کلینیک لادن

shape
7 تا از نکات خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس - کلینیک لادن مرکز زیبایی لادن
ساده ترین تعریف برای بوتاکس این است که درمان زیبایی بوتاکس روشی موثر برای کاهش خطوط ریز و چین و چروک هایی است که با افزایش سن در صورت ظاهر می شوند. اما آیا تا کنون با خود فکر کرده اید که نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس چگونه است؟ در این مقاله از کلینیک لادن به بحث نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس پرداخته ایم ، پس با ما همراه باشید. پس از گذشت 4 تا 6 ساعت از تزریق، دراز کشیدن پس از درمان بوتاکس بی خطر است. برای خواب بعد از درمان بوتاکس باید شما به پشت بخوابید، از خوابیدن به جلو یا پهلو خودداری کنید، قبل از خواب دوش آب گرم نگیرید و برای جلوگیری از انتقال دوز به محل تزریق فشار وارد نکنید. بقیه این مقاله با جزئیات بیشتری توضیح می‌دهد که چگونه پس از درمان بوتاکس به درستی بخوابیم تا خطر انتقال دوز بوتاکس از ناحیه درمان را نداشته باشید .

خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس چگونه است؟

 
همچنین بخوانید: درمان میگرن با بوتاکس! 

7 نکته که در مورد نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

بزرگترین خطر برای خوابیدن، دراز کشیدن، یا اعمال گرما یا فشار به محل های تزریق پس از درمان بوتاکس،  انتقال دوز های بوتاکس است ، جایی که بوتاکس به اجبار از ناحیه مورد نظر دور می شود و به طور بالقوه می تواند منجر به تورم بیش از حد شود، پوست شما صاف به نظر نمی رسد. یا سایر نواحی پوست شما نیز می توانند تحت تأثیر بوتاکس قرار می گیرند. انتقال دوز پس از بوتاکس نسبتا نادر است، اما شما باید 7 نکته زیر را دنبال کنید تا احتمال وقوع آن را به حداقل برسانید و بعد از درمان بوتاکس بهتر بخوابید:

1: برای جلوگیری از فشار محل تزریق به پشت بخوابید

تا زمانی که 48 ساعت از تزریق سپری شده باشد، بهترین حالت برای خوابیدن بعد از درمان بوتاکس به پشت است زیرا از تماس صورت شما با بالش جلوگیری می کند و در نتیجه از هرگونه فشار وارده بر محل های تزریق که می تواند باعث شود جلوگیری می کند. با این حال، تا زمانی که قبل از 4 تا 6 ساعت از زمان تزریق بوتاکس نخوابید یا به محل های تزریق و نواحی اطراف آن فشار وارد نکنید، خطر ورود نوروتوکسین ها به عضلات و بافت های اطراف نسبتاً کم است ،بنابراین اگر این کار را انجام داده اید. در نهایت بعد از بوتاکس به روی شکم یا پهلو بخوابید، در این صورت احتمال ایجاد واکنش نامطلوب به حداقل می رسد. اما برای جلوگیری از هر گونه عارضه ای، باید تمام تلاش خود را بکنید که دو شب اول پس از تزریق بوتاکس به پشت بخوابید.

2: برای جلوگیری از خوابیدن پهلو و شکم از بالش استفاده کنید

اگر شکم دارید یا به پهلو می خوابید، پس باید بالش هایی را در اطراف بدن خود قرار دهید تا مطمئن شوید که به پشت می خوابید و تا دو شب بعد از درمان بوتاکس در هنگام خواب نمیغلتید برای این کار می‌توانید از بالش‌های معمولی استفاده کنید، تا هیچ آسیبی به صورت شما وارد نشود.

3: برای کاهش چین و چروک روی ملافه های ابریشمی بخوابید

خوابیدن روی روبالشی ها و ملحفه های ساخته شده از ابریشم  به جای ملافه های نخی معمولی پس از درمان بوتاکس ایده آل است زیرا ابریشم واقعی می تواند با کمک به کاهش ظاهر چین و چروک ها از طریق گنجاندن پروتئین سریسین برای رفع چین و چروک ها مفید باشد. پوست رطوبت خود را حفظ می کند و کمتر کم آب به نظر می رسد، در حالی که چین و چرو روی پوست شما را نیز کاهش می دهد بنابراین، اگر به خوابی حساس هستید، خرید مجموعه‌ای از ملحفه‌های ابریشمی واقعی سرمایه‌گذاری خوبی است حتی اگر فقط بوتاکس انجام نداده باشید میت وانید از ملحفه هایا بریشمی استفاده کنید.

4: به مدت 24 ساعت از مالیدن کرم های صورت خودداری کنید

بهتر است به طور کامل از استفاده از کرم های صورت که معمولاً در هنگام خواب و 24 ساعت پس از درمان بوتاکس استفاده می کنید ، خودداری کنید زیرا مالش که برای ادغام صحیح کرم با پوست شما لازم است ممکن است فشار را روی  بخش های تزریق که ممکن است منجر به بوتاکس شود ، افزایش دهد و از این طریق به بخش های دیگر نیز منتقل خواهد شد اما اگر مطلقاً نمی توانید خود را مجبور به استفاده از کرم صورت نکنید، باید آن را بدون مالش یا ماساژ زیاد در اطراف محل های تزریق بمالید.

5: برای جلوگیری از تحریک بخش های تزریق بوتاکس  روی رختخواب تمیز بخوابید

مهم است که ملحفه‌ها و روبالشی‌های خود را به موقع بشویید تا بتوانید بعد از درمان بوتاکس روی رختخواب تمیز بخوابید، زیرا به دور نگه داشتن آلودگی و باکتری‌ها از محل تزریق و در نتیجه جلوگیری از تحریک/تورم پوست کمک می‌کند. شما باید حداقل یک بار در هفته ملافه های خود را بشویید تا احتمال کثیفی باعث مسدود شدن منافذ پوست، تیز شدن چهره، آکنه، لکه ها، واکنش های آلرژیک  می شود و باید پوست خود را شاداب نگه دارید.

