کلینیک لادن

shape
تزریق بوتاکس برای لبخند لثه ای - تزریق بوتاکس لثه - کلینیک لادن مرکز زیبایی لادن
تزریق بوتاکس برای لبخند لثه ای روشی برای مدیریت چهره و جلوگیری از نابهنجاری آن در زمان خندیدن می باشد. لبخند لثه ای یا گامی اسمایل عارضه ای ظاهری است که در هنگام خندیدن یا حرف زدن باعث نمایان شدن لثه ها می  شود. لبخند لثه ای یا گامی اسمایل به دلایل ژنتیکی مختلفی مثل کوتاه بودن لب بالایی، بافت لثه اضافی یا  داشتن دندان های کوچک ایجاد می شود. در بیشتر موارد لبخند لثه ای زمانی ایجاد می شود که ماهیچه مسئول حرکت لب بالایی بیش از حد فعالیت داشته باشد و در هنگام حرف زدن یا لبخند زدن به شکل قهقهه  باعث نمایان شدن لثه ها به شکل نابهنجار و نامتوازن شود. در ادامه این محتوا در مورد تزریق بوتاکس برای لبخند لثه ای صحبت های بیشتری خواهیم کرد. هزینه تزریق بوتاکس برای لبخند لثه ای

لبخند لثه ای چیست؟ منظور از تزریق بوتاکس برای لبخند لثه ای چیست؟

لبخند لثه ای به حالتی گفته می شود که به شکل ناخودآگاه مقدار زیادی از بافت اضافی لثه در هنگام خندیدن یا حرف زدن نمایان می شود. این حالت می تواند باعث نابهنجاری چهره شده و فرد برای جلوگیری از نمایان شدن آن سعی کند به اشکال مختلف در هنگام حرف زدن و خندیدن دهان خود را بپوشاند. حتی در خیلی از موارد فرد ممکن از سعی کند خنده های خیلی بزرگ برای نمایان نشدن لثه ها به لب نیاورد و از آن جلوگیری کند.

دلیل ایجاد لبخند لثه ای - چرا تزریق بوتاکس برای لبخند لثه را انجام بدیم؟

لبخند لثه ای یا گامی اسمایل که در زمان خندیدن یا حرف زدن باعث نمایان شدن بیش از حد لثه بالا می شود ممکن است به دلایل ژنتیکی  مختلفی ایجاد شود که از مهمترین دلایل ژنتیکی ایجاد لبخند لثه ای می توان به مواردی مثل کوتاه بودن لب بالایی، بافت لثه اضافی، دندان های کوچک اشاره کرد. حتی گاهی در اثر تصادف یا ورزش های رزمی مثل بوکس ممکن است در اثر ضربه های شدید لثه و دهان آسیب ببیند و پس از درمان و بهبودی لبخند لثه ای در دهان افراد مختلف ایجاد گردد. به طور کلی اینگونه می توان گفت که لبخند لثه ای زمانی ایجاد می شود که ماهیچه مسئول حرکت لب بالایی بیش از اندازه فعالیت داشت باشد و در هنگام باز شدن دهان برای خندیدن یا حرف زدن بیش از اندازه لب را به بالا برده و لثه بالایی بیش از اندازه نمایان گردد که این شرایط  ممکن است باعث  نابهنجاری چهره شود. فعالیت بیش از اندازه ماهیچه  لب بالایی باعث می شود لب بالایی در هنگام حرف زدن یا خندیدن بالا تر از حد طبیعی قرار گیرد در این شرایط بیشتر بافت لثه بالایی نمایان می گردد و به همین دلیل به نام لبخند لثه ای هم  خوانده می شود.  
همچنین بخوانید: تزریق بوتاکس لب
  تزریق بوتاکس برای لبخند لثه ای امکان پذیر است؟

