کلینیک لادن

تزریق بوتاکس بینی موثر است؟
تزریق بوتاکس بینی موثر است؟
shape
تزریق بوتاکس بینی موثر است؟ عوارض و هزینه های بوتاکس بینی مرکز زیبایی لادن
کار بوتاکس بینی چیست و چگونه و چرا  انجام می شود ؟ برسی کامل بوتاکس بینی   بوتاکس در نواحی مختلفی از صورت و حتی بدن تزریق می ‌شود که بینی یکی از آن‌ هاست. امروزه تزریق بوتاکس بینی یک روش مؤثر و کم خطر محسوب می شود .اگر از بینی خود راضی هستید و دوست دارید تغییرات کوچکی در آن ایجاد کنید یا فرم بهتری به بینی تان بدهید، می توانید از بوتاکس بینی استفاده نمایید. با این روش نقص های بینی خود را اصلاح کنید و یک بینی زیباتر و خوش فرم تر داشته باشید تزریق بوتاکس به بینی

آیا بوتاکس بر روی اندازه بینی تأثیر دارد؟

تزریق بوتاکس امکان بزرگ تر کردن بینی را نیز در اختیار شما قرار می‌ دهد. اگر بینی کوچکی دارید و قصد دارید اندازه آن را متناسب با صورت خود تغییر دهید، می توانید از این روش  کمک بگیرید. بوتاکس بینی تنها 15 دقیقه طول می کشد و دردسر های عمل جراحی را نیز ندارد.

عملکرد بوتاکس  نوک بینی چگونه است؟

بینی دارای 3 عضله جداگانه است. یکی از این عضلات از قسمت پایینی بینی شروع می شود و به بخش بالایی فک می رسد. بوتاکس عضله پایین برنده را فلج می کند و بینی را به سمت بالا سوق می دهد. این روش سیگنال‌ های عصبی که باعث افتادگی بینی می‌ شوند را مسدود می کند و از این طریق قدرت انقباض عضلات را از آن ها می گیرد. در نتیجه نوک بینی فرم بهتری پیدا می کند ، سطح بینی  پس از تزریق بوتاکس صاف و یک دست می شود و ظاهری پرتر و جذاب تر به آن می بخشد. با بوتاکس بینی می‌ توانید چروک های ریز و خطوطی که در اثر خنده ایجاد می شوند را نیز از بین ببرید. درست است که بوتاکس مزایای بیشتری نسبت به عمل جراحی بینی دارد و خطرات و عوارض آن نیز کمتر است، با این حال روش مناسبی برای همه افراد محسوب نمی‎ شود. برای انجام این کار باید به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید و زیر نظر یک پزشک متخصص باشید. پزشک با استفاده از پماد های موضعی نوک بینی را بی حس می کند. سپس ناحیه مورد درمان را ضدعفونی می کند تا سوزن باعث ورود میکروب و ایجاد عفونت نشود. بوتاکس از طریق سرنگ های  مخصوص به نقاط مورد نظر تزریق می شود. این کار تنها چند دقیقه طول می کشد و نتیجه کار پس از 3 تا 5 روز مشخص می گردد.

تزریق بوتاکس برای شما مناسب است، اگر:

 • در بینی خود برآمدگی یک دست و مسطح دارید و می خواهید آن را اصلاح کنید.
 • می خواهید بینی شما متناسب با دیگر اجزای صورتتان باشد.
 • قصد دارید نوک بینی تان را به سمت بالا لیفت دهید.
 • لبه‌ های سوراخ بینی تان بسیار بالاست و می خواهید کمی به سمت پایین کشیده شود.
اگر به سن بلوغ رسیده اید و از سلامت جسمانی برخوردارید، می توانید از تزریق بوتاکس نواقص کوچکی که در بینی تان وجود دارد را برطرف کنید و آن را خوش فرم تر نمایید.

بوتاکس بینی برای چه افرادی انجام می شود؟

در واقع می توان گفت بوتاکس بینی در صورتی انجام می شود که فرد بینی متعادلی داشته باشد. بوتاکس نمی تواند بینی را خیلی بزرگ یا خیلی کوچک کند. تنها می تواند تغییرات کوچکی در آن ایجاد نماید و تناسب آن را با دیگر اجزای صورت حفظ کند. بنابراین، باید واقع بین باشید و از تزریق بوتاکس انتظار نتایج خارق العاده نداشته باشید. پزشک در جلسه مشاوره بینی فرد متقاضی را مورد بررسی قرار می‌ دهد و با توجه به فرم بینی، نتیجه را به اطلاع فرد می رساند.
همچنین بخوانید : همه چیز در مورد تزریق بوتاکس برای میگرن

شما کیس مناسبی برای بوتاکس بینی نیستید اگر:

 • بینی بیش از حد تخت باشد یا فرورفتگی داشته باشد.
 • بینی بیش از حد کوتاه یا عریض باشد.
 • بینب بیش از حد بزرگ باشد یا نوک تیزی داشته باشد.

