کلینیک لادن

ترمیم بوتاکس چیست؟
ترمیم بوتاکس چیست؟
shape
ترمیم بوتاکس چیست؟ چگونه انجام می شود؟ - کلینیک لادن مرکز زیبایی لادن
ترمیم بوتاکس بعد از دو هفته تزریق بوتاکس یکی از محبوب‌ ترین و پر طرفدار ترین کارهای زیبایی در سراسر دنیاست. افرادی که به دنبال جوان سازی هستند، از تزریق بوتاکس برای طراوت و شادابی پوستشان استفاده می کنند. بوتاکس نوعی محلول است که از سمی با نام بوتولینوم تهیه می شود. این محلول با استفاده از سوزن در سطح زیرین پوست تزریق می گردد و ماهیچه ها و عضلات را از کار می اندازد. در واقع با این کار از انقباض ماهیچه ها جلوگیری کرده و خطوطی که در اثر اخم، لبخند و ... ایجاد می شوند را کاهش می دهد. بوتاکس 2 تا 3 روز بعد از تزریق خود را نشان می دهد و پس از 2 هفته به نتیجه نهایی می رسد. اگر فرد از نتیجه کار راضی نباشد، پزشک ترمیم بوتاکس بعد از دو هفته را پیشنهاد می دهد. در این مقاله در مورد ترمیم بوتاکس صحبت می کنیم و اطلاعاتی در این زمینه در اختیارتان قرار می دهیم. ترمیم بوتاکس

ترمیم بوتاکس چیست؟

بوتاکس یک درمان غیر تهاجمی است. از این درمان برای جوان سازی پوست و از بین بردن چین و چروک های ناشی از افزایش سن استفاده می شود. بوتاکس مزیت های بسیاری دارد و با توجه به کاری که انجام می دهد، می تواند تغییر قابل توجهی را در چهره ایجاد کند. از بین بردن خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم، خطوط ناشی از اخم، خط لبخند و صاف شدن پیشانی از جمله کارهای زیبایی است که با بوتاکس انجام می شود. با بوتاکس می توانید ابرو و بینی خود را به سمت بالا لیفت دهید و زیبایی خود را چند برابر کنید. بوتاکس نه تنها برای کارهای زیبایی بلکه برای درمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از بوتاکس می توانید برای رفع اسپاسم های عضلانی، درمان سردردهای میگرنی یا اختلالات گیجگاهی فکی استفاده کنید و مشکلات خود را بهبود بخشید. بوتاکس مزیت های زیادی دارد، اما یک درمان دائمی نیست. بوتاکس پس از مدتی جذب می شود و اثر خود را از دست می دهد. در نتیجه نیاز به ترمیم دارد. ترمیم بوتاکس با توجه به زمان ماندگاری آن انجام می شود و معمولا قبل از این که اثر بوتاکس به طور کامل از بین برود، کار تزریق انجام می شود. دلایل دیگری نیز برای ترمیم بوتاکس وجود دارد. گاهی اوقات پس از تزریق، خطوط و چین و چروک ها به خوبی محو نمی شوند و فرد تغییر قابل توجهی احساس نمی کند. این مسئله زمانی رخ می دهد که دوز بوتاکس به درستی انتخاب نشود یا برخی از عضلات تحت تأثیر محلول بوتاکس قرار نگیرند. در این صورت پزشک ترمیم بوتاکس را پیشنهاد می دهد. ترمیم بوتاکس دو هفته بعد از تزریق اولیه انجام می شود تا فرد را به نتیجه دلخواه برساند.
بیشتر بخوانید : بوتاکس چیست؟