6: برای کاهش فشار از هدبند  خودداری کنید

شما باید از خوابیدن  با استفاده از  هدبند یا پوششی که با پیشانی یا محل تزریق تماس دارد بپرهیزید زیرا فشار می تواند باعث جابجایی دوز بوتاکس شود.

7: قبل از خواب دوش آب گرم نگیرید

روزی که بوتاکس تزریق کرده اید قبل از خواب دوش آب گرم نگیرید (یا وارد سونا، جکوزی نشوید و  یا ورزش سنگین انجام ندهید) زیرا افزایش دمای بدن می تواند جریان خون را افزایش دهد و خطر ابتلا به جابجایی دوزهای تزریق بوتاکس از محل تزریق را افزایش دهد. روش صحیح خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس
همچنین بخوانید: تزریق بوتاکس زیر بغل چگونه است؟

راهنمای خواب بعد از درمان بوتاکس

در زیر راهنمایی وجود دارد که به بسیاری از سوالات رایج مربوط به درمان خواب و بوتاکس پاسخ می دهد:

بوتاکس کاربردهای پزشکی و زیبایی زیادی دارد این کاربرد ها چه هستند؟

بوتاکس پروتئینی است که از سم بوتولینوم ساخته شده است که از باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم به دست می آید. سم بوتولینوم که "سم معجزه گر" نیز نامیده می شود، "یکی از سمی ترین مواد شناخته شده" است. هنگامی که متخصصان مراقبت های بهداشتی از آن به درستی استفاده کنند، بوتاکس می تواند مزایای مثبت زیادی داشته باشد. اگرچه ما تمایل داریم که بوتاکس را با یک رویکرد آرایشی برای کاهش خطوط ریز و چین و چروک روی صورت مرتبط کنیم، این ماده دارای طیف وسیعی از کاربردهای پزشکی است. برخی از کاربردهای پزشکی بوتاکس وجود دارند که در زیر آنها را بیان می کنیم:
 • جلوگیری از میگرن در بیمارانی که قسمت میگرن آنها حداقل چهار ساعت یا 15 روز یا بیشتر در ماه طول می کشد.
 • درمان اسپاستیسیتی اندام فوقانی در بیماران بالای دو سال
 • درمان بلفارواسپاسم (اسپاسم پلک) به دلیل دیستونی (اختلال حرکتی که در آن عضلات به طور غیرقابل کنترلی منقبض می شوند).
 • مدیریت انحراف چشم  در بیماران بالای 12 سال.
 • درمان هایپرهیدروزیس (تعریق شدید زیر بغل).
 • کاهش علائم پیش فعالی مثانه به دلیل یک بیماری عصبی در مواردی که سایر روش های درمانی کمکی نمی کنند.
 • بوتاکس می تواند برای مبارزه با علائم پیری استفاده شود که در زیر موارد مربوط به آنها را بیان می کنیم:
 • وقتی صحبت از پوست می شود، باید گفت که  بوتاکس به صورت تزریق می شود تا با اثرات پیری مقابله کند.
  درمان زیبایی بوتاکس می تواند به مبارزه با  عوامل  زیر کمک کند:
 • خطوط اخم.
 • پای کلاغ در کنار چشم.
 • چین های افقی پیشانی.
 • چین و چروک اطراف دهان.
 • چین های نازولبیال (خطوط فرورفتگی در دو طرف دهان که از لبه بینی تا گوشه های بیرونی دهان امتداد دارند).
 • چروک گردن و قفسه سینه
همچنین بخوانید : بوتاکس پیشانی چیست؟ همه چیز در مورد آن

سوالات متداول

آیا بعد از استفاده از بوتاکس می توانیم از قرص های خواب نیز استفاده نماییم؟

بله مگر اینکه ارائه دهنده بوتاکس شما خلاف این را بیان کند، مصرف داروهای خواب پس از درمان بوتاکس باید بی خطر باشد  به شرطی که ظرف 4 تا 6 ساعت پس از تزریق بوتاکس در محل های تزریق نخوابید.

آیا بهترین زمان برای انجام درمان بوتاکس صبح است

بهترین زمان برای انجام بوتاکس صبح‌ها بین ساعت 9 تا 10 صبح است، زیرا این مدت زمان بیشتری را بین زمان تزریق و زمانی که دراز می‌کشید به شما می‌دهد و در نتیجه احتمال انتقال دوز به دلیل فشار وارده را در نواحی تزریق به حد اقل می رسانید.

 آیا باید از دوش آب گرم قبل از خواب بعد از بوتاکس خودداری کنیم؟

در روزی که بوتاکس انجام می‌دهید، باید از دوش آب گرم قبل از خواب خودداری کنید، زیرا قرار گرفتن محل‌های تزریق در معرض آب داغ ظرف 24 ساعت پس از تزریق می‌تواند جریان خون را افزایش دهد و در نتیجه خطر انتقال دوز از ناحیه مورد نظر را افزایش دهد.

کلام آخر

در این مقاله ما خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس را بررسی کردیم و موارد مربوط به آن را مورد بررسی قرار دادیم فقط نکته مهم این است که اگر به نکاتی که در این مقاله گفته شده عمل کنیم بعد از تزریق بوتاکس در هنگام خواب مشکلی برای ما پیش نخواهد آمد.  
دیدگاه کاربران
تماس و مشاوره رایگان
09331721326