کلینیک لادن

بوتاکس دیسپورت چیست؟
بوتاکس دیسپورت چیست؟
shape
بوتاکس دیسپورت چیست؟ قیمت بوتاکس دیسپورت در 1401 - کلینیک لادن مرکز زیبایی لادن
بوتاکس دیسپورت، موارد کاربرد، مزایا و عوارض آن تزریق بوتاکس یکی از پر طرفدارترین کارهای زیبایی در سال‌ های اخیر است. بوتاکس در واقع نوعی سم است. این سم با استفاده از سوزن‌ های بسیار باریک در نقاط مختلف صورت تزریق می شود و چین و چروک های ناشی از افزایش سن یا خطوط اخم و لبخند را از بین می برد. بوتاکس برند های مختلفی دارد و توسط شرکت‌ های متفاوتی تولید می شود. در حال حاضر بوتاکس دیسپورت یکی از معتبرترین برندهای بوتاکس در جهان است. این بوتاکس در کشور انگلیس تولید می شود و کیفیت و ماندگاری بسیار بالایی دارد. در این مقاله به معرفی بوتاکس دیسپورت و کاربردهای آن می پردازیم و اطلاعاتی در مورد مزایا و عوارض آن در اختیارتان قرار می دهیم. با ما همراه باشید. هزینه تزریق بوتاکس دیسپورت

بوتاکس دیسپورت چیست؟

دیسپورت نام تجاری یکی از برندهای بوتاکس موجود در بازار است. این برند توسط یک شرکت انگلیسی با نام دیسپورت (dysport) تولید می شود. برند دیسپورت کیفیت بسیار بالایی دارد و تأییدیه های معتبر جهانی را دریافت کرده است. بوتاکس دیسپورت توسط وزارت بهداشت ایران نیز تأیید شده و در بسیاری از کلینیک‌ های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهم ترین ویژگی های بوتاکس دیسپورت، میزان ماندگاری بالای آن است. با توجه به آمار و اطلاعات به دست آمده، این برند از 6 ماه تا یک سال ماندگاری دارد و می تواند نتایج به دست آمده را بر روی صورت نگه دارد. میزان ماندگاری بوتاکس در افراد مختلف متفاوت است و به مواردی چون سن، شدت چین و چروک های ایجاد شده، متابولیسم بدن، ناحیه تزریق، سبک زندگی و … بستگی دارد. فرد در صورت تمایل می تواند پس از این مدت، بوتاکس را مجددا تمدید نماید و از مزایای آن برخوردار باشد.

موارد کاربرد بوتاکس دیسپورت

برندهای متفاوتی از بوتاکس در بازار وجود دارد. هریک از این برند ها ویژگی هایی دارند و بر اساس اعتبار شرکت تولید کننده، کیفیت محصول، میزان ماندگاری و ... در نقطه ای از صورت مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از بوتاکس ها  برای تمامی نقاط صورت مناسب هستند و برخی دیگر در نقاطی خاص کاربرد دارند. بوتاکس دیسپورت از جمله معتبرترین برند های موجود در بازار است که اغلب برای تزریق در پیشانی، میان ابروها و گوشه چشم‌ها مورد استفاده قرار می گیرد.  از جمله کاربردهای بوتاکس دیسپورت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاربرد های زیبایی

 • بوتاکس دیسپورت یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که قصد از بین بردن خطوط پنجه کلاغی کنار چشم های خود را دارند. این خطوط در هنگام خنده شدید در گوشه چشم ایجاد می شود. تزریق بوتاکس دیسپورت تأثیر زیادی بر روی این خطوط داشته و آن ها را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهد.
 • از برند دیسپورت برای از بین بردن خطوط اخم در ناحیه پیشانی نیز استفاده می شود. اگر دوست دارید خطوط ناحیه پیشانی را حذف کنید به طوری که فرم طبیعی صورت حفظ شود، دیسپورت بهترین انتخاب است.
 • لیفت ابرو و نوک بینی از جمله پرطرفدارترین کارهایی است که با تزریق بوتاکس انجام می شود. اغلب کلینیک های معتبر از بوتاکس دیسپورت برای این کار استفاده می کنند.
 • از تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از اندازه در ناحیه زیر بغل نیز استفاده می شود. بوتاکس عملکرد  انتقال دهنده های عصبی که به غدد عرق متصل هستند را مسدود می کند و از این طریق میزان عرق زیر بغل را کاهش می دهد. برند دیسپورت در این مورد نیز کاربرد دارد.
 • از دیگر کاربردهای بوتاکس دیسپورت می توان به اصلاح لبخند اشاره کرد. افرادی که در هنگام لبخند علاوه بر دندان، لثه‌ هایشان نیز مشخص می شود، می توانند از تزریق بوتاکس دیسپورت برای اصلاح لبخند و زیباتر ساختن آن استفاده کنند.
تفاوت آمپول بوتاکس غیر تزریقی با بوتاکس تزریقی چیست؟