چگونه می توان لبخند لثه ای را بر طرف نمود؟

لبخند لثه ای یا گامی اسمایل  در بیشتر موارد یک حالت طبیعی از آناتومی بدن انسان می باشد که ممکن است برای خیلی از افراد قابل تحمل نباشد و این حالت را نشانه عدم توازن چهره و پایین آمدن کیفیت دیداری آن بدانند و به انحاء مختلف درصدد بر طرف کردن آن بر می آیند. در گذشته برای برطرف کردن گامی اسمایل تنها راه ممکن استفاده از جراحی بوده است که می توانسته پرهزینه و زمان بر باشد و گاهی از اوقات نتایج قابل قبولی را هم به دنبال نداشته باشد. اما امروز با پیشرفت هایی که در علم پزشکی اتفاق افتاده است یک راه حل سریع، آسان و مقرون به صرفه برای اصلاح لبخند لثه ای یا گامی اسمایل استفاده از بوتاکس می باشد.

تزریق بوتاکس برای بر طرف کردن لبخند لثه ای

یکی از روش هایی که در سال های اخیر برای برطرف کردن لبخند لثه ای یا گامی اسمایل از آن استفاده می شود تزریق بوتاکس یا دیستورت می باشد. در این روش پزشکان زیبایی با دو تزریق سریع بوتاکس به عضلات بالا برنده لب بالایی باعث فلج شدن یا ضعف عضلات شده و از بالا رفتن بیش از اندازه آن در هنگام حرف زدن یا خندیدن جلوگیری می کنند. در این روش گاهی اوقات برای پر کردن لب بالایی و پوشاندن خط لثه از فیلرهای بافت نرم هم متناسب با شرایط استفاده می شود. درمان و بر طرف کردن لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس یکی از روش های متداولی است که اگر با دقت و اصولی انجام شود می تواند راهی آسان و مقرون به صرفه برای داشتن لبخندی زیبا و متوازن باشد که موجب حفظ  تعادل چهره شود. بوتاکس تزریق شده در عضلات دو طرف لب بالا  باعث آزاد شدن  ماده شیمیایی به نام استیل کولین می شود. آزاد شدن این ماده با فلج کردن ماهیچه ها از انقباض و انبساط آن ها جلوگیری کرده و باعث می شود شرایط چهره متوازن تر گردد. همانطور که گفته شد بوتاکس با  دو تزریق سریع انجام شده و نتایج آن بین 3 تا 14 رو پس از تزریق قابل مشاهده می باشد. روال بهبود لبخند لثه ای به این شکل است که 2 تا 3 روز پس از تزریق بهبود لب بالا آغاز شده و بالا رفتن آن به مرور کم و کمتر می شود معمولا پس از 14 روز شرایط لب بالا به تعادل می رسد و از نمایان شدن لثه بالا جلوگیری می کند. همچنین باید به این نکته توجه داشت که تزریق بوتاکس برای بر طرف کردن خط خنده یک روش دائمی نیست و ماندگاری آن بین 3 تا 4 ماه در نوسان می باشد و برای داشتن شرایط متوازن و از بین رفتن خط خنده انجام تزریق باید هر 4 تا 6 ماه باید به شکل پشت سرهم  تکرار گردد. پس از تزریق بوتاکس برای بر طرف کردن لبخند لثه ای توصیه می شود که ماهیچه های هدف حتی المقدور برای چند ساعت فعال نگاه داشته شود و از قرار گرفتن آن در معرض گرما و سرما و انجام ورزش های سنگین خود داری گردد. همانطور که گفته شد ماندگاری تزریق بوتاکس برای لبخند لثه ای موقتی بوده و بین 8 تا 12 بیشتر هفته باقی نمی ماند‌.
همچنین بخوانید: تزریق بوتاکس پیشانی چگونه است؟