آیا با بوتاکس بینی را  کوچک می کند؟

اغلب افرادی که به فکر بوتاکس بینی هستند، قصد کوچک کردن آن را دارند. در واقع این روش را جایگزینی برای عمل بینی می دانند و با توجه به ترسی که از جراحی دارند، به دنبال روش های جایگزین می گردند. دقت داشته باشید که بوتاکس بینی جایگزین جراحی نیست و تغییری در ساختار آن ایجاد نمی کند. تزریق بوتاکس انقباض ماهیچه های اطراف بینی را محدود می کند و از این طریق باعث باریک تر شدن بینی می شود. در واقع، بینی پس از تزریق بوتاکس لاغرتر و ظریف تر به چشم می آید اما کوچک تر نمی شود. این روش روی بینی‌های استخوانی بهتر عمل می کند و برای بینی های گوشتی چندان مناسب نمی باشد. اگر بینی گوشتی دارید، عمل جراحی بینی راه حل بهتری برای کوچک تر کردن و فرم دادن به آن است. مزایای تزریق بوتاکس بینی

مزایای تزریق بوتاکس بینی

تزریق بوتاکس یک روش کم تهاجمی است. این روش نیاز به جراحی ندارد و بدون درد و خونریزی انجام می شود. این تزریق در عرض چند دقیقه انجام می شود، دوران نقاهت ندارد. بوتاکس دائمی نیست وتغییراتی که در اثر بوتاکس ایجاد می شوند، برگشت پذیر هستند. اگر به هر دلیلی از بینی خود راضی نیستید، کافیست چند ماهی صبر کنید تا بوتاکس جذب بینی شود و اثر آن به طور کامل از بین برود؛ بنابراین، جای هیچ گونه نگرانی در این مورد وجود ندارد. از دیگر مزایای تزریق بوتاکس می توان به هزینه پائین آن اشاره کرد، بوتاکس نسبت به عمل جراحی ارزان تر است و ضرر چندانی به جیب شما وارد نمیکند .

عوارض تزریق بوتاکس بینی

با وجود این که تزریق بوتاکس بینی یک روش کم تهاجم و ایمن به حساب می آید ، اما اگر در یک کلینیک معتبر، زیر نظر پزشک حرفه ای و متخصص انجام نشود شما را سخت به دردسر خواهد انداخت. پزشک باید تخصص و تجربه کافی برای تزریق درنقطه درست را داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است فرد با عوارض شدیدی مواجه گردد.

عوارض احتمالی بوتاکس بینی عبارتند از:

 • افتادگی لب ها
 • لبخند غیر قرینه
 • اختلال عملکرد دهان
 • دوبینی
 • ریزش اشک غیر طبیعی

 ماندگاری بوتاکس بینی

میزان ماندگاری بوتاکس معمولا بین 1 تا 2 سال متغیر است. در طول این مدت، بینی مواد بوتاکس را جذب می کند و دوباره به حالت اولیه خود بر می گردد. اگر از بوتاکس خود راضی بودید و نتایج به دست آمده را دوست داشتید، می توانید مجددا به مرکز زیبایی مراجعه نمایید و آن را تمدید کنید. برند بوتاکس، نحوه تزریق، سن، میزان افتادگی یا چین و چروک ایجاد شده­ و متابولیزم بدن شما از جمله مواردی است که بر روی میزان ماندگاری تأثیر می‎گذارد. بوتاکس برای نوک بینی

هزینه بوتاکس بینی چقدر است؟

هزینه این روش به المان های  متعددی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به اعتبار کلینیک، تجربه پزشک، برند بوتاکس، میزان افتادگی یا عمق چین و چروک ایجاد شده­ اشاره کرد. بوتاکس بینی معمولا در یک جلسه انجام می شود، اما اگر میزان چین و چروک یا افتادگی شدید باشد، ممکن است پزشک چندین مرحله بوتاکس را تجویز کند. در این صورت دوز تزریقی بیشتر بوده و در نتیجه  هزینه کار نیز بالاتر خواهد بود. برند بوتاکس یکی از مهم ترین عواملی است که بر روی قیمت آن تأثیر گذار است. بوتاکس دیسپورت یکی از بهترین برندها برای تزریق بینی محسوب می شود که از قیمت بالایی هم برخوردار است. برند زئومین، محصول کشور آلمان نیز برای تزریق در بینی پیشنهاد می شود؛ از جمله بهترین و گران ترین برندهای موجود در بازار است. مورد دیگری که برهزینه بوتاکس تأثیر دارد، اعتبار کلینیک و پزشک است. هرچه اعتبار کلینیک بیشتر باشد و پزشک تخصص و تجربه بالاتری داشته باشد، هزینه بیشتری را از متقاضی دریافت می کند. منطقه جغرافیایی که کلینیک در آن قرار دارد، تجهیزات موجود در کلینیک و خدماتی که به مراجعه کنندگان ارائه می شود نیز از دیگر عوامل تأثیر گذار بر روی هزینه بوتاکس می باشد .

کلام آخر

در این مقاله در مورد تزریق بوتاکس بینی صحبت کردیم و مزایا و عوارض آن را نیز بیان نمودیم. همان طور که گفتیم، بوتاکس جای عمل جراحی را نمی گیرد و ساختار بینی را تغییر نمی دهد. تزریق بوتاکس، خط خنده و اخم، چین و چروک های ایجاد شده در اثر افزایش سن  و افتادگی نوک بینی را برطرف می کند ، با این کار فرم زیباتر و جذاب تری به آن می دهد در نهایت نتیجه کار به نوع بینی فرد بستگی دارد. دقت داشته باشید که تزریق بوتاکس از حساسیت زیادی برخوردار است  و باید زیر نظر پزشک متخصص انجام شود. بنابراین، حتما در مورد مکان انجام بوتاکس تحقیق کنید و یک کلینیک معتبر را برای این کار انتخاب نمایید تا از عوارض احتمالی آن در امان بمانید.
دیدگاه کاربران
تماس و مشاوره رایگان
09331721326