ترمیم بوتاکس بعد از دو هفته

نتایج تزریق بوتاکس پس از دو هفته نهایی می شود و فرد می تواند اثرات تزریق را بر روی صورت خود مشاهده کند. اگر نتیجه به دست آمده مطابق با خواسته فرد باشد، به ترمیم بوتاکس نیازی نیست. اما اگر بوتاکس اثری بر روی چهره  نگذارد و تغییری مشاهده نشود، با توجه به نظر پزشک ترمیم بوتاکس انجام می شود. پزشک فرد را معاینه می کند و تشخیص می دهد که آیا نیاز به ترمیم دارد یا خیر. پزشک مواردی را مورد بررسی قرار می دهد و در صورتی که یکی از گزینه های زیر را مشاهده نماید، کار ترمیم بوتاکس را انجام می دهد.
  • مشاهده چین و چروک بر روی صورت
  • عدم صاف بودن پوست
  • فرد بالاتر از سن واقعی اش به نظر برسد.
  • اگر بوتاکس برای درمان تزریق شده و بهبودی در وضعیت فرد حاصل نشود.
در این مواقع پزشک یک برنامه درمانی تنظیم می کند و از فرد متقاضی می خواهد تا در بازه های زمانی مشخص برای تزریق بوتاکس به کلینیک مراجعه نماید و دوز مناسب را دریافت کند تا زمانی که به نتیجه برسد.  
راه های ارتباطی با کارشناسان کلینیک لادن برای مشاوره رایگان تزریق بوتاکس : 9100525-021

دوام اثر بوتاکس چقدر است؟

بوتاکس یک درمان دائمی نیست. این روش 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد و پس از این مدت جذب می شود و اثر خود را از دست می دهد. میزان ماندگاری بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد. سن  فرد، شدت چین و چروک ایجاد شده، متابولیسم بدن، برند محلول استفاده شده و مراقبت های پس از تزریق از جمله مواردی هستند که ماندگاری بوتاکس را کاهش یا افزایش می دهند. اگر کار تزریق بوتاکس را در یک کلینیک معتبر انجام دهید و به توصیه های پزشک به خوبی گوش کنید، می توانید زمان ماندگاری بوتاکس را افزایش دهد. اما در هر حال پس از چند ماه نیاز به ترمیم دارید. اثر بوتاکس پس از دو هفته نهایی می شود و پس از 4 ماه کم کم میزان آن کاهش می یابد. اگر قصد ترمیم بوتاکس را دارید، بهتر است قبل از این که اثر آن به طور کامل از بین برود، این کار را انجام دهید. فاصله کوتاه بین تزریق ها به تدریج عضلات را ضعیف می کند و باعث ماندگاری طولانی تر بوتاکس می گردد. ترمیم کردن بوتاکس

زمان مناسب برای ترمیم بوتاکس

همان‌ طور که در بالا اشاره کردیم، دوام بوتاکس به عوامل متعددی بستگی دارد. اعتبار کلینیک، تجربه پزشک و موادی که مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله موارد تأثیر گذار بر روی ماندگاری بوتاکس هستند. هرچه برند بوتاکس مورد استفاده شناخته شده تر و با کیفیت تر باشد، ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد بود. کلینیک های معتبر معمولا از بوتاکس های مرغوب و با کیفیت استفاده می کنند. تخصص پزشک و تجربه او نیز در مدت زمان دوام بوتاکس مؤثر است. پزشک متخصص می داند دقیقا چه نقطه ای را برای تزریق انتخاب کند و عمق تزریق و دوز مورد نیاز را به درستی تشخیص می دهد. از این رو، نتیجه کار بهتر و قابل قبول تر خواهد بود. علاوه بر موارد عنوان شده، مراقبت های بعد از تزریق نیز در نتیجه کار و میزان ماندگاری آن مؤثر است:
  • گاهی اوقات پزشک استفاده از کرم های موضعی را به فرد پیشنهاد می دهد. این کرم ها حاوی مواد مفید و ویتامین سی هستند و در کنار بوتاکس باعث احیای پوست شده و نتیجه را بهبود می بخشند.
  • پس از تزریق بوتاکس توصیه می شود تا کمتر در معرض نور آفتاب قرار بگیرید. نور مستقیم خورشید جریان خون را افزایش می دهد و باعث کاهش اثرگذاری بوتاکس می شود. در صورت ضرورت حتما از کرم ضد آفتاب، عینک و کلاه آفتابی استفاده کنید و از این طریق جلوی اشعه های مضر خورشید و برخورد آن با پوستتان را بگیرید.
  • فعالیت های شدید ورزشی از دیگر مواردی است که باعث کاهش دوام بوتاکس می شود. ورزش های سنگین انقباضات عضلانی را افزایش می دهد و عملکرد بوتاکس را محدود می کند.
  • رژیم غذایی سالم را فراموش نکنید. غذاهای فرآوری شده و شیرینی ها از جمله مضرترین موادی هستند که بر روی سلامت پوست انسان تأثیر می گذارند. تا جایی که می توانید از این مواد دوری کنید و مواد مغذی را جایگزین آن نمایید.
  • تنش های روحی از دیگر مواردی است که باعث کاهش دوام بوتاکس می شود. تا جایی که می توانید از استرس به دور باشید و از فعالیت هایی چون یوگا برای آرامش بیشتر کمک بگیرید.
رعایت این موارد ماندگاری بوتاکس را افزایش می دهد و زمان ترمیم آن را به تعویق می اندازد­­­.
بیشتر بخوانید : ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

