کلینیک لادن

shape
بوتاکس دیستون چیست؟ بررسی کامل آن - کلینیک لادن مرکز زیبایی لادن

بوتاکس دیستون یک نمونه بوتاکس ایرانی بوده که از سم بوتولینیوم به دست آمده. معمولا بوتاکس زیر پوست تزریق می شود و با جذب ماهیچه باعث از بین رفتن چین و چروک های موجود در ناحیه می گردد.

از آنجایی که روز به روز تحریم ها محدودیت های ایجاد می کنند قیمت ارز روزانه افزایش می یابد، تولیدات چنین محصولاتی در ایران پا گرفته است. همچنین از ورود مواد چینی و غیر اصل جلوگیری به عمل آورده است.

این بوتاکس دومین برند ایرانی می باشد که در بین افراد متقاضی، طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

این ماده به عنوان یکی از قدرتمندترین مواد بوتاکس در کلینیک های زیبایی به کار می رود که به خوبی با شرکت های تولید کننده بوتاکس خارجی به رقابت پرداخته است. بهترین گزینه برای افرادی می باشد که می خواهند به صورت دائمی از شر چین و چروک های موجود در صورتشان خلاص شوند.

بوتاکس ایرانی دیستون

بوتاکس دیستون چیست؟

در صورتی که سم بوتولینیوم در شرایط کلینیکی مطمئن و دوز مناسب تولید شود می تواند تاثیر درمانی داشته باشد. درصورتی که این ماده تولید شده به زیر پوست تزریق شود می تواند عصب موجود در عضله را فلج کند. همین امر از انقباضات عضلانی جلوگیری کرده که سبب از بین رفتن چین و چروک ها می گردد.

از همین رو استفاده از بوتاکس دیستون راه حل مناسبی برای جوانسازی پوست محسوب می شود. تاثیر این ماده تنها بروی ناحیه ای می باشد که تزریق انجام شده و هیچگونه عارضه ای بر نواحی دیگر بر جای نمی گذارد. بعد از تزریق در محل ممکن است تورم، قرمزی و یا کبودی ایجاد شود، که جای نگرانی نداشته و کاملا طبیعی می باشد.

در هر صورت با انتخاب مواد ایرانی یا خارجی، حتما تزریق بوتاکس باید توسط پزشک متخصص انجام شود.

ترکیبات بوتاکس دیستون

ترکیب اصلی این بوتاکس توکسینی ست که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینیوم تولید می شود. که همان سم بوتولینیوم می باشد.

مواد نگهدارنده موجود در بوتاکس دیستون شامل لاکتوز، هماگلوتینین و آلبومین می باشد.

این ماده تمامی مراحل و آزمایش‌ها در تولید را پشت سر گذاشته و کاملا موفق خارج شده است. از همین رو توانسته به خوبی در بازار با شرکت های تولید کننده کره ای و انگلیسی رقابت کند.

از آنجایی که در ترکیبات این بوتاکس لاکتوز به کار رفته است، بهتر است افرادی که به این ماده حساسیت دارند به دنبال ماده ای دیگر برای جوانسازی پوست خود باشند.

انواع بوتاکس دیستون

به طور کلی از این جوانساز دو نوع ۵۰۰ واحدی و ۳۰۰ واحدی به بازار عرضه شده است.

بوتاکس دیستون ۵۰۰ واحدی در ویال های ۵۰۰ سی سی هستند که وارد بازار شده و تنها حلال این ترکیب سدیم کلرید ۹ درصد است. این ماده به روش مستقیم زیر پوست و در ناحیه مورد نظر تز یق می شود. درجه نگهداری ماده ۲ تا ۸ درجه سانتی گراد می باشد.

نوع ۳۰۰ واحدی هم همین ترکیبات است که تنها تفاوت این دو در مقدار موجودی ویال می باشد.

بوتاکس دیستون چیست

مزایای استفاده از بوتاکس دیستون

تزریق بوتاکس ساده‌ترین و کم هزینه ترین و به علاوه کم خطرترین راه بزای درمان و از بین بردن چین و چروک ها می باشد. نتیجه نهایی بوتاکس ۴ یا ۷ روز بعد از تزریق نمایان خواهد شد. به منظور تزریق بوتاکس دیستون باید ۲۰ تا ۴۰ دقیقه در کلینیک باشید تا کار شما تمام شود. توجه داشته باشید که قبل از شروع تزریق باید آمادگی درد را داشته باشید تا راحت تر با آن رو به رو شوید. این درد کم‌کم از بین خواهد رفت.

به منظور تمدید بوتاکس باید ۴ تا ۶ ماه بگذرد. هر چه زمان تز یق منظم تر باشد، مثلا اگر در سال سه بار با فاصله زمانی یکسان تزریق انجام دهید، تزریق های بعدی فاصله زمانی بیشتری می خواهد. این موضع نشان می دهد که بعد از چند بار تکرار بوتاکس، کمتر به آن احتیاج خواهید داشت و ماندگاری آن بیشتر از قبل خواهد شد.

تزریق بوتاکس باعث می شود تا عضلات صورت که موجب به وجود آمدن چروک ها می شوند، شل شده و از انتقال پیام عصبی به این عضلات جلوگیری می کند‌. انقباض عضله بعد از تزریق باعث از بین رفتن چین و چروک ها و جوانسازی پوست می شود.

همانطور که می‌دانید معمولا پلک زدن زیاد و یا اخم کردن بیش از حد در طول زنان می تواند چروک هایی را در اطراف آن ها به وجود آورد و این امر به علت از بین رفتن حالت ارتجاعی پوست است که در نتیجه کم شدن سرعت کلاژن سازی رخ می دهد. برخی از چروک ها با ماندگاری زیاد بر روی پوست ظاهری مسن شکل می دهد که هر فرد از این امر ناخوشایند ناراضی خواهد بود. در این مورد تزریق بوتاکس دیستون به راحتی می تواند در برگرداندن جوانی به فرد کمک کند.