مزایا و معایب تزریق بوتاکس برای لبخند لثه ای

در گذشته تزریق بوتاکس بیشتر برای برطرف کردن چین و چروک صورت و گردن انجام می شد اما امروزه با توجه به ویژگی های بوتاکس از آن  برای برطرف کردن لبخند لثه ای هم استفاده می شود. گامی اسمایل یا تزریق بوتاکس برای لبخند لثه ای مثل بقیه روش های درمانی دارای مزایا و معایبی است که در ادامه سعی می شود مهمترین آن ها مورد بررسی قرار گیرد‌. از جمله مهمترین مزایای تزریق بوتاکس  برای اصلاح لبخند لثه ای آن است که در بوتاکس گامی  اسمایل یا لبخند لثه ای جلسات درمانی معمولا کوتاه مدت است و بیش از 30 دقیقه طول نمی کشد. تزریق های بوتاکس کمترین حالت تهاجمی را داشته و هیچگونه دردی ایجاد نمی کند‌. در این روش درمانی نتایج بهبودی نسبت به روش های دیگر از سرعت بالاتری برخوردار است. انجام بوتاکس برای برطرف کردن لبخند لثه ای از روش های دیگر  هزینه کمتری داشته و مقرون به صرفه تر است. در این روش میزان تزریقات با توجه به اهداف درمانی قابل تنظیم بوده و می توان آن را به راحتی مدیریت نمود. نتایج به دست آمده در روش تزریق بوتاکس برای اصلاح  لبخند لثه ای کاملا طبیعی و متناسب با شرایط چهره می باشد. انجام تزریق بوتاکس برای لبخند لثه ای دوران نقاهت نداشته و برای رسیدن به شرایط مناسب نیاز به ریکاوری ندارد. تزریق بوتاکس برای لبخند لثه ای معمولا معایب و عوارض خاصی ندارد. معمولا بروز عوارض جانبی در اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس به ندرت اتفاق می افتد و اگر انجام این روش عوارض داشته باشد خود را در روز های اولیه پس از درمان نشان می دهد. این عوارض معمولا موقتی بوده و خود بخود در هفته های نخستین درمان برطرف می شود. برای به حداقل رساندن عوارض ناشی از تزریق بوتاکس برای لبخند لثه ای و تسریع در روند بهبودی باید به مراقبت های توصیه شده پزشک پس از انجام تزریق بوتاکس به شکل مطلوب توجه گردد.  

چه کسانی می توانند با تزریق بوتاکس لبخند لثه ای خود را درمان کنند؟

  بهترین روش برای اطمینان از کار آمد بودن تزریق بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه ای  در افراد مختلف مراجعه به مراکز زیبایی معتبر و مشورت با پزشکان متخصص و ماهر در این زمینه می باشد. اما به طور کلی برای انجام تزریق بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه ای می توان معیارهای پذیرفته شده در این زمینه را که در ادامه می آید بررسی نموده سپس برای انجام این کار اقدام نمود. از معیار های پذیرفته شده ای که می تواند ملاک مناسب و مشخص برای انجام بوتاکس باشد شرایط سنی است یعنی بهترین سن برای تزریق بوتاکس و اصلاح لبخند لثه ای داشتن 25 تا 65 سال سن می باشد. از دیگر نکات مهم برای تزریق بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه داشتن دندان های سالم و استفاده منظم از نخ دندان و مواد شوینده دهان می باشد. عدم مبتلا بودن به بیماری های دهان و دندان بخصوص لثه ها، صاف و مناسب بودن پوست چهره و بخصوص اطراف دهان می تواند معیاری مهم در تزریق بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه ای  باشد. از دیگر نکاتی که در زمان انجام تزریق بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه ای باید به آن توجه شود وضعیت لب ها در زمان انجام این کار است یعنی هرچه لب ها شرایط نرمال تری داشته باشند نتیجه کار مطلوب تر خواهد شد.  
همچنین بخوانید: بوتاکس زیر بغل 
تزریق بوتاکس برای لبخند لثه ای چگونه است؟  