کاربرد های درمانی بوتاکس های دیسپورت

 • رفع اسپاسم های عضلانی و ماهیچه ای: یکی از دلایل ایجاد اسپاسم های عضلانی، اختلالات و مشکلات عصبی است. تزریق بوتاکس دیسپورت یکی از روش های درمان این مشکلات است.
 • از تزریق بوتاکس دیسپورت می توان برای درمان سردردهای میگرنی نیز استفاده کرد. اگر راه حل های مختلف را امتحان کرده اید، اما هم چنان دچار این عارضه هستید، می توانید از تزریق بوتاکس استفاده کنید.
 • بوتاکس کار خود را از طریق فلج کردن عضلات و از کار انداختن آن ها انجام می دهد. اگر مثانه بیش فعالی دارید یا دچار بی اختیاری ادرار هستید، می توانید تزریق بوتاکس را امتحان کنید.
 • اختلالات گیجگاهی فکی یا تی ام جی از جمله موارد دیگری است که با بوتاکس دیسپورت درمان می شود.

مزایای بوتاکس دیسپورت چیست

همان طور که در بالا اشاره کردیم، برند دیسپورت یکی از محبوب ترین برندهای موجود در بازار است. این برند مزیت هایی نسبت به دیگر برندهای بوتاکس دارد که عبارتند از:
 • دیسپورت غلظت پائین‌ تری دارد. از این رو، پس از تزریق به خوبی در زیر پوست پخش می شود و ظاهر طبیعی تری ایجاد می کند.
 • بوتاکس دیسپورت کیفیت بالاتری دارد. بنابراین، در اغلب موارد باعث بروز حساسیت نمی شود و سیستم ایمنی بدن واکنش بدی از خود نشان نمی دهد.
 • از دیگر مزایای بوتاکس برند دیسپورت می توان به ماندگاری بالای آن نسبت به دیگر برندها اشاره کرد.

نحوه تزریق بوتاکس دیسپورت

تزریق بوتاکس یک روش غیر تهاجمی است. این روش نیازی به بی هوشی، برش  و بخیه ندارد و به راحتی در عرض چند دقیقه انجام می شود. پزشک در مرحله اول بیمار را مورد معاینه قرار می دهد و دوز بوتاکس تزریقی را مشخص می کند. سپس با محلول یا پماد بی حسی منطقه مورد نظر را بی حس می کند تا بیمار احساس درد یا ناراحتی نداشته باشد. سپس نقطه تزریق ضدعفونی می شود و مواد بوتاکس با استفاده از یک سوزن بسیار نازک وارد بدن می گردد. بوتاکس به ناحیه موردنظر تزریق می شود و عضلات را فلج می کند. عضلات پس از تزریق شل می شوند و دیگر قدرت انقباض ندارند. در نتیجه بی حرکت مانده و باعث کاهش چین و چروک و خطوط ایجاد شده بر روی پوست می شوند.

