کلینیک لادن

shape
تزریق بوتاکس برای میگرن چگونه است؟ درمان میگرن با بوتاکس! مرکز زیبایی لادن

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که تزریق بوتاکس برای میگرن نیز توصیه می شود. بوتاکس، همان سم بوتولینوم است که خوردن آن می تواند موجب مرگ مغزی و فلج کلیه ی اعصاب شما شود. اما امروزه یکی از بهترین روش ها درمان بیماری میگرن، تزریق بوتاکس برای میگرن است. به طور کلی از این سم می توان در تزریق برای از بین بردن چین و چروک ها و درمان برخی بیماری ها مثل میگرن استفاده کرد. در این مقاله قرار است در رابطه با نحوه ی عملکرد بوتاکس برای میگرن و درمان آن با بوتاکس صحبت کنیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد تزریق بوتاکس برای میگرن به دست آورید.

تزریق بوتاکس برای میگرن

تزریق بوتاکس برای میگرن چگونه باعث بهبود سردرد می شود؟

بوتاکس در واقع همان سم باکتری کلستریدیوم بوتولینیوم است. این سم میتواند در تن های ماهی و کنسرو ها به وفور تولید شود. اگر انسان این سم را بخورد قطعا بر سیستم عصبی او اثرات مضر فراوانی می گذارد و می تواند باعث فلج شدن عضلات و اعصاب، تنگی نفس، خفگی، دوبینی و نهایتا مرگ افراد شود. این در حالی است که اگر از این سمت به عنوان دارو و روش درمانی استفاده کنیم می تواند اثرات مفید فوق‌العاده ای داشته باشد. برای مثال از تزریق این سم می توانید در رفع خطوط اخم و چین و چروک های صورت استفاده کنید.

در واقع پزشکان توانسته اند از خاصیت فلج کنندگی این سم بهره ی ویژه ای ببرند. اگر از بوتاکس برای عضلات خود استفاده کنیم، عضلات به مدت کوتاهی حالت فلج شدگی پیدا می کنند. به طوری که پوست صورت تان برای مثال کاملا صاف خواهد شد. همچنین امروزه علاوه بر رفع خطوط و چین و چروک برای درمان بیماری های اعصاب و روان نیز استفاده می شود. مثلا برای درمان تیک چشمی، دیستونی گردن، تیک گردنی و حتی میگرن نیز بوتاکس یک راه بسیار مناسب و فوق‌العاده است. تزریق بوتاکس برای میگرن یکی از بهترین راه های درمان میگرن می باشد که در ادامه به جزئیات آن بیشتر خواهیم پرداخت.

تاریخچه ی تزریق بوتاکس برای میگرن

افرادی که در گذشته برای درمان و رفع چین و چروک های خود به مراکز درمانی مراجعه می کردند و میگرن هم داشتند تجربه ی بسیار جالبی را به پزشکان خاطر نشان کردند. این افراد گفته بودند که درد های میگرنی آن ها کاهش پیدا کرده و تا حد خیلی زیادی بهبود یافته اند. همین مساله باعث تعجب و کنجکاوی پزشکان و محققان شد. پس از بررسی های به عمل آمده پزشکان و محققان متوجه شدند که بوتاکس تاثیر بسیار شگفت آور و فوق‌العاده ای بر میگرن دارد به طوری که با تزریق بوتاکس برای میگرن می توانید میگرن خود را کاملا درمان کنید!

معمولا فردی که دچار بیماری میگرن است حدودا 15 روز متوالی از سر دردهای شدید شکایت می کند که این درد ها ممکن است بر اثر سر و صدا و نور زیاد تشدید شوند. همچنین گاهی حدودا 3 ماه طول بکشند.

تزریق بوتاکس برای میگرن

به چه نوع سردردهایی میگرن گفته می شود؟

گاهی اوقات سردرد هایمان به گونه ای اند که یک طرف سر را درگیر می کنند. اگر در این نوع از سر درد ها به نور و صدا حساسیت زیادی داشته باشید و نبض دار باشند احتمالا به میگرن دچار هستید و برای درمان آن باید به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کنید.

در میگرن دو نکته ی اساسی وجود دارد که باید به این علائم توجه ویژه ای داشته باشید:

  1. دردهای ممتد و یک طرفه ی سر
  2. دردهای نبض دار و حساس به نور و صدا

استمرار در درد های میگرنی و یکطرفه بودن آن ها جزء موارد بسیار مهمی هستند که باید جدی گرفته شوند. گاهی اوقات افراد با میگرن های مداوم و شدید به گونه ای با علایم شدید تر دست و پنجه نرم می کنند که فعالیت های روزانه شان مختل می شود. برای مثال بی اشتهایی، تهوع شدید و استفراغ از جمله علائمی هستند که ممکن است فرد میگرنی در ماه چندین بار دچار آن شود.

چند نوع سر درد میگرنی داریم؟!

به طور کلی سه نوع سر درد میگرنی وجود دارد:

میگرن مزمن:

این نوع سر درد میگرنی به گونه ای است که فرد حدودا 15 روز در ماه را سر درد دارد که بر اساس کرایتریای میگرنی 8 روز به طول می انجامد و 3 ماه از سال را معمولا دچار سردرد هستند.

میگرن شایع:

شایع تزین نوع سردرد میگرنی در خانم ها و اقایان سردرد میگذنی شایع است که گاهی اوقات با درد های شدید نبض دار و یک طرفه اتفاق می افتد.

میگرن کلاسیک:

در میگرن کلاسیک قبل از شروع سردرد فرد به پیش درآمدهایی دچار می شود. مثلا در بینایی و دید او جرقه های نورانی مشاهده می شود.

میگردن کلاسیک

درمان بیماری میگرن چگونه انجام پذیر است؟

برای درمان این بیماری در وهله ی اول بهتر است به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کنید. مسلما پزشک متخصص با تشخیص نوع بیماری و راه درست درمان و بهبود آن به شما کمک زیادی خواهد کرد. ولی به طور کلی دو روش برای درمان میگرن وجود دارد:

1.دارو درمانی

در روش دارو درمانی با توجه به نوع میگرنی که دارید پزشک برای شما داروهای خوراکی تجویز می کند این داروها معمولا اثر مناسبی بر درمان میگرن و رفع سر دردهای شما دارند. همچنین علاوه بر دارو درمانی، پزشک متخصص مغز و اعصاب به شما توصیه می کند که سبک زندگی خود را سالم تر کنید. برای مثال تنظیم خواب و بیداری، کاهش وزن، رژیم غذایی مناسب، ترک سیگار، عدم مصرف غذاهای محرک بیماری و... از جمله کارهایی هستند که به بهبود و درمان این بیماری کمک بسیار زیادی می کنند.

2.راهکارهای پزشکی

برای برخی افراد استفاده از داروهای میگرن به علت ایجاد عوارضی که دارند چندان خوشایند نیست. از طرفی ممکن است دارو درمانی برای همه ی افراد مناسب نباشد و در درمان بیماری آن ها مؤثر نباشد. به همین دلیل در این موارد پزشکان راه های دیگری را پیشنهاد می کنند که یکی از مؤثر ترین آن ها درمان میگرن با استفاده از روش تزریق بوتاکس برای میگرن است. روش طرفداران زیادی دارد و بهترین روش برای درمان میگرن تزریق بوتاکس است.


دیدگاه کاربران
تماس و مشاوره رایگان
09331721326