مراقبت بعد از آر اف فرکشنال + مهم ترین نکات

آر اف فرکشنال

مراقبت بعد از آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال دو روش درمانی را ترکیب می کند که باعث  ایجاد نتایج شگفت انگیز می شود و می تواند شرایط بد پوستی را بهبود بخشد. آر اف فرکشنال برای درمان جای زخم، خطوط ریز، چین و چروک، آکنه، احتقان، بافت پوست، خاصیت ارتجاعی، علائم کشش و قرمزی روی پوست استفاده می شود. آر اف فرکشنال  یک فناوری جدید است که ترکیبی دوگانه از بخش های پوستی و استفاده از فرکانس های رادیویی را شامل می شود.فرکانس رادیویی از انرژی برای گرم کردن بافت پوست استفاده می کند که بازسازی بافت را تحریک می کند و بنابراین تولید کلاژن و الاستین جدید را افزایش می دهد. در این مقاله ما می خواهیم حوزه مراقبت بعد از آر اف فرکشنال را بررسی کنیم و جزییات آن را مورد بررسی قرار دهیم پس تا آخر همراه ما باشید.

آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال چه مواردی را درمان می کند؟ مهم ترین مراقبت بعد از  آر اف فرکشنال

1- خطوط ریز و شل شدن پوست اطراف چشم و دهان را برطرف می کند.

2- چین و چروک صورت را برطرف می کند.

3- آکنه، آبله مرغان و زخم های آسیب زا را برطرف می کند.

4- شلی پوست و گردن و سینه را از بین می برد.

5- بافت و رنگ پوست را بهبود می بخشد.

RF اساساً انرژی الکتریکی است. در پزشکی زیبایی از فناوری RF برای گرم کردن ملایم و ایمن پوست استفاده می شود. گرم کردن بافت پوست  تا حدود 60 درجه سانتیگراد باعث تشکیل کلاژن و الاستین جدید برای سفت شدن پوست می شود.

آر اف فرکشنال چگونه کار می کند؟

فرکشنال RF از سوزن‌های بسیار ظریف با روکش طلا استفاده می‌کند که به آرامی پوست شما را سوراخ می‌کند و انرژی RF را  به پوست شما انتقال می دهد و در نتیجه پوستی سفت‌تر و جوان‌تر را به شما ارائه می دهد.

مزایای استفاده از آر فرکشنال چه می باشد؟

1- توقف کوتاه در مقایسه با لیزر فرکشنال

2- این نوع روش بسیار کاربرد پسند است

3- میزان درد کمی دارد

4- عوارض جانبی کمی دارد

مراقبت بعد از آر اف فرکشنال

مراقبت های بعد از آر اف فرکشنال چگونه است؟

برای اینکه التهاب های تان را کاهش دهید می توانید از کمپرس آب یخ استفاده کنید.

می توانید از داروهایی که پزشکان به شما تجویز می کند استفاده کنید.

یکی دیگر از روش های مراقبت بعد از آر اف فرکشنال استفاده از کرم ضد آفتاب می باشد

به هیچ عنوان نباید از لوازم آرایشی استفاده نمایید.

تقریبا در هر روش درمانی مراقبت بعد از انجام عمل مورد نیاز است و مراقبت بعد از آر اف فرکشنال نیز یکی از عواملی می باشد که شما باید بعد از انجام عمل فرکشنال آن را انجام دهید.

سوالات متداول

چه افرادی می توانند از روش آر اف فرکشنال استفاده نمایند؟

آر اف فرکشنال برای بیماران بین 20 تا 60 سال با  توجه به بیماریشان می توانند از این روش درمانی استفاده کنند. در هر قسمت از صورت و بدن که پوست لک دار برای بیماران مشکل ایجاد می کند استفاده می شود.

اگر می خواهید به جوانسازی پوست دست پیدا کنید،  آر اف فرکشنال روشی عالی برای شما می باشد. همراه با درمان های پرکننده، بهبود قابل توجهی در کیفیت پوست و کاهش چشمگیر چین و چروک ها را تجربه خواهید کرد. این افراد همچنین نیاز دارند با توجه به نکاتی که در بعد مراقبت بعد از آراف فرکشنال مطرح کردیم، روش های مربوط به مراقبت بعد از آر اف فرکشنال را دنبال نمایند تا از بروز هرگونه آسیب جلوگیری نمایند.

مزایای استفاده از آر فرکشنال چه می باشد؟

بعد از انجام آر اف فرکشنال چه کارهایی باید انجام شود؟

مراقبت بعد از آر اف فرکشنال موضوع مورد بحث ما می باشد به طوری که فرکانس رادیوی آر اف فرکشنال می تواند بافت های پوست را تحت تاثیر قرار دهد.

پس از درمان فرکشنال، اریتما خفیف تا متوسط (قرمزی) تا 24 تا 48 ساعت روی پوست دیده می شود.