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس

قبل از تزریق نباید از داوهای کافئین دار مانند کدیمال یا رقیق کننده خون مانند وارفارین استفاده کنید. استفاده از این داروها تا یک هفته قبل از تزریق بوتاکس دیستون باعث بروز مشکلاتی از جمله خونریزی می شود.

لازم است از زمان لایه برداری پوستتان دو هفته زمان بگذرد تا تزریق دچار مشکل نگردد.

هر جلسه ممکن است حدود دو ساعت زمان نیاز داشته باشد، ممکن است در اولین جلسه تزریق کمی استرس داشته باشید. تمرین تنفسی را برای آرام شدن انجام دهید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

لازم است بعد از تزریق به صورت خود استراحت دهید و عمل های زیبایی دیگر را انجام ندهید.

لازم است تا زمانی که پزشک شما تعیین کرده است از انجام فعالیت و ورزش سنگین خود داری کنید.

دقت داشته باشید که حداقل تا سه روز از قرار گیری در معرض نور خورشید و گرما دوری نمایید.

به مدت ۴ ساعت لازم است که عضلات صورت و نواحی مختلفی که تزریق داشته اند را حرکت دهید، بکشید و منقبض کنید. این کار را بدون دخالت دست ها و عمل خارجی انجام دهید. با انجام این کار سم به تمام نقاط و عضلات ناحیه می رسد.

از حمام کردن به مدت ۴۸ ساعت پرهیز کنید.

توجه داشته باشید که عضلات و نواحی که بوتاکس دیستون در آن ها تزریق شده نباید لمس شوند دقت کنید که ماساژ دادن این قسمت ها تا ۷۲ ساعت اجتناب کنید. در صورت عدم رعایت این مورد، سم به نواحی دیگر حرکت می کند. برای نتیجه گیری بهتر لازم است که بوتاکس در محل تزریق باقی بماند.

پزشک شما برای از بین بردن کبودی تزریق پماد یا کرم مخصوص مانند آرنیکا معرفی خواهد کرد.

به منظور تسکین دردها هم می توانید پاراستامول مصرف کنید.

در برخی موارد ممکن است چروک ها تا ۴ ماه ماندگار باشند و کم‌کم از بین بروند. برای دیدن نتیجه قطعی حدود ۴ تا ۶ ماه زمان لازم است.

انواع بوتاکس موجود در بازار

توجه داشته باشید که شرکت های مختلف در کشورهای متعدد، برندهای معتبر جهانی بوتاکس را تولید کرده اند که هریک نتیجه و عملکرد متفاوتی دارد. با این وجود گاهی افراد از تجربه دوستان و اقوام استفاده می کنند، که این امر می تواند برای فرد خطراتی داشته باشد. چراکه تنها پزشک متخصص می تواند به شما بهترین نوع بوتاکس را معرفی نماید.

بهترین برندهایی که در داروخانه های ایران موجود است مصپورت و دیستون می باشد.

این مطلب تمام موارد مربوط به بوتاکس دیستون را بیان کرد، بوتاکس مصپورت اولین برند بوتاکس ایرانی می باشد که تولید داخلی ست و بسیاری از افراد متقاضی آن هستند.

تزریق بوتاکس دیستون

قیمت بوتاکس دیستون در بازار

مهم ترین مزیت بوتاکس دیستون، قیمت پایین آن می باشد که برای افراد متقاضی و ایرانی بسیار مقرون به صرفه است. این قیمت پایین به این دلیل است که نوسانات ارزی و گمرکی و از این قبیل مبالغ به آن اضافه نمی شود چرا که درون ایران به تولید می رسد. همین امر این بوتاکس را در قیاس با نمونه های خارجی مانند بوتاکس کره ای و انگلیسی برنده کرده است.

اینکه چه مقدار به بوتاکس نیاز دارید زمانی مشخص می شود که پزشک متخصص نواحی مورد نظر را بررسی نماید تا عمق چین و چروک مشخص شود، بعد از هزینه ای که باید برای بوتاکس پرداخت کنید مشخص خواهد شد. بنابراین قیمت بوتاکس بستگی به مقدار مورد نیاز شما دارد از همین رو قیمت ها متغیر است.

قیمت بوتاکس به منظور جلوگیری از تعریق و یا استفاده درمانی آن در میگرن، هزینه ای بیشتر خواهد داشت.

توجه داشته باشید قبل از انجام بوتاکس، بهترین کلینیک را انتخاب نمایید تا از ایجاد مشکلات احتمالی جلوگیری کرده باشید. در صورتی که فرد در تزریق مهارت نداشته باشد و از نظر پزشکی اطلاعاتی در مورد تزریق بوتاکس نداشته باشد، قطعا سلامتی و زیبایی شما را به خطر می اندازد.

اگر بخواهید بعد از تزریق بوتاکس، بهترین نتیجه را دریافت کنید باید پزشک متخصص را برای انجام این عمل انتخاب کنید.

بوتاکس دیستون از برندهای معتبر بوتاکس در ایران می باشد که توسط شرکت البرز ارائه شده است. تماما می تواند به آن اعتماد کرد و برای جوانسازی آن را مورد استفاده قرار داد. از لحاظ قیمت و کارایی بسیار مناسب مصرف کنندگان ایرانی می باشد.

در نهایت با راهنمایی های پزشک این شما هستید که تصمیم میگیرید چه برندی را برای تزریق انتخاب می کنید.


دیدگاه کاربران
تماس و مشاوره رایگان
09331721326