مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی صورت

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی صورت
مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی صورت
shape
مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی صورت که بهتر است بدانید! مرکز زیبایی لادن

کربوکسی تراپی یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین روش های زیبایی است. این روش برای جوان سازی پوست، ترمیم، درمان چین و چروک ها، رفع تیرگی، برطرف کردن افتادگی پوست و غیره مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا نتیجه خوبی را به دنبال دارد.

برای این که بهترین نتیجه را از درمان خود دریافت کنید، باید مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی صورت را جدی بگیرید و به دقت رعایت کنید. عدم رعایت این نکات عوارض جبران ناپذیری را به دنبال دارد و درمان شما را بی تأثیر می کند. در این مقاله در مورد مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی صورت صحبت می کنیم و اطلاعات مفیدی در این زمینه در اختیارتان قرار می دهیم. با ما همراه باشید.  

کربوکسی تراپی صورت را بهتر بشناسید

کربوکسی تراپی یکی روش نوین جوان سازی پوست است. در این روش، گاز دی اکسید کربن به زیر پوست تزریق می شود. ورود گاز دی اکسید کربن، منطقه مورد درمان را با کمبود اکسیژن مواجه کرده و بدن را به واکنش وادار می کند. در این شرایط بدن برای جبران اکسیژن، خون رسانی به منطقه درمان را افزایش می دهد. افزایش خون رسانی باعث تغذیه بهتر پوست شده و کلاژن سازی را افزایش می دهد.  

کربوکسی تراپی در ناحیه‌های مختلف بدن مانند صورت، گردن، شکم، بازوها، باسن، ران ها و ناحیه تناسلی مورد استفاده قرار می گیرد و وضعیت ظاهری پوست را بهبود می بخشد. کربوکسی تراپی یک روش کم تهاجمی و بدون درد است. این روش عارضه جانبی ندارد و مشکلی را برای انسان ایجاد نمی کند. ممکن است فرد در ناحیه درمان کمی تورم و قرمزی پوست را مشاهده نماید. این تورم کاملا طبیعی است و بعد از 48 ساعت به طور کامل برطرف می شود.  

درباره هزینه کربوکسی تراپی چه می دانید؟ بخوانید

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی صورت | کلینیک پوست و زیبایی لادن

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی صورت 

 کربوکسی تراپی صورت نیز مانند دیگر کارهای زیبایی نیاز به مراقبت هایی دارد. مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی صورت ماندگاری این عمل را بالا می برد. برخی از مهم ترین نکات مراقبتی را در ادامه می خوانیم:

تورم بعد از کربوکسی تراپی

اولین مرحله مراقبت این است که بدانید بعد از کربوکسی تراپی، ناحیه مورد درمان کمی متورم می شود. این ورم طبیعی است و پس از 24 تا 48 ساعت به طور کامل بر طرف می شود. اگر بعد از این مدت ورم پوست از بین نرفت، حتما با پزشک خود تماس بگیرید و او را در جریان شرایط قرار دهید.  

ژیم غذایی مناسب و حمام

رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و از خوردن غذاهای پرنمک و تند بپرهیزید، همچنین مصرف سیگار و الکل را تا 48 ساعت پس از جلسه درمانی خود کنار بگذارید.  توجه داشته باشید تا 24 ساعت پس از جلسه درمانی از رسیدن رطوبت به صورت خودداری کنید. این مهم است که حمام کردن در این شرایط، تأثیرات منفی روی درمان دارد و بهبود را به تعویق می اندازد.  

توجه به رطوبت ناحیه درمان

از رفتن به استخر، سونا و جکوزی خودداری کنید و تا یک ماه بعد از جلسه درمانی از قرار گرفتن در زیر نور خورشید اجتناب کنید. بدین منظور در هنگام خروج از منزل حتما از کلاه و کرم ضد آفتاب استفاده کنید. توجه داشته باشید که از رفتن به سولاریوم پرهیز کنید و برنزه کردن بدنتان را برای مدتی به تعویق بیندازید.  

بهتر است تا چند روز بعد از جلسه درمانی فعالیت سنگین ورزشی را کنار بگذارید. به این نکته توجه داشته باشید که تعریق، اثر درمان را کاهش می دهد. همچنین از لمس کردن ناحیه مورد درمان پرهیز کنید و به آن فشار وارد نکنید، به طوری که در هنگام خواب نیز به پشت بخوابید و صورت خود را روی بالش قرار ندهید.

مراجعه به پزشک  

پس از کربوکسی تراپی، پزشک از شما می خواهد تا در بازه های زمانی مشخص برای معاینه مراجعه نمایید. جلسات معاینه خود را پشت گوش نیندازید و به طور منظم دنبال کنید. اگر پزشک دارویی برایتان تجویز کرد، دارو را به طور مرتب و طبق دستورالعمل مصرف کنید. در نظر بگیرید که به هیچ عنوان از کرم ها و پمادهایی که دیگران به شما پیشنهاد می دهند، استفاده نکنید و قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید.    

بیشتر بدانید: کربوکسی تراپی زیر چشم

کربوکسی تراپی | کلینیک زیبایی لادن

هر آنچه درباره مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی صورت خواندیم

در این مقاله در مورد کربوکسی تراپی صحبت کردیم و مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی صورت را نیز در اختیارتان قرار دادیم. توصیه می شود مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی صورت را جدی بگیرید و نکات مطرح شده را با دقت رعایت کنید. رعایت این نکات، هرچند جزئی، باعث می شود تا نتیجه بهتری از درمان خود دریافت کنید و هرچه سریع تر به هدف مورد نظرتان برسید.  

دیدگاه کاربران
تماس و مشاوره رایگان
09331721326