگ نپوشید. لباس نرم و گشاد و راحت بپوشید. لباس های تنگ با پوست اصطکاک ایجاد کرده و آن را تحریک پذیر می کند. 

استرس

ممکن است حین درمان احساس خجالت کنید و معذب بشوید. اما سعی کنید آرامش خود را حفظ و استرس خود را کنترل کنید. کلینیک زیبایی لادن با کادر درمانی مجرب و حرفه ای تلاش می کند که یک محیط آرام و بدون استرس را برای شما فراهم کند.

از دیگر مراقبت ها نیز می توان به این موارد اشاره کرد:

 • قبل از جلسات لیزر موهای زائد بیکینی از کافئین مصرف نکنید.
 • چهار روز قبل از لیزر موهای زائد محل مورد نظر را شیو کنید، همچنین روز قبل از لیزر دوباره این قسمت را بتراشید.
 • قبل از لیزر مو نواحی مورد نظر را با ژل مخصوصی که از کلینیک یا داروخانه تهیه کردید، بشورید.
 • دو هفته قبل از لیزر موهای زائد بیکینی، نباید از آنتی‌بیوتیک‌ های تتراسایکلین و فلوروکینولون استفاده کنید.
 • ۳ روز قبل و بعد از لیزر موهای بیکینی نباید از لوسیون و تونیک‌های الکل دار استفاده شود.
 • طبق برنامه تنظیم ‌شده و دستور پزشک برای جلسات لیزر مراجعه کنید.

لیزر موهای زائد بیکینی | کلینیک لادن

بهترین زمان برای لیزر بیکینی چه موقع است؟

به طور کلی زمان یا آب و هوای مناسبی برای انجام لیزر بیکینی وجود ندارد و مشخص نشده است. در هر زمانی می توان برای انجام لیزر بکینی به کلینیک های مرتبط مراجعه کرد. بعضی افراد فکر می کنند که لیزر بیکینی را نباید در زمان های گرم سال انجام داد. در واقع تصور در این است که در فصل تابستان به دلیل عرق کردن بیش از حد احتمال سوختن پوست در وضعیت عادی نیز وجود دارد (عرق سوزی) و لیزر بیکینی ممکن است کمی این سوختگی را بیشتر کند.

بهترین سن برای لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر بیکینی برای دختران مجرد باید زمانی انجام شود که قائدگی را تجربه کرده باشند و رشد موها به مرحله ثابتی رسیده باشد. این دلیلی برای خطر داشتن لیزر بیکینی نیست، بلکه فقط به این دلیل است که دختران وقتی قبل از بلوغ لیزر بیکینی را انجام می دهند، با رسیدن به سن بلوغ و تغییرات هورمونی موهای زائد در بیکینی آنها ظاهر شده و نتیجه لیزر قبلی از بین می رود و عملا لیزر فایده ای ندارد. بهتر است از 15 سالگی و رسیدن به بلوغ لیزر انجام شود تا نواحی رشد مو در بیکینی کاملا مشخص شده باشد. در این شرایط ماندگاری نتیجه لیزر موهای زائد برای شما طولانی تر می شود. 

مراقبت های بعد از لیزر بیکینی

یکی از کارهایی که خیلی در این مورد مفید است، استفاده از کمپرس یخ می باشد. از آنجایی که لیزر با گرما فولیکول های پوست را نابود می کند، دمای مناطق مورد نظر ممکن است بالا رود. بعد از انجام لیرز، از تیغ زدن و شیو کردن دوری کنید. تیغ کشیدن روی پوست فولیکول‌ های مو را دست نخورده نگه داشته و لیزر را بی اثر می کند.

ممکن است که در بین جلسات درمان نیاز به تیغ کشیدن داشته باشید که انجام این کار مشکلی ندارد. همچنین تا زمانی که تمام جلسات درمانی تمام نشده است، از اپیلاسیون، کندن مو، ‌بلیچ یا کرم‌ های رفع موهای زائد یا الکترولیز بر روی ناحیه درمان استفاده نکنید. هر کدام از این کارها باعث می شود که برای شما مشکلاتی ایجاد شود. از سری کارهایی که می تواند به ماندگاری بیشتر لیزر کمک کند، می توان به این موارد اشاره کرد:

 • پوشش لباس نخی و آزاد
 • اجتناب از لمس کردن پوست در ناحیه درمان
 • خودداری از مالش شدید یا فشار بر پوست به مدت ۴ تا ۵ روز
 • شیو نکردن تا ۷۲ ساعت بعد از جلسه درمانی
 • استفاده نکردن از محصولات دارای رایحه یا کرم های سفید کننده به مدت ۴۸ ساعت
 • اجتناب از خارش حتی بعد از التهاب(در صورت التهاب شدید به پزشک مراجعه کنید.)
 • نرفتن به باشگاه، سونا، جکوزی و استخر
 • تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه بیکینی به مدت 48 ساعت
 • استفاده از آب ولرم

عوارض لیزر بیکینی چیست؟

برخلاف باور عموم نسبت به لیزر موهای زائد بیکینی، شاهد خطرات هورمونی یا بارداری و غیره نخواهیم بود، چرا که اشعه لیزر مو در آن حد امکان پیشروی نخواهد داشت و تنها به چند لایه اول پوستی نفوذ می کند. با این حال برخی عوارض در لیزر موهای زائد بیکینی موقتی بوده و گذرا هستند که شامل موارد زیر می باشند:

 • التهاب
 • قرمزی
 • نازک شدن پوست
 • برآمدگی مویرگ ها
 • سفید شدن و یا خاکستری شدن پوست

هزینه لیزر بیکینی چقدر است؟هزینه لیزر بیکینی چقدر است؟

مراکز درمانی و کلینیک های زیبایی برای محاسبه کردن هزینه لیزر بیکینی معمولا روش های متفاوتی را اعمال می کنند. از آنجایی که درمان با استفاده از لیزر در این روش، در یک جلسه تمام نمی شود، امکان اینکه قیمت خاص و دقیقی برای آن گفته شود وجود ندارد. با این حال هزینه لیزر موهای زائد بیکینی در هیچ کلینیکی نسبت به خدمات دیگر، گران نیست.


هر آنچه که در ارتباط با لیزر موهای زائد بیکینی آموختیم:

هیچ حسی بهتر از داشتن پوست لطیف و بدون مو نیست. تصور کنید چه قدر عالی است اگر هر روز این حس را بدون تلاش الکی برای از بین بردن موهای زائد در ناحیه بیکینی خود داشته باشید. شیو کردن یا اپیلاسیون ناحیه بیکینی دردناک و سخت است و معمولا موفق به از بین بردن همه ی موها نمی شود و همیشه دیدن چند تار موی باقی مانده بعد از شیو، آزار دهنده است. از طرفی این کارها وقت‌گیر و خطرناک بوده و نتایج خیلی کوتاهی دارد. به همین دلیل لیزر موهای زائد بیکینی همیشه انتخاب بهتری بوده و خواهد ماند.

دیدگاه کاربران
تماس و مشاوره رایگان
09331721326