هزینه ترمیم بوتاکس چقدر است؟

هزینه ترمیم بوتاکس به عوامل متعددی بستگی دارد که از بین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: اعتبار کلینیک: هرچه کلینیک معتبرتر باشد و خدمات بهتری به مراجعه کنندگان ارائه دهد، هزینه آن نیز بالاتر خواهد بود.

مهارت فرد متخصص

تزریق بوتاکس حساسیت بالایی دارد و باید به دست افراد متخصص و حرفه ای انجام گیرد. هرچه تجربه و مهارت فرد تزریق کننده بالاتر باشد، هزینه ای که از فرد متقاضی دریافت می کند، بیشتر خواهد بود.

حجم بوتاکس تزریقی

مقدار بوتاکسی که به فرد تزریق می شود به نظر پزشک بستگی دارد. پزشک منطقه مورد درمان را معاینه می کند و با توجه به عمق خطوط و شدت چین و چروک ایجاد شده، دوز تزریقی را مشخص می نماید. هرچه مقدار بوتاکس تزریقی بیشتر باشد، هزینه آن نیز بالاتر خواهد بود. اگر می خواهید هزینه ترمیم بوتاکس را قبل از انجام آن بدانید­، باید به کلینیک موردنظر مراجعه نمایید و با پزشک در این رابطه صحبت کنید. پزشک شرایط شما را مورد بررسی قرار می دهد و هزینه بوتاکس را به اطلاع شما می رساند.

سخن نهایی

در این مقاله در مورد ترمیم بوتاکس صحبت کردیم و اطلاعاتی در این زمینه در اختیارتان قرار دادیم. همان طور که گفتیم ترمیم بوتاکس دلایل متعددی دارد. گاهی اوقات ترمیم بوتاکس بعد از دو هفته انجام می شود. این در صورتی که است که تزریق انجام شده نتیجه دلخواه را نداشته باشد. در این صورت پزشک ترمیم بوتاکس را به متقاضی پیشنهاد می دهد تا نتیجه کار را بهبود بخشد. ترمیم بوتاکس پس از 4 تا 6 ماه نیز صورت می گیرد. بوتاکس حدود 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد و پس از آن کم کم اثر خود را از دست می دهد. در این موارد به فرد توصیه می شود قبل از این که اثر بوتاکس به طور کامل از بین برود، کار تزریق را مجددا انجام دهد. برای این که نتیجه خوبی از تزریق بوتاکس دریافت نمایید و میزان ماندگاری آن را افزایش دهید­، توصیه می کنیم حتما این کار را در یک کلینیک معتبر انجام دهید و تزریق را به دست یک متخصص باتجربه بسپارید.
دیدگاه کاربران
تماس و مشاوره رایگان
09331721326