میزان ماندگاری بوتاکس دیسپورت

نتیجه تزریق بوتاکس دیسپورت پس از 24 ساعت مشخص می شود و از 6 ماه تا یک سال نیز ماندگاری دارد. دوام بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد. علاوه بر سن و شرایط بدنی، سبک زندگی افراد نیز در میزان ماندگاری بوتاکس تأثیر دارد. اگر مراقبت های پس از تزریق را به درستی رعایت کنید، می توانید میزان ماندگاری بوتاکس را افزایش دهید و مدت زمان بیشتری از مزایای آن برخوردار باشید. از جمله عواملی که بر روی میزان ماندگاری بوتاکس دیسپورت  تأثیر دارند، عبارتند از:
 • افرادی که ماهیچه های بزرگ تری دارند باید بوتاکس بیشتری تزریق کنند. میزان تزریق بوتاکس به نظر پزشک بستگی دارد و اگر به اندازه باشد، زمان ماندگاری آن را افزایش می دهد.
 • میزان ماندگاری در ماهیچه هایی که فعالیت بیشتری دارند، مانند ماهیچه های اطراف چشم­ کمتر از دیگر نقاط می باشد.
 • تعداد جلسات بوتاکس از جمله موارد تأثیر گذار در میزان ماندگاری آن است. افزایش تعداد جلسات باعث می شود تا ماهیچه ها به مرور ضعیف تر شوند و مدت بیشتری بی حرکت بمانند.
 • نکته مهم دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، سطح و عمق تزریق بوتاکس است. این مورد به نظر پزشک بستگی دارد و اگر با دقت انجام شود، نتیجه مطلوب تری دارد.
بیشتر بخوانید : عوامل موثر بر ماندگاری بوتاکس چیست؟

بوتاکس دیسپورت برای چه افرادی مناسب است؟

قبل از تزریق بوتاکس حتما با پزشک متخصص مشورت کنید و شرایط خود را با او در میان بگذارید. هر  چقدر که بوتاکس درمان امن و بی خطری باشد، باز هم برای همه افراد مناسب نیست و محدودیت هایی دارد. در صورتی که یکی از شرایط زیر را دارا هستید، نمی توانید کار بوتاکس را انجام دهید.
 • بانوان باردار و آن هایی که در دوران شیردهی به سر می برند، نباید تزریق بوتاکس انجام دهند. توصیه می شود اگر قصد انجام این کار را دارید، آن را به بعد از دوران بارداری و شیردهی موکول کنید.
 • افرادی که از داروهای رقیق کننده خون، شل کننده عضلات و مانند آن استفاده می کنند، نباید کار تزریق را انجام دهند. در صورتی که این داروها را مصرف کنید، حتما قبل از انجام تزریق با پزشک مشورت کنید و با اجازه او داروها را به طور موقت قطع نمایید.
 • افرادی که به سم بوتولینوم حساسیت دارند، نباید کار تزریق بوتاکس را انجام دهند. حساسیت افراد قبل از تزریق مورد بررسی قرار می گیرد تا مشکلی برای فرد ایجاد نشود.
 • یکی از مهم ترین نکاتی که برای تزریق بوتاکس باید به آن توجه داشته باشید، سن است. برای تزریق بوتاکس نباید بیش از حد جوان باشید یا سن بسیار بالایی داشته باشید. بوتاکس معمولا برای افراد بالای 65 سال توصیه نمی شود. قبل از تزریق با پزشک مشورت کنید و اجازه او را برای انجام این کار دریافت نمایید.
عوارض تزریق بوتاکس

عوارض بوتاکس دیسپورت چیست

تزریق بوتاکس یک تکنیک کم تهاجمی است و عوارض چندانی برای انسان ندارد. پزشک قبل از بوتاکس توصیه هایی را به فرد متقاضی می کند و از او می خواهد مراقبت هایی را قبل و بعد از تزریق انجام دهد. اگر به توصیه های پزشک به درستی گوش کنید و مراقبت های لازم را انجام دهید، از عوارض تزریق بوتاکس در امان خواهید بود. عوارض بوتاکس عبارتند از:
 • ممکن است فرد در ناحیه تزریق دچار علائمی چون کبودی یا قرمزی شود. این کبودی موقتی است و به دلیل استفاده از سوزن رخ می دهد. کبودی یا قرمزی ایجاد شده پس از چند روز برطرف می گردد. کبودی ناحیه تزریق زمانی بیشتر می شود که فرد از داروهای رقیق کننده خون استفاده کند. بنابراین، توصیه می شود حداقل از یک هفته قبل داروهای رقیق کننده خون را قطع کنید و تا یک هفته پس از تزریق بوتاکس نیز از این داروها استفاده نکنید. البته اگر طبق دستور پزشک دارو مصرف می کنید، در مورد قطع آن حتما با پزشکتان مشورت کنید.
 • ممکن است فرد در ناحیه تزریق احساس درد داشته باشد. پزشک معمولا قبل از شروع کار، نقطه تزریق را با محلول یا پماد، بی حس می کند. اگر پس از تزریق هم چنان احساس درد داشتید، نگران نباشید. این درد به دلیل نوع سوزن ایجاد می شود و به زودی بهبود می یابد.
 • اگر تزریق را در ناحیه چشم انجام می دهید، حدود 4 تا 5 ساعت پس از تزریق نباید دراز بکشید. این کار باعث می شود تا محلول تزریق شده در اطراف چشم پخش شود و مشکلاتی چون افتادگی پلک را ایجاد کند. علاوه بر این، ممکن است محلول وارد حدقه چشم شود و باعث دوبینی گردد.
 • ممکن است فرد به ماده بوتاکس آلرژی داشته باشد که در آن صورت دچار عوارضی چون کهیر روی پوست یا مشکلات تنفسی می گردد. پزشک در جلسه مشاوره این موارد را بررسی می کند و در صورت نیاز از فرد متقاضی تست حساسیت می گیرد تا از انجام کار مطمئن شود.
از دیگر عوارض تزریق بوتاکس می توان به افتادگی پلک، مشکلات بینایی، تورم صورت، لب ها، زبان و گلو، کلفت شدن صدا، ضعف عضلانی شدید، افزایش ضربان قلب  و درد در ناحیه قفسه سینه اشاره کرد. البته جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. اگر کار بوتاکس را در یک کلینیک معتبر انجام دهید و زیر نظر پزشک متخصص تزریق کنید، خطری شما را تهدید نمی کند.  بوتاکس دیسپورت برند با کیفیتی است و عوارض آن نیز نسبت به برندهای دیگر بسیار کمتر است.