چه کسانی باید از تزریق بوتاکس برای لبخند لثه ای خود داری کنند؟

  تزریق بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه ای برای همه افرادی که به بیماری خاصی مبتلا نبوده و داروهای خاصی را مصرف نمی کنند بلامانع است. منتهی باید به این‌ نکته توجه نمود که افرادی هم هستند که ممکن است تزریق بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه ای برای آن ها مضر باشد و برای جلوگیری از طبعات بد تزریق بوتاکس  باید حتی المقدور از انجام آن خود داری کنند. از جمله افرادی که باید از تزریق بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه ای خود داری کنند مادران باردار و شیرده یا مادرانی که در آستانه بارداری هستند. همچنین کسانی که دچار بیماری های مثل ابتلا به بیماری های عضلانی نظیر فلج بل هستند یا  کسانی  که مبتلا به انواع بیماری های عصبی عروقی باشند باید از تزریق بوتاکس خود داری کنند. همچنین کسانی که هرگونه دارو بخصوص داروهای  تاثیر گذار بر انعقاد خون مصرف می کنند  یا دچار  استرس می شوند باید  قبل از انجام هر کاری به  پزشک متخصص زیبایی اطلاع رسانی نمایند  تا در ادامه روند استفاده از تزریق بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه ای دچار مشکل نشوند.
همچنین بخوانید : درمان میگرن با بوتاکس چگونه است؟

 هزینه تزریق بوتاکس برای  اصلاح لبخند لثه ای چقدر است؟

  هزینه تزریق بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه ای بسته به میزان یا واحد بوتاکس تزریق شده، شدت عارضه لبخند لثه ای یا گامی اسمایل، میزان تبحر و مهارت متخصص تزریق بوتاکس، کیفیت نتیجه ای که قرار است حاصل شود، شرایط بدنی و سلامت بیمار و ... می تواند متفاوت باشد. به طور کلی هزینه  تزریق بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه ای از روش های دیگر مثل جراحی ارزان تر و مقرون به صرفه تر بوده و  عوارض کمتری دارد‌.  البته برای حفظ نتایج آن باید این روش هر 4 تا 6 ماه یک بار تکرار شود تا  ماندگاری آن افزایش پیدا کرده و بتوان نتایج آن را حفظ نمود. بنابراین هزینه درمان با توجه به شرایط بیمار، نوع و کیفیت مرکز زیبایی و تعداد جلساتی که برای ماندگاری ترزیق بوتاکس در نظر گرفته می شود می تواند متفاوت باشد. لذا برای بدست آوردن نتایج مطلوب از تزریق بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه ای و مدیریت هزینه های جاری باید تمام مواردی که ممکن است در هزینه ها و کیفیت کار تاثیر گذار باشد مورد توجه قرار گیرد.

سخن پایانی

تزریق بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه ای یا گامی اسمایل از روش های جدید و غیر تهاجمی برای از بین بردن شرایط نامطلوب چهره و بیرون زدگی لثه بالایی است که در هنگام حرف زدن یا قهقهه زدن به شکل نابهنجاری نمایان می شود. در گذشته برای برطرف کردن این عارضه از روش های تهاجمی مثل جراحی استفاده می گردید. اما امروزه با پیشرفت هایی که در زمینه پزشکی رخ داده است برای بر طرف کردن لبخند لثه ای یا گامی اسمایل از تزریق بوتاکس استفاده می شود. روال تزریق بوتاکس به این شکل است که با دو بار تزریق سریع بوتاکس به عضلات بالا برنده لب ها باعث فلج شدن آن ها شده و پس از یک دوره 3 تا 14 روزه فاصله لب بالایی از دندان ها در هنگام خندیدن یا حرف زدن کم ، کم کاهش پیدا می کند تا به حد نرمال برسد. هرچند ماندگاری بوتاکس موقتی است و برای حفظ شرایط موجود تزریق بوتاکس هر 4 تا 6 ماه یک بار باید تکرار شود اما از نظر عوارض جانبی و کیفیت درمان  و هزینه های پرداخت شده می تواند نسبت به روش های دیگر شرایط بهتری داشته باشد.
دیدگاه کاربران
تماس و مشاوره رایگان
09331721326