ادم (تورم) پوست ممکن است رخ دهد و با ایستادن نگه داشتن ناحیه مورد نظر مقدار ادم کم می شود. این معمولاً در روز 2-3 پس از درمان برجسته تر خواهد بود. افزودن کمپرس  آب یخ، آنتی هیستامین ها و پرهیز از تحرک برای تورم توصیه می شود. تورم طبیعی است و می تواند در بین افراد، به ویژه افرادی که مستعد تورم هستند، متفاوت باشد. اغلب در اطراف چشم این تورم بیشتر دیده می شود.

در خصوص مراقبت بعد از آر اف فرکشنال می توانیم بگوییم که کهیر (خارش) اغلب با ریزش پوست قدیمی و تشکیل پوست جدید رخ می دهد. لطفا از ور رفتن پوست خودتان خودداری کنید چون  این می تواند منجر به عفونت و زخم شود. احساس آفتاب سوختگی در ناحیه تحت درمان نیز طبیعی و قابل انتظار است. بسته به نوع درمان و پارامترهای مورد استفاده ممکن است پوسته های کوچک نیز تا یک هفته روی پوست ظاهر شوند.

از دیگر موارد مربوط به مراقبت بعد از آر اف فرکشنال برای افرادی که دارای پوست مستعد آکنه هستند، متداول است که پس از درمان پاکسازی انجام دهند.  چون این امری طبیعی می باشد و هیچ عامل مداخله گری در آن نیز حضور نخواهد داشت.

حداقل تا 5 روز پس از درمان از استفاده از مواد فعال، لوسیون ها یا صابون های معطر، دئودورانت ها، کرم های لایه بردار (رتین-A، اسیدهای گلیکولیک/سالیسیلیک و آلفا هیدروکسی)، کرم ها یا ژل های آکنه و  اغلب شست و شو ها خودداری کنید.

برای تسکین پوست و کاهش قرمزی، می‌توان از کرم‌های تسکین‌دهنده استفاده کرد. بلافاصله پس از درمان و هر 2 تا 3 ساعت یا در صورت نیاز استفاده شود. ما محصولات مراقبت از پوست  را به مدت 5 روز پس از درمان نیز توصیه می کنیم.

مطمئن شوید که صورتتان را تمیز نگه دارید، به خصوص در روز درمان این کار باید بهتر انجام شود. از فعالیت هایی که ممکن است پوست را آلوده کند مانند شنا یا فعالیت بدنی شدید در روز درمان خودداری کنید.

به مدت 5 تا 7 روز پس از درمان، پوست را مالش ندهید.

می توانید در روز بعد پس از درمان از مواد آرایشی معدنی استفاده کنید.

اگر بعد از درمان حالت پوسته پوسته ظاهر شد، آنها را خراش ندهید.  با احتیاط با آن ناحیه رفتار کنید. برداشتن و خاراندن پوست می تواند منجر به عفونت، زخم و تغییر رنگدانه شود. ضروری است که از پوست خودتان مراقبت کنید.

مردان باید تا زمانی که پوسته های کوچک پوست کنده نشوند از اصلاح خودداری کنند.

اگر پوست حالت شکسته بگیرد و یا تورم روی آن ظاهر شود، از پماد آنتی بیوتیک استفاده کنید و بلافاصله با کلینیک تماس بگیرید. ناحیه آسیب دیده را مرطوب نگه دارید و از نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

آنتی هیستامین ها را می توان برای درمان هر گونه تورمی استفاده کرد. و این نیز یکی از روش های مراقبت بعد از آر اف فرکشنال می باشد. حداقل 14 روز پس از عمل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید در ناحیه تحت درمان اجتناب کنید. آسیب کنترل شده در لایه اپیدرمی مکانیسم های دفاعی طبیعی پوست را کاهش می دهد و ممکن است باعث ایجاد هیپرپیگمانتاسیون پس از التهابی شود و در نتیجه، ناحیه تحت درمان بیشتر مستعد آفتاب سوختگی و تغییر رنگدانه است. ناحیه مورد نظر را پوشیده نگه دارید و از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید.

تعداد درمان‌های مورد نیاز از  فردی به فرد دیگر متفاوت است و پزشک شما یک برنامه درمانی را بر اساس سطح بهبودی که می‌خواهید برایتان به کار می برد.

اگرچه آر اف فرکشنال یک روش درمانی مفید می باشد، اما باید شما از تمامی نکات مربوط به مراقبت بعد از آر اف فرکشنال توجه کنید.

کلام آخر

در این مقاله ما مراقبت بعد از آر اف فرکشنال را بررسی نمودیم و جزییات آن را نیز مورد بررسی قرار دادیم نکته مهم در خصوص مراقبت بعد از آر اف فرکشنال این است که باید از ناحیه مورد نظر خود مراقبت کنیم تا درمان انجام شده از بین نرود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.