قیمت بوتاکس دیسپورت در 1401 چقدر است

با توجه به شرایط فعلی اقتصادی و ارز ها نمی توانیم یک قیمت دقیق را به عنوان قیمت بوتاکس دیسپورت خدمت شما عزیزان اعلام کنیم، اما قیمت بوتاکس دیسپورت به دلار بین 325 تا 425 دلار می باشد. برای دریافت قیمت لحظه ای و همچنین مشاوره لازم برای تزریق بوتاکس دیسپورت می توانید با استفاده از راه های ارتباطی وبسایت با ما در تماس باشید.
شماره تماس کارشناسان کلینیک لادن برای مشاوره رایگان تزریق بوتاکس : 9100525-021
تفاوت بوتاکس دیسپورت یا مصپورت

تفاوت بوتاکس دیسپورت با مصپورت چیست؟

بوتاکس دیسپورت معمولا اثرات خودش را بسیار سریع از تر از بوتاکس های مصپورت نشان می دهد. این به این دلیل است که بوتاکس های دیسپورت غلظت کمتری دارد و در 24 تا 48 ساعت پس از تزریق اثر خودش را نشان می دهد که در بوتاکس مصپورت این زمان به 3 الی 7 روز افزایش پیدا می کند. همچنین لازم به ذکر است که خیلی از پزشک ها و متخصصان به دلیل غلظت کمتر استفاده از بوتاکس دیسپورت را بیشتر توصیه می کنند.
همچنین بخوانید : بوتاکس دیستون چیست؟

سخن نهایی

در این مقاله به معرفی بوتاکس دیسپورت پرداختیم و اطلاعاتی در مورد کاربردها، مزایا و عوارض آن در اختیارتان قرار دادیم. همان طور که گفتیم دیسپورت توسط یک شرکت انگلیسی تولید می شود و یکی از باکیفیت ترین برندهای بوتاکس در جهان می باشد. این برند غلظت پائینی دارد و باعث می شود تا بوتاکس به خوبی در اطراف نقطه تزریق پخش شود و طبیعی تر به نظر برسد. از بوتاکس دیسپورت برای کارهای درمانی مانند رفع گرفتگی عضلات، درمان بی اختیاری ادراری، سردردهای میگرنی و بیماری تی ام جی نیز استفاده می شود. برند دیسپورت یکی از بهترین انتخاب ها برای تزریق بوتاکس در بینی است. این تزریق برای لیفت بینی و کشیدن نوک بینی به سمت بالا انجام می شود و معمولا نتیجه مطلوبی دارد. به این نکته توجه داشته باشید که نسخه های تقلبی برند دیسپورت در بازار فراوان است. اگر قصد تزریق دارید، حتما در مورد مکان مورد نظر خود تحقیق کنید و یک کلینیک معتبر را برای انجام این کار انتخاب نمایید تا از اصل بودن محلول استفاده شده و نتیجه آن مطمئن باشید.
دیدگاه کاربران
تماس و مشاوره رایگان